Įdarbinkite senelius!

Žiūrėkite, kaip gražiai antrą kartą šiemet pražydo mūsų veigelė!

O ir mes, seneliai, juk vis dar žydime, žydime…

Darbų tiek, kad net jaunystėje tiek ne visada būdavo. Tai ir vėl į galvą ateina ta pati mintis, kurią čia jau esu dėstęs. Kodėl tas kapitalizmas taip nevykusiai naudojasi seneliais? Jei leistumėte jiems visiems dirbti pagal jų galias ir norus, už tai užmokėdami kur kas mažiau nei jauniems, tikrai darbingiems žmonėms, priverstiems dirbti visą darbo dieną, pagal tvirtą grafiką, tai labai daug sutaupytumėte! Ir tada galėtumėte žymiai daugiau mokėti „reguliariems“ darbuotojams. O dirbantiems seneliams būtų ir džiaugsmo, ir pasitenkinimo bendravimu, ir šioks toks priedas prie pensijos. Reikia išleisti specialų tai reglamentuojantį įstatymą!

***

Kita vertus, tėvai turi žymiai aiškiau įdarbinti senelius savo šeimose. Tiesiog įdarbinti! Na, jūs tik pagalvokite apie štai tokius penktokų testavimo rezultatus. Pernai rašiau, užpernai rašiau – niekas nepasikeitė!

*

Dešimt užduočių dešimčiai minučių. Štai keturios iš tų dešimties užduočių:

  1. Spygliuočiai medžiai.

  2. Nemuno intakai.

  3. Žinomi Lietuvos sportininkai.

  4. Dabar pasaulyje esančių pinigų pavadinimai.

Kiek atsakymų parašytų jūsų penktokas, jūsų vaikas ar anūkėlis? Kitos šešios užduotys gal šiek tiek sunkesnės, bet jei atsakymas į visą testą yra tik trys žodžiai, tai jūs man pasakykite, ką veikia to vaiko seneliai? Žinoma, tėvai ir patys neparašytų daugiau penkių žodžių, bet seneliai tai gal galėtų pakalbėti su vaiku apie Nemuną? Tada jis taip ryžtingai neparašytų: „Nemuno intakas yra tik vienas – Neris“.

Atsakymai

Burgis, 2014-09-16 09:20:26

Jūs ne visi suprasite…

Daniela, 2014-09-16 10:59:54

tikiuosi, suprantu ką norėjote pasakyti – bent šiek tiek. Deja, tokių senelių neturime. Visai. Dėl to ir noriu, kad mano penktokėlis pamatytų, kokių įdomių ir įvairiapusiškų senelių esama 🙂 Dar tikiuosi smalsumo ugnelės pakurstymo. Motyvacijos kibirkšties.

Manau, įspūdis ir pėdsakas turi likt…

Beje, kodėl taip nuvertinate tėvus (“neparašytų daugiau penkių žodžių”)?

Burgis, 2014-09-16 12:12:16

Danielai: tai jei tėvai parašytų, kodėl vaikas neparašo?… Bet aš čia tyčia erzinu.

aina na, 2014-09-16 17:00:06

“numinusavo” senuliai senelį

Giedrius, 2014-09-16 21:01:33

Trys žodžiai, išsprendi – ir vėl turi laisvę spręsti! Tada laisvę turi dirbti – mokyti ir tuo pačiu ištisus metus atostogauti – mokytis, po to sugrįžti. Taip galima?

Niekas nesupras… Bet argi svarbu – juk galima ir taip. 🙂

pwl, 2014-09-17 13:21:47

“Vaikui užauginti reikia viso kaimo” – toks pasakymas kažkurioje tautoje (gal ir lietuvių). Anksčiau vaikas mokydavosi iš visų – kas gyveno po vienu stogu, iš tų ką kieme/lauke susitikdavo, bendriau tariant – su kuo bendravo. Kiekvienas įnešdavo savo indėlį. Seneliai taip pat, bet ne tik. Tada nebuvo kompiuterių.

Dabar (kartais) nėra ir tų pačių senelių, kurių taip kartais reikia.

O susirūpintituri tėvai. Blogiausia, kad dauguma jų priduoda vaiką įmokyklą ir tikisi po 12 metų gauti rezultatą. Kaip jau kas čia rašė – vėlu eit aiškintis liku 2 mėn. iki egzaminų, kai už nugaros laikas praleistas vėjais.

miklis, 2014-09-20 02:17:27

Neradau geresnės temos šitam komentarui kaip tik šičia. Pamaniau, kad Jūs, kaip rašote, esate senelis, tikrai gerai atliekantis savo darbą – vien jau tuo požiūriu, kad intensyviai skatinate diskusijas įvairiomis temomis ir pats stengiatės parodyti teisingą pavyzdį, apie ką verta iš tiesų mąstyti. Turiu tokį prašymuką. Ar negalėtumėte užvesti diskusijos šia tema: ar žmogus turi teisę laikyti antrąją pusę šiukšle šeimoje? … Kai turėsite laiko, aišku. Būčiau dėkingas Jums. Šitas klausimas aktualus man ir mano giminaičiams, tad tikrai nepasinaudosiu idėjomis kokiam nors rašto darbui savo vardu.

Lolita, 2014-09-23 14:50:25

Mano seneliai buvo nuostabūs!!! Mes eidavom į mišką, senelis iš pušies žievės droždavo laivelius, iš įvairių užsisakomų žurnalų karpydavome gyvūnų ir augalų nuotraukas ir klijuodavome į sąsiuvinius, vartydavome turimus albumus, šluodavome kiemą ir kasdavome sniegą, “Raketa” plaukdavome į Nidą… O dabar pagrindiniame mamų forume paskaitau – “Seneliai neturi kištis į vaiko auginimą; močiutė davė vaikui ledų be mano leidimo; seneliai turi mėgautis gyvenimu”. Džiaugiuosi, kad mūsų močiutės ir promočiutė (senelių, deja, neturime) neskaito forumo ir “dirba senelių darbą”. Kada nors ir aš jį dirbsiu.