Iki absurdo… Kur ta riba?

Suprantama, tai ankstesnės temos tęsinys…

*

Šiandien lietinga diena, dirbu beveik vien kompiuteriu, reikia pailsėti. Pažvelkime, kuo užsiimame:

***

***

„… kaimo gyvenamosioms vietovėms priskiriami miesteliai, kaimai ir viensėdžiai“; „miesto tipo gyvenvietės (…) yra laikomos miestais“; apibrėžta, kas yra miestai, bet neapibrėžta, kas yra gyvenvietės.

Kitame įstatyme skaitau, kad pavėžėjimo apmokėjimą turi kompensuoti moksleiviams, gyvenantiems „… kaimuose ir miesteliuose…“. Palaukite, bet juk miesteliai yra „kaimo gyvenamosios vietovės“, o kaimo apibrėžimo kitame įstatyme nėra!

*

Kodėl tai užkliūva? Todėl, kad iš Jonavos rajono Išorų pavėžėjimą kompensuoja, o iš Garliavos (miesto!) – ne. Todėl, kad antrajame įstatyme išskirtinės teisės suteiktos M.K.Čiurlionio menų mokyklos ir konservatorijų mokiniams, bet KTUG – pamiršta. Todėl, kad valdininkas ministerijoje, kuriam ką tik paskambinau, ten dirba 22 metus (kaip ir aš gimnazijoje…), bet jam visai nerūpi, kaip tie įstatymai kuriami, derinami, kaip jie veikia visuomenę. Man rūpi.

***

***

Bet juk jie laimėjo! Bet juk yra vilties, kad dar laimės.

*

Ir gal tuos įstatymus pakeis… Ir automobilį sutaisys… Ir kraujas mano geras, geras… Ir studentai blakę suras, atsiprašyti privers… O aš jums parašysiu ir tada, kai neva sunku, ir tada, kai neva lengva. Gal kam nors padės. O gal net visokių absurdų sumažės?

Atsakymai

Burgis, 2011-09-06 12:26:54

Taip? Ne?

Tomis, 2011-09-06 13:50:51

Citata: “Priėmėme naują mokytoją. Šiandien darbą ji baigia. Tai kas turi daugiau teisių – darbdavys ar darbuotojas?”

Norėjau pasiteirauti, kokią mokytoją teko priiminėti ir taip greit atsikratyti? Kas atsitiko?

O darbuotojų teisės šiais laikais labai išpūstos… Teisių turi dažniau tas, kurio , kaip sakoma, “snukis naglesnis”… ( žinoma, tai neteisinga, bet dažnai taip yra…)

Arvydas, 2011-09-06 13:57:13

O taip! Kiekvienas drąsus išdėstyti savo anoniminę nuomonę!.. Tačiau, kaip suprantu, paskaitoje nebuvo nė vieno studento, kuris dėstytojui į akis būtų drįsęs pasakyti, kad šis atrodo apsirūkęs :))

Nieko nepadarysi – internetas suteikia galimybę anonimiškai reikšti savo nuomonę, požiūrį, įžvalgas ir sąmojį. Ir nesvarbu, jog nuomonė gali būti klaidinga, požiūris – paviršutiniškas, įžvalgos – trumparegiškos, o sąmojis – lėkštas. Čia jau kiekvieno žmogaus vidinis filtras suveikia, kiek ir ko galima sakyti, o ką, geriau, nutylėti.

Burgis, 2011-09-06 14:56:29

Aš jums sakiau! Dabar paskaitykite…

*

Sėdime mes keturi mano kabinete: Viktorija iš Edinburgo universiteto, Vladimiras ir Paulius – iš Kembridžo. Kalbame lėtai, maloniai, ilgai. Juk ne kasdien toks malonumas man!

*

Ir paskambina tas geras žmogus, kuris ne tik sutaisė mano automobilį, bet ir atvežė jį prie gimnazijos. Aš čiumpu piniginę, telefoną, svečių paprašau palaukti ir išbėgu į kiemą, palikęs atlapotas duris. Tik įsėdęs į automobilį sužinau, kad remonto dirbtuvių direktorius norėtų, kad parvežčiau jį atgal – į Partizanų gatvę…

*

Važiuoju jausdamasis nesmagiai, kad neįspėjau savo svečių. Skambinti negaliu – nenoriu gaišinti savo geradario.

*

Finalas: grįžtu, durys atlapotos, mano svečiai sėdi kaip sėdėję.

*

Tai va! Tai ir yra aukščiausia klasė! Tai ir yra palaima man! Tai ir yra teisingas likimo atlygis – būti su tokiais žmonėmis. Tokiais žmonėmis! O jūs sakote – apsirūkęs…

Burgis, 2011-09-06 15:13:27

Tomiui: su mokytoja – tiesiog nesėkmė jai ir mums. Kaltų nėra. Bet jei ji būtų sumaniusi išeiti be priežasties ar iš keršto – apsaugos neturėtume.

Regina, 2011-09-06 20:42:55

Ačiū. Labai patiko. Toks pažįstamas tas prasmės ir beprasmybės mišinys, viskas susimaišo ir skonis gyvenimo kiekvieną kartą kitas, kitoks…

saulius, 2011-09-07 17:51:37

Kas atsitiko atomobiliui ?

Burgis, 2011-09-07 19:10:00

Sauliui: buvo gimęs su blogais stabdžiais… Aštuonerius metus išgyveno, bet dabar, rodos, teisingi chirurgai-meistrai sutvarkė. Matysime… 🙂