Įdomi darbo schema

Gavau įdomų buvusio mūsų gimnazisto laišką. Man pasirodė, kad šio kuklaus žmogaus gyvenimo vingis gali būti ir įdomus, ir naudingas pradedantiems karjerą žmonėms. Paskaitykite. Kai ką „įslaptinau“…

*

Esu mažas žmogus, parduodantis savo itin mažas ir specializuotas paslaugas didelėms įmonėms. Mano specializacija yra labai labai siaura. Yra viena vienintelė IT sistema, su kuria dirbu. Vadinasi „LLL“. Bet sistema pakankamai specifinė ir sudėtinga (artimiausias palyginimas būtų SAP). Ir, svarbiausia, yra pasaulyje labai didelių ir turtingų organizacijų, įsidiegusių šią sistemą. Ir jos yra pasirengusios metų metais mokėti labai solidžius pinigus už santykinai nedidelius ir nereišmingus sistemos praplėtimus ir patobulinimus.

*

Na, realiai tikriausiai turėčiau vadintis programuotoju, bet čia mes tą amatą vadiname IT konsultacijomis ir oficialiai visur prisistatau kaip IT konsultantas… Suprask, parduodame platesnę paslaugą, nei programavimas. Galėčiau ir tiesiai šviesiai pasakyt – sėkmingai parazituoju korporatyviniame IT pasaulyje 🙂

*

„LLL“ yra savotiškas IT getas. Net ir labai gabiam IT specialistui prireikia nemažai laiko, kol perpranta tokių sistemų subtilybes ir per dešimtis metų susigulėjusius logikos sluoksnius. Tačiau tuomet, kai jau persilaužiama, už tai būna atlyginama…

*

Tai ir yra atsakymas į klausimą „kodėl“… Finansine prasme yra labai nedaug IT sričių, kuriose įkainiai yra didesni nei mūsų gete. Dažnai pasikalbame su kolegomis ir patys prisipažįstame, kad mums permoka už tai, ką darome. Tačiau negi eisi skųstis?… Žinau daugybę žmonių, dirbančių gerokai daugiau ir geriau už mane. Kuriančių gerokai pažangesnes, svarbesnes ir naudingesnes žmonijai sistemas. Tačiau tokie įkainiai, kokie egzistuoja šitame mūsų gete, šiais laikais yra retenybė. Save teisinam tuo, kad vis tiek sutaupau klientams daug pinigų, palyginti su tuo, ką jie už tas pačias paslaugas mokėtų (ir moka…) tokiems IT konsultacijų gigantams kaip IBM, „Accenture“ ar „Cap Gemini“.

*

Šiaip, nors Švedijoje ir labai daug laiko praleidžiu, tiek oficialiai, tiek neoficialiai save tebelaikau Lietuvos rezidentu. Turiu individualią  konsultacijų įmonę ir parduodu savo paslaugas. Na, ir dėl mokestinių niuansų, ir tiesiog dėl to, kad nesu linkęs per daug  asimiliuotis kažkur. Švedija – labai graži, soti, tvarkinga ir kultūringa šalis. Bet ne prie širdies man ir viskas…

*

Nesu labai tinkamas sėkmės pavyzdys, kurį galima būtų pateikti ateities kartoms. Skambios karjeros nepadariau ir į laikraščius nepapuolu. Bet gyvenimu nesiskundžiu 🙂

*

Šeimos nėra ir artimiausiu metu nenusimato. Tačiau grynai dėl asmeninių aplinkybių. Bemaž visi mano kolegos kiekvieną savaitgalį skrenda namo pas šeimas (dauguma jų yra britai…)

*

Kuomet neskraidau – būnu Stokholme. Turiu ir nuomuojamą butą čia. Tiksliau – tarpininkaujanti  agentūra turi (daug parazituojančių pasaulyje…). Savaitgaliais dažnai būnu ir Vilniuje, ir Kaune ar dar kur nors…

*

Teoriškai, kadangi negaliu praleisti daugiau kaip 183 dienas per metus Švedijoje, klientai pagal kontraktą man apmoka skrydžíus kiekvienam savaitgaliui. Praktiškai, kadangi formalių patikrinimų kaip ir nėra, niekas per daug nežiūri… Tai būna kartais ir pasilieku.

*

Na, mano atvejis yra tikrai pakankamai pamokamas… Kiekvieną vakarą dėkoju aukštesnėms jėgoms, nes žinau, kad :

*

a) man labai pasisekė, nes atsidūriau tinkamoje vietoje tinkamu laiku;

b) amžinai ta sėkmė nesitęs, todėl reikia sukaupti visas jėgas ir išspausti iš šios padėties viską, kas įmanoma 🙂

*

Galėčiau papasakoti, kaip ši mano, pavadinkime, „sėkmės instorija“ prasidėjo nuo vieno itin didelio, bet ne itin sėkmingo lietuviško projekto… Bet gal kada nors vėliau.

*

Pagarbiai,

TTTTT

Atsakymai

Burgis, 2011-06-09 10:26:30

Reitingams…

Nepris, 2011-06-09 11:23:33

Panašu, kad žmogus tapo savo sėkmės įkaitu.

Įdomu du dalykai:

  1. kokie žingsniai į tai atvedė;

  2. kaip ir kada jis iš to išsivaduos.

petras, 2011-06-09 12:58:06

Viskas šaunu. man tik užkliuvo tas: ne daugiau kaip 183 dienas per metus Švedijoje 🙂 keistai kažkaip

giedrius_m, 2011-06-09 15:01:30

petrai : Žmogus, kuris ilgiau negu pusę metų praleidžia valstybėje, turi mokėti joje mokesčius.

O šiaip yra daug tokių sekmės istorijų. Sėkmė lydi tuos, kurie daro nevisai tą patį kaip ir kiti.

petras, 2011-06-09 16:27:15

O, kaip įdomiai. gal galima truputi plačiau ? kokie tie mokesčiai

giedrius_m, 2011-06-09 16:41:52

Petrai: O čia priklauso nuo konkretaus atvejo. Lietuvoje darbuotojų mokesčiai yra dideli, bet individualiai dirbančių asmenų – ne (kadangi jie patys turi rūpintis darbo susiradimu ir t.t.). Be to, gali būti įvairūs “pliusai” samdant užsienietį iš ten.

Kadangi kalbama apie konsultacijas, tai bus arba autorinė veikla (bet abejotina), Kur yra pliusų jei nedirbi niekur Lietuvoje, arba indviduali veikla (ne pagal verslo liudijimą), kur yra lubos Sodros įmokoms, moki jas nuo pusės sumos, bei gali išminusuoti išlaidas. Didesnėms sumoms tai yra ganėtinai pigu. Tiesa, su Indvidualia veikla ir Autorinėmis gali tekti mokėti PVM jei veikla yra apmokesdinama PVM. bet vėl, PVM perkeliamas ant paslaugų pirkėjo.

Gali būti toks variantas, kad Švedijos firma samdo kitos šalies gyventoją ir dėl to nemoka tarkim vietinės sodros mokesčio,

D., 2011-06-10 12:32:11

Petrui: aš tai supratau jog įmonė registruota Lietuvoje. O TTTTT vyksta į komandiruotę.