Intymumas

Žmogus buvo tylus, uždaras, nekalbus…

Ir tai jį slėgė.

Ir tai jį vertė keistis išgėrus.

Išgėrė. Papasakojo anekdotą. Svečiai nusijuokė. Pasiūlė išgerti.

Išgėrė. Pradėjo pasakoti kitą anekdotą. „Riebesnį“, daugeliui girdėtą. Kai kurie svečiai, pasijutę nejaukiai, nuleido akis, kiti ėmė kikenti. Ne juoktis, o kikenti. Bet žmogus to nesuprato…

Vėl gėrė, vėl svaigo, vėl kalbėjo, kalbėjo… Ir nematė, nesuprato, kad svečiai juokiasi ne iš jo pasakojimų, o iš jo paties. Tyčiojasi.

***

Dabar tai – reti įvykiai. Bet už tai viskas persikėlė į žiniatinklį…

Vienišas žmogus neturi su kuo pasikalbėti, nemoka gyvai pasikalbėti (čia aš apie save?). Parašo žiniatinklyje. Kažkas pagiria. Žmogus „užsiveda“. Parašo vėl. Ir nebeskiria, kas giria iš tiesų, o kas – pasišaipydamas. Tas žmogus rašo, rašo, ten ir šen, kasdien. Mato, kad jo įrašai, komentarai praranda populiarumą.

Tada jis ima „atsiverti“. Pasipila intymesni dalykai, dar intymesni… Skaitytojai linksminasi patyčių stiliumi. Visiems gerai – viskas gi anonimiška! Realiame gyvenime taip juk negalėtume. „monikos šalčiūtės“ yra noriai perkamos ir noriai parduodamos…

***

Vakar buvome Vilniuje. Šįryt peržiūrėjau komentarus. Nieko netrinsiu. Paliksiu, kad galėtumėte pagalvoti…

Kitiems lankytojams pažadu, kad stropiau valysiu savo svetainę nuo komentarų, kurie kelia graudžią užuojautą juos parašiusiems…

Atsakymai

Rasa, 2015-10-24 15:29:57

Žinot, ponas Burgi, o aš galvoju, kad mokėti pasijuokti iš savęs ir leisti pasijuokti iš savęs kitiems yra kur kas geriau nei kąsti kažkam kitam. Taip, kaip daro daug daug žmonių šiais laikais- tik ir žiūri kam čia kur dar įkandus, kur ta kito silpnoji vieta, kaip parodžius kitam tiesiai ar per aplink koks jis apgailėtinas, prasčiokiškas, keliantis užuojautą, kvailas ar išvis beprotis. Nes tada jie su dideliu vidiniu pasitenkinimu gali jaustis kur pas puikesni ir pasakyti sau, o kartais ir kitiems: ” O AŠ tai NE TOKS!”. Ir jei nebūtų tų, kurie moka leisti iš savęs pasijuokti, kaip gi tie anieji begalėtų pasijausti tokiais svarbiais ir protingais? 🙂

Nieko konkretaus neturiu galvoje, tiesiog šiaip galvoju.

Žiūriu darbe pro langą, kaip gražiai vėjas papurto geltonus medžius ir pasipila nuostabus lapų lietus… O saulė žaidžia juos, blyksi. Nuostabi diena, ar ne? Gero visiems savaitgalio.

Rūta, 2015-10-24 17:29:36

Juokauti (kad ir su kandžiu prieskoniu) kai abi pusės apylygės ir nei vienas nesijaučia įskaudintas, ko gero nėra jau tokios labai kaltos patyčios. Kita vertus, norintys dėmesio ir lendantys į eterį turi suprasti, kad lazda du galus turi – gali gauti to dėmesio, kuris ne labai skanus bus ir dar tiek, kad bus gerokai per daug. Arba reikia išmokti su tuo dėmesiu gyventi :). Anos temos paskutinis komentaras mano nuomone ir yra tai, kas graudžią užuojautą kelia. Asmeniškai aš suabejojau, ar tas rašeiva apskritai yra vyriškos giminės, todėl plačiąja prasme ir parašiau – liaudis linksminasi. Bet po pasilinksminimo galima balių ir baigti (be seilių ir aukų, nes tai jau tikrai nejuokinga).

Jonelis, 2015-10-24 19:31:24

Sena tiesa, kad kiekvienam mūsų dėmesys patinka, ypač kai to dėmesio gaunama optimali dozė. Tai yra natūralu, tokia jau žmogiškoji prigimtis. Galima dėmesio gauti įvairiai: pvz.: įkaušusiam pasakoti juokelius palaipsniui vis juos “riebinant” (kaip jau buvo paminėta) arba pvz.: tramdant tą pasakorių – šmaikštuolį atskaitant jam ir visiems toje kompanijoje sėdintiems moralą kas yra gražu, kas labai negražu ir kaip šiaip gyvenimas turi būti surėdytas. Akivaizdu, kad šie abu personažai toje užstalinėje aplinkoje gautų sočiai dėmesio. Taip pat galima ir kitais būdais gauti dėmesio, tik čia jau reikia įdėti daugiau pastangų ir sugebėjimų, daug darbo – tai jau daug sunkiau.

Dėmesio perteklius irgi nėra gerai, bet kartais reikiamoje vietoje neatkreipti į save dėmesio nėra lengva. Tad perfrazuojant kažkada pionieriškai iniciatyviai Lietuvos delegacijai pasakytus Jacques Chirac žodžius – nepraleiskime gerų progų patylėti. Ačiū už dėmesį:)

Andrius, 2015-10-24 19:46:42

Man irgi atrodo, kad Rasa dažnai rašo užtraukus pigaus brendžio “Amazonė”, kad įsijaustų tokia esanti.

Ir pradeda tada nebeatskirti,kad ją seniai jau per datį traukia ir varo ant jos.

O ji įsijautus vis dar kuoksėja apie nuostabų lapų lietų 0:)

Rasa, 2015-10-24 20:30:18

Andriui: dantį. Reikia rašyti “dantį”, ne “datį”. Man taip atrodo.

Andrius, 2015-10-24 20:54:51

Dantį, antį,pantį – koks skirtumas,svarbu kampą pagavai 0:)

mama R, 2015-10-24 21:49:04

Šiaip nieko baisaus neatsitiko. Jei tik iš viso to kas nors ko nors išmoks, supras, jau ir nauda. Nors iki šiol nebuvau patekusi į tokią situaciją, bet turiu didelį empatijos jausmą ir man norėtųsi anuos užstoti. Tačiau pasirinksiu progą patylėti 🙂

Rasa, 2015-10-24 22:11:34

Andriui: žinai, kažko smalsu pasidarė. Nesu nei pikta nei įsižeidusi, tik smalsu. Pažiūrėkim į tai iš kitos pusės. Ar galiu paklausti? O kodėl tave tai taip džiugina? Atrodai toks laimingas ir tiesiog pasiruošęs net pašokinėti iš džiaugsmo, kad ant kažkokios tau visai nepažįstamos Rasos kažkas “varo”, o ji tokia gluša ir akla 🙂 Kodėl?

Aitvaras, 2015-10-24 22:53:41

Ką jūs čia vis komentuojat? Juk jau viską paaiškinau ankstesnės temos komentare. Viskas gerai, nieko neatsitiko: aš su Rasa santykių neturėjau, ji nepastojo – kam knaisiojatės po praeitį? Gyvenkit savo gyvenimus!

nuoba, 2015-10-24 23:06:29

Man toks įspūdis susidarė, kad Andrius, Aitvaras (gali būti, kad tai vienas žmogelis) pavydi Rasai kūrybiškumo, emocionalumo, paprastumo, nuovokumo, populiarumo, todėl bando trolinti. Bet kad labai jau vaikiškai. Sąmojo net užuomazgų įžvelgti sudėtinga.

qwerty, 2015-10-25 00:29:14

Rasa, pasirodo, kad patrolinti tave yra taip lengva…Niekada tau to nedaryčiau.Tačiau, tai tik aš. Gyvenimas gi toks, kad tokių trolių andrių aplink pilna, knibždėte knibžda…ech

qwerty, 2015-10-25 00:30:24

Ne Andrių, o Aitvarų, nors koks skirtumas

qwerty, 2015-10-25 02:08:00

jei tiksliau, tai a.d.e.f.a.g.i.j.u))))

Moteris, 2015-10-25 03:14:07

Qwerty: nemanyciau , kad Rasa yra is tu, kurias lengva patrolinti. Tik saika juokui ji turi, o berniukai ne. Juk ji jau ana vakara padekojo uz “zaidima”. Kiek pastebejau, ji niekada nejuokauja netaktiskai. Beje, Aitvaras tai cia rases Temide?

Paantrinciau Rutai. Kai kazkas pasako gana, vadinasi gana. Arba kaip sako viena kalbanti papuga internete “balius baigtas ku…vos namo!”.

Ka darysit sitam tinklapy be jos, jei isesit? Niekur kitur man asmeniskai nepavyko rasti jos rasancios.

qwerty, 2015-10-25 03:10:37

Moterie, Jūs nepastabi, negaudote kai kurių bangų. Kaip, kad tinklaraštininkas, kartais nepagaunate subtillų niuansų)

virėjas, 2015-10-25 09:44:39

aitvaro pirmas komentaras kaip bande kbint Rasa buvo juokingas, o paskui buvo graudu, o dabar dar pridejus qwerti Andrių su savo komentarais, išvis kažkokia makaronų sriuba su kakava gaunasi, negadinkit apetito su savo niekam tikusiais komentarais, aš irgi negadinsiu, o skaitysiu ir laikinsiu P.Burgio mintis, bei protingus komentarus.:-)

aleksandras, 2015-10-25 10:18:52

Rasai

Нам не дано предугадать,

Как слово наше отзовется,-

И нам сочувствие дается,

Как нам дается благодать… Ф.Тютчев

Rasa, 2015-10-25 11:53:34

aleksandrui: taip “Нам не дано предугадать”, bet…

Kai aš rašau žmonėms, mintyse beveik visada ramiai galvoju taip:

_…Знаешь,

я хочу, чтоб каждое слово

этого утреннего стихотворенья

вдруг потянулось к рукам твоим,

словно

соскучившаяся ветка сирени.

Знаешь,

я хочу, чтоб каждая строчка,

неожиданно вырвавшись из размера

и всю строфу

разрывая в клочья,

отозваться в сердце твоем сумела.

Знаешь,

я хочу, чтоб каждая буква

глядела бы на тебя влюбленно.

И была бы заполнена солнцем,

будто

капля росы на ладони клена.

Знаешь,

я хочу, чтоб февральская вьюга

покорно у ног твоих распласталась…_ (Роберт Рождественский)

Andrius, 2015-10-25 19:34:16

Gerai Rasa, tebūnie Taika! Man patinka amazoniškos moterys- stiprios, nepriklausomos, dantingos, turinčios gerą jumoro jausmą. Tikrinau, ar tu tokia esi. Dar pilnai neįsitikinau, bet gal būt. Gal tave net įdarbinčiau bandomąjam laikotarpiui. Bet iškart įspėju, kad nebūtų jokių lenktų ilgų nagų, nukirstais galais, panašiais į kastuvą. Tai viena iš privalomų sąlygų mano darbuotojoms.

P.S. jei gali, išversk ką man ką čia rusiškai pabliuznijai.

Rasa, 2015-10-25 22:04:26

Andriau, visų pirma, tai aš su tavim ir nekariauju 🙂 Bet gerai, tebūnie Taika. Visų antra, tai kaip liaudis sako – Jėzusmarijajuozapaišventas. Nepaliauju stebėtis, kokia skirtinga mane “mato” skirtingi žmonės 😀

Įdarbinti manęs nereikia, nors turiu tą didelį privalumą- mano nagai trumpai nukarpyti (čia pratinuos dėl visa ko, jei kartais prireiktų tuos maximos tualetus eit valyt 🙂 Ką čia žinai, kada darbo neteksi 😉

O dėl eilėraščio vertimo, tai… Tai ką tu mokykloj veikei? Kokia gi iš manęs vertėja, aš niekada gyvenime eilėraščių neverčiau. Nes eilėraštis ne proza, tai ne tik žodžiai. Jame jausmas. O padirbtas jausmas ne toks, kaip tikras 🙂 Mažai gerų vertėjų, manau. Na, bet žodžius pabandysiu išverst. Jie tikrai ne “amazoniški” 🙂 Ir nublanksta išversti.

Žinai,

Aš noriu, kad kiekvienas

šio rytinio eilėraščio žodis

Staiga palinktų link rankų tavų

Lyg jų pasiilgus alyvos šakelė.

Žinai,

Aš noriu, kad kiekviena eilutė

Netikėtai ištrūkusi iš savo išmatavimų

Ir visą posmelį sudraskius į draiskalus,

Rasti atgarsį tavo širdy sugebėtų.

Žinai,

Aš noriu, kad kiekviena raidė

Žiūrėtų į tave įsimylėjusi

Ir užpildyta saulės

Tarsi

Ant klevo delno žibantis rasos lašas.

Žinai,

Aš noriu, kad vasario pūga

Tau po kojom nuolankiai išsiskleistų…

Aitvaras, 2015-10-25 22:05:21

Pakartotinai informuoju, kad prieš kelias dienas šioje svetainėje mano atlikti veiksmai buvo neadekvatūs dėl anksčiau paaiškintų aplinkybių.

Prašau nekurt sąmokslo teorijų apie patyčias ir trolinimą.

vitalis, 2015-10-26 10:22:43

Rasai: Jūs kaip tikra budistų mokytoja – kantriai mokote savo mokinius, kad ir kokios prastos karmos jie bebūtų.

Bravo 🙂

Andrius, 2015-10-26 17:05:50

Aha, gražus eilėraštis. O jis kam dedikuotas-vyrui, ar moteriai? Ar eilėraštis gali būt unisex?

Rasa, ar tu nepabandytum išverst į rusų k. Burgio eilėraščio apie rudenį (to, viršutinėj temoj)? Man kažko tais jam trūksta. Te neįsižeidžia autorius, bet gal rusiškai ar angliškai geriau skambėtų?

Ir dar man įdomu, gal žinai apie ką rašo tų šalių poetai, kur nėra metų kaitos? Nu, jo, meilė -ji visur universali. Bet meilė irgi dažniausiai prasideda pavasarį. Gal kas mokat suahili, zulusų, eskimų kalbas ir girdėjot apie jų poeziją?

Vida Ona, 2015-10-27 01:31:15

Gal ponas Burgis visiems,rašantiems VISŲ ANTRA, galėtų paaiškinti, ar logiška taip rašyti? Juk jis ne tik skaičių, bet ir žodžio meistras.

Burgis, 2015-10-27 06:11:54

Vidai Onai: žinoma, negalima taip rašyti, bet ką tu jiems padarysi…

Vida Ona, 2015-10-27 16:26:50

Laba diena visiems: tikiu, kad šioje svetainėje besilankantys nerašys, ypač jeigu skaito taip dėmesingai kaip šeimininkas. Atrodo, kas čia tas vienas žodis… Bet…

Dabar iš kito konteksto:

Vienų vienas žodis būt tave apgynęs,

Bet varge jo vieno tu pasigedai…

(J. Aistis)

Kaip dažnai nesulaukiam, nesutinkam to tikrumo, kurį atpažintume net iš vieno žodžio…