Ir aš pasakysiu, ir aš pasakysiu…

Ne viskas

Išgerta.

Ne viskas

Pragerta.

Aš didelius

Lobius valdau.

Turiu

Savo džiaugsmą.

Turiu

Savo skausmą.

Ateik, –

Dovanosiu ir tau.

(Paulius Širvys)

***

Negeriu dabar visai… Taupausi.

Ir nieko čia nenoriu rašyti. Kol kas.

Nes kartais man atrodo, kad kai kurie žmonės pasinaudojo ta proga „pasidemonstruoti“: ir aš pasakysiu, žiūrėkite, skaitykite, kaip aš pasakysiu!…

Tai aš geriau dabar niekaip nesakysiu. Viską, ką norėjau, pasakiau. Pridurti galiu tik vieną išvadą: jei kas nors būtų norėjęs mane dosniai apdovanoti gimnazijos 25-mečio proga, ar mano 65-mečio proga (tikiuosi sulaukti), tai dabar jau negalės – Likimas mane apdovanojo taip, kad jo dosnumo jau niekas neviršys. Mat džiaugsmą, pasitenkinimą galima sukurti ir pinigais, ir draugais, ir gerais žodžiais, ir gėlėmis, ir vynu, o kančios ir skausmo nenupirksi ir nenusipirksi, nei sau, nei kitam tokių dalykų niekas nedovanoja. Išskyrus Likimą. Jis man šį rudenį buvo kažkodėl perdėtai dosnus. Va, tokia išvada.

Atsakymai

Burgis, 2014-11-17 22:02:11

Ne, jūs negerkite…

qwerty, 2014-11-17 22:13:02

Vienoje pusėje džiaugsmas su pasitenkinimu, kitoje-kančia su skausmu. Kad ir koks destruktyvus dalykas yra pastarieji, tačiau niekas taip nebukina sielos, kaip nuolat esantys pirmieji

anonimė, 2014-11-17 22:26:29

Bet nepaisant likimo dovanų, jūs vistiek šį rudenį daug kam suteikėte džiaugsmo! Ir nemažai džiaugsmo. Ačiū!

Iš šalies, 2014-11-17 22:27:20

Jūs nežinote, kas laukia už kampo. Gal jau rytoj gausite iš Likimo tokių dovanų, kad pamiršite visą šios dienos skausmą.

MK, 2014-11-17 22:58:23

Jūsų skriaudikams Likimas bus dar dosnesnis… Kada nors juos taip apdovanos, kad……

Iš šalies, 2014-11-17 23:01:07

Va ir geros žinios:

http://www.delfi.lt/news/daily/education/truko-ktu-gimnazijos-mokytoju-kantrybe-taikstytis-neketina.d?id=66424442

Pasirašė visi mokytojai!

Hmm…, 2014-11-18 00:14:36

Šitą jūsų vadinamą “peticiją” pasirašė visi gimnazijos mokytojai. Jie nėra jokie įtariamieji, ir niekas niekam nieko nesunkina. O jei sunkina, tai nebent mergaitės tėvams.

Buvusi KTUG moksleivė, 2014-11-18 00:16:42

Gerbiamas Direktoriau! Nesinori rodyti sentimentalumo viešumoje, bet tik čia galiu Jus pasiekti. Liūdna, kad po keleto metų Jums parašyti paskatino visa “situacija”, bet ji paskatino parašyti tai, ką ir anksčiau būčiau norėjusi (ir žinau, kad besimokydama pasakiau) – AČIŪ. Didelis, nuoširdus ačiū už viską. Nuo įstojimo į gimnaziją iki dabar praėjo septyni metai, bet visą tą laiką Jūs buvote didžiausias asmeninis autoritetas ir pavyzdys (na, gal dar šeima, bet dabar ne apie tai). Įkūnijote begalę gerų, didingų, svarbių (ne, svarbiausių) savybių. Esate it savitas stiprybės, pasišventimo, kilnumo įsikūnijimas. Žinant koks svarbus jauniems žmonėms autoriteto turėjimas ir kokia svarbi mokykla, Jūsų nuopelnai ir jų “svertinis koeficientas” dar labiau išauga. Na, o pabaigai – per 25-erius metus Gimnazijoje, žinau, tokių palaikančių kaip aš yra ištisa armija.

AL, 2014-11-18 01:32:19

Lietuvių liaudies išmintis sako, kad deguto šaukštas gali pagadinti ir medaus statinę. Tačiau, jūsų atveju akivaizdu, kad turime ne vieną milžinišką, bet 25 pilnas medaus į pasaulį paleistas statinaites ir vieną, pradėtą pildyti 26ąją deguto šaukštu pagadintąją medaus statinaitę…

Matematiškai 1/26 nėra didelė dalis, taigi šio rudens deguto šaukštas, jūsų atveju, yra mažas… Tačiau jis yra prasmingas, nes atskleidžia mūsų teisėsaugos absurdiškumą, kai prokurorai bando kažką aiškintis, kur ir taip viskas aišku, kad nebūtų laiko aiškintis to, kas labai neaišku. Taigi 25 statinaitės medaus prieš nepilną dvidešimt šeštąją taip besąlygiškai kalba jūsų naudai, kad net darosi gaila visą bruzdesį sukėlusios mergaitės, kad jos tėvelių sukeltas“ kibišas“ neatsisuktų prieš jų dukrą ir nesugadintų jai gyvenimo. Nes jei jos tėveliai turi tokį supratimą apie teisingumą, tai nežinau, ką jie skiepija savo dukrai ir nežinau, kaip su tokiu supratimu jai reiks gyventi…Taigi manau, kad „ Jūs, kalamas prie kryžiaus“, suprantate už ką kovojate, net jei ir nenorite kovos, bet už ką kovoja kita pusė… atleisk jiems, viešpatie, jie nežino, ką daro…..

Sėkmės, laikykitės

Paulius, 2014-11-18 16:00:41

Stiprybes Jums

MK, 2014-11-18 16:15:36

Jei spauda teisybę rašo (kad tie padugnės Jums nebeturi jokių priekaištų), tai atsiimkit savo atsistatydinimo pareiškimą. Padarykit tai savo mokinių labui!

O su ta adžigha išsiaiškins patys gimnazistai. Manau…

qwerty, 2014-11-18 16:59:27

Nepavydžiu tinklaraštininkui. Tie visi jubiliejai (asmeniniai), išėjimai į pensiją-nieko džiugaus. O čia dar ta atvira nesąmonė su baudžiamojo persekiojimo cirkais, kuomet visi viešai aptarinėja…Net jokio skirtumo, jog absoliuti dauguma palaiko. Iždidžiam, oriam žmogui pats faktas, kad jo gaili, guodžia yra savotiškas pažeminimas. Viskas praeina.

Buvusi KTUG moksleivė, 2014-11-18 19:06:52

to qwerty – galbūt jūs neteisingai supratote mano pasisakymą ar/ir kai kuriuos kitų asmenų pasisakymus, tačiau, mano nuomone, daugumoje komentarų pagrindinė mintis ar jų reikšmė nėra ta, kurią įvardijote. Man susidarė įspūdis, kad daugelis žmonių šiuo metu komentuoja, bendrauja, dalinasi mintimis čia ne norėdami viešai aptarti situaciją ar – juo labiau – viešai pareikšti gailestį, o jausdami įvykio svorį ir svarbą, ir galbūt to paskatinti dalinasi savo mintimis ir palaikymu B.B. sunkią akimirką.

Nepritarčiau Jūsų minčiai, jog palaikymas – jokio skirtumo. Žinoma, jis nepakeis, neišspręs situacijos, tačiau jeigu žmonės nori išreikšti nuoširdų palaikymą kritinėje situacijoje, tai negali žeminti, būti neteisinga ar kitaip blogai. Tai turėtų byloti apie tai, jog žmonėms rūpi, apie tai, kad Direktorius paliko jiems neišdildomą įspūdį, yra svarbus ir jie negali likti abejingi.

Galiausiai juk ne Delfyje rašome straipsnius apie tai, kaip palaikome direktorių ir ką apie visą “situaciją” manome – mes komentuojame čia, tyliai, ramiai ir beveik asmeniškai Direktoriui.

qwerty, 2014-11-18 19:29:40

Jums geriau matyti. Net nebandysiu ginčyti. Bet neaišku dėl “sunkios akimirkos”.Atmetus išėjimo į pensiją faktą (kas kai kam pilnai gali būti sunki akimirka), daugiau nematau ką tokiu didingu pavadinimu čia būtų galima pavadint. Kadangi ikiteisminio tyrimo cirkas ir yra ikiteisminio tyrimo cirkas, fikcija, todėl niekinis dalykas. Kaip ir atskiro moksleivio mokyklos taisyklių nesilaikymas yra natūralus, galimas dalykas, o ne “dangus griūva”.

qwerty, 2014-11-18 19:41:12

Vakar klausiau radijo laidą. Vienas jos dalyvis kalbėjo apie asmenis, reitingus, etc.: “Štai buvęs Maskvos meras J.Lužkovas.Jo reitingai, t.y. visuomenės palaikymas, pritarimas, visuomet buvo labai aukšti.Tačiau, kuomet jam atsitiko bėdos, reikėjo palaikymo nei vienas žmogus neišėjo į gatvę, aikštę, net ir virtualią erdvę beveik niekas, kad palaikyti! Štai tau ir reitiningai…Už tinklaraštininką mūru stoja daugybė. JĖGA)

Buvusi KTUG moksleivė, 2014-11-18 20:08:01

To qwerty – “sunki akimirka” – mano pasirinktas įvardinimas, asmeninė nuomonė, neprašome su tuo sutikti. Kitaip tariant, nebandau nustatyti kažkokio visuotinai pripažinto šios situacijos vertinimo, nebandau ir ginčytis, tiesiog paaiškinti savo poziją (ir tikrai neverta ginčytis dėl žodžių, juk dažnai kiekvienam jie reiškia truputį skirtingus dalykus).

Cirkas yra cirkas, moksleivis yra moksleivis (sviestas sviestuotas) – sutinku. Tyrimas – nasąmonė, bet ne niekinis – jis realus kaip ir ši situacija ir todėl nepraeina nepalikdamas pėdų. O žmonės mūru stoja ne už B.B. kaip tinklaraštininką, kaip Jūs keistai parašėte, o už B.B. kaip direktorių, autoritetą. Ir jei kažką galėtų pakeisti šie žmonės, – pakeistų. Bet kai negali, lieka palaikymas, kuris buvo dar gerokai prieš situaciją.

scania, 2014-11-18 20:20:38

Delfyje, beje, daugybė ir padorių žmonių komentavo. Dauguma!

Kiek netikėta – delfyje rasti padorumo.

Keistas šalutinis šios istorijos aspektas.

Burgis, 2014-11-18 20:21:14

Ir čia jau būtinai visiems turiu pasakyti – ačiū!

Giedrius, 2014-11-18 23:38:47

Nervina, kiek žmonės viešoje erdvėje triukšmo padaro, atėję iš niekur, nieko nesuprasdami, norisi tai jiems perduoti, kad ir kaip. Stebiu kaip jie vertina, bandau pats įsivertinti. Tik man sunku įprasti, kad ne viską pavyksta suprasti. Veikia jau ir mane tas triukšmas. Kam nuo jo dabar yra lengviau?.. Dar niekad taip nenorėjau tokių storų, prasmingai suklostytų knygų. O tai kaip į katilą dabar viskas sumesta, visos tos nuomonės ir pan…

tegaida, 2014-11-19 01:53:09

Vienu sakiniu – gerb. Burgio skausmas yra prasmingas….kur benueitu musu visuomene, Jus viska atlikote teisingai, kovetes …

sonata, 2014-11-19 18:57:30

tegaida, kodėl būtuoju laiku? Aš manau, kad tie, 1800 žmonių, kurie vienaip ar kitaip nors kiek susiję su Direktorium, vis dar kaunasi – jie visi yra gavę B.B. nekonformizmo kibirkštį. Kaip ten – “iš kibirkšties įsiplieks liepsna”? Net buvusio gimnazisto pasiligojus močiutė iš tolimo kaimo skambina – “Ką galim padaryt?”. Taigi… Ką galim?