Įdomus korupcijos žemėlapis, įdomus…

Jums patiks pasidairyti: http://www.transparency.org/policy_research/surveys_indices/cpi/2010/results.

Man patinka, kad Lietuva, paskelbta su korupcijos indeksu 46, toli pralenkė Baltarusiją (127), Ukrainą (134), Uzbekiją (172)… Bet aš taip norėčiau, kad mūsų šalis pagal šį indeksą būtų kaip Švedija (4), Suomija (4)… Nejaugi negalime?

Atsakymai

Marius A., 2012-01-02 16:10:55

Sakoma, kad Lietuva pagal korupcijos lygį pasaulyje yra antra, nes tai tyrusiai komisijai buvo duotas kyšis, kad nebūtume pirmoje….

Ir nors tai pajuokavimas, bet jame yra daug tiesos…

Ar norėčiau, kad taip nebūtų – norėčiau. Norėčiau, kad būtų kaip JAV, kur siūlyti pareigūnui kyšį yra nusikaltimas ir jei tave kelių patrulis baudžia – vadinasi jis yra 100% tikras, kad įspėjimo tau nepakanka. Lietuvoje gi policininkų tenka sutikti labai retai – žymiai dažniau sutinki tiesiog mentus su atitinkama psichologija…

Ar galime turėti indeksą 4? Deja, nuo manęs tai nepriklauso. KET stengiuosi nepažeisti, reikalų įstaigose irgi neturiu, man kyšių irgi niekas nesiūlo… 😉

Martynas, 2012-01-02 16:20:56

Svarbu pabrėžti, jog tai yra ne korupcijos, o korupcijos suvokimo indeksas. Skandinavijoje žmonės pratę apie save manyti geriau, nei yra iš tiesų, Lietuvoje – atvirkščiai – blogiau, nei yra iš tiesų.

O galėti galime. Tik reik pradėt nuo savęs. Visada apie tai pagalvoju, kai prie kokios nors Kauno vidurinės einu pro stadijoną, kurio vidury ištryptas purvo takas. Kas jį ištrypia? Ar tik ne žmonės, kurie patys mielai duoda ir ima (jei tik turi progą, žinoma) kyšius, o po to tuo piktinasi?

Martynas, 2012-01-02 16:21:49

Atsiprašau už „stadijoną“…

busy, 2012-01-02 16:22:36

Jei būtų toks kaip Švedijoj, man baisu būtų pagalvot, koks visas pasaulis korumpuotas.

Iš kitos pusės korumpuoti, manau, visi, tik Lietuvoj labai pigiai parsiduoda.

sonata, 2012-01-02 17:51:13

Skaitau Brensono “Apnuogintas verslas” – kaip visad, tarp eilučių… kažkaip išlieka įspūdis, kad “ko negalima nupirkti už pinigus, galima už labai didelius”. Šiuo atveju noriu būt labai neteisi, bet… nihil novi sub sole.

Arvydas, 2012-01-02 21:47:15

Aš kol kas susitvarkau be kyšių. Eismo taisyklių beveik nepažeidinėju, o jei pažeidžiu – susimoku nemurmėdamas. Užsiimdamas verslu taip pat puikiai tvarkiausi be pakišų. Na, o darbams, kai prireikia biurokratų pagalbos ir parašų, esu susikūręs visai neprastą sistemą 🙂

Tiesa, kelis kartus esu papildomai mokėjęs medikams. Bet pinigus mokėjau po jų suteiktų paslaugų, todėl galima sakyti, jog tai buvo ne kyšis, bet mano padėkos išraiška.

Delit, 2012-01-02 22:59:35

Idomu kad Italijoje korupcija taip pažengusi.

Airidas, 2012-01-02 23:46:40

Italijos pietuose pilna mafiozų ir visokio juodo verslo, tai suvidurkinus išeina blogas rodiklis visai šaliai. Čia taip atsitiko nuo tų laikų, kai bankininkai finansininkai Savoia užsiundė Garibaldį, kad sudaužytų ir išgrobtų Napolio ir Sicilijos karalystę. Galiausiai viską gražiai pavadino neva tai Italijos “suvienijimu”.

Tadas, 2012-01-03 00:59:01

Teko girdėti gan įdomų korupcijos sprendimo būdą: baudžiami yra tik tie kurie priima kyšį. Žmonės siūlantys šį būdą sako(mano manymu teisingai), kad dabar duodantis kyšį žmogus nesikreips į teisėtvarką, nes ir pats nuo to kentės. Legalizavus kyšio davimą, jo priėmimas taptų galvos skausmu jį priimantiems, o dėl to mažėtų ir pačių kyšininkavimo atvejų.

Margarita, 2012-01-03 10:03:53

Na, jeigu bus baudžiami tik tie, kurie priima kyšį, bus daug provokacijų. Palikau voką ant stalo valdininkui, po popieriais, kol jis nusisuko, ir jau gali jų nubausti.

Medikams moku visada, bet jau po operacijų, taigi tai ne kyšis, o kaip ir padėka, įvertinimas, nes jie juk nežino, kad gaus kažką iš manęs. Nes manau, kad tas, kuris sugeba gerai dirbti, negavęs pinigų tikrai nepadarys blogiau, nei sugeba, o tas, kuris nemoka, už jokius pinigus nesugebės geriau.

O dėl didelių pinigų, tai yra tokia istorija, gal anekdotas. Čerčilis pasakė karalienei, kad bet kurią moterį galima nupirkti už pinigus. Karalienė pasipiktino. Tada Čerčilis pasakė, kad reikia tik žinoti kainą. Karalienė paklausė: “o kiek jūs įvertintumėte mane, manęs juk negalima nupirkti”. Į ką Čerčilis atsakė, “na, matote, karaliene, jūs jau deratės”.