Ir kas iš to?

Vėl pareklamuosiu „Dialogą“… Paskelbtas Reginos Dilienės straipsnis apie lietuvių kalbos VBE (įskaitą). Tinklaraštyje – jau 30 komentarų. Autorė buvo (yra?)  dažnoka viešnia (Regina D.) šioje svetainėje. Ne kartą mudu gana aštriai polemizavome. Dažnokai autorė rašo ir „Dialogui“. Dažnokai čia ir ten rašo sarkastiškai, piktai. Beveik visada rašo daug. Beveik visada – teisingai. Beveik visada pyksta, jei kas nors nesutinka…

*

Ir kas iš to? Metai bėga, egzamino absurdas kartojasi. Regina D. gyrėsi, kad jos abiturientai tą egzaminą išlaiko geriau nei mūsų gimnazistai.  Tai čia ir pergalė? O gal – pralaimėjimas? Žmogus kaunasi ar prisitaiko? Žmogus pripažįsta savo bejėgiškumą prieš sistemą ir kaltina kitus, kurie irgi prisitaiko?

*

Aš nežinau… Žinau tik tiek, kad iki revoliucijos netoli. Žinau, kad kažką mes turime atakuoti ir neatsitraukti. Ko gero, šią savaitę teks važiuoti į Vilnių…

 

Atsakymai

Burgis, 2013-02-11 14:07:58

Įvertinkite…

laisvamanis, 2013-02-11 18:54:36

revoliucijos NEBUS (šaukiu). Kodėl – todėl, kad jau seniai miega (mirę ar gyvi) 1988-90 metų revoliucinių pokyčių lyderiai…

Saulius, 2013-02-11 19:21:07

jei ir miega, tai norinčių atsibusti yra, bet, kad nėra kam klausytis senos plokštelės, kad po kelių metų gyvensime kaip švedai su priedainiu “didžiuokimės savimi, o visa kita ateis …” 🙂

Gabija, 2013-02-11 21:15:04

Tik perskaičiau “lietuvių kalbos įskaita” ir iškart nupurtė…

Markas, 2013-02-11 22:22:20

Niekada nesupratau kodėl Lietuvos Valstybėje kurios nacionalinė kalba lietuvių, žmonės baigdami 12 klasę, lietuvių kalbos mokykoje, privalo laikyti kažkokią mistinę lietuvių kalbos įskaitą. Atseit įrodyti, kad sugeba bendraut lietuviškai? Jei jis to nesugeba jam ne vieta dvyliktoj klasėse.

Regina D., 2013-02-11 22:50:30

Ačiū už reklamą, bet man jos nereikia.

Klausiate, kas iš to, kad rašau “Dialoge”? Ogi nieko. Savo pareigą kaip LKLMS valdybos narė atlikau – mokytojų išsakytus priekaištus surašiau, profesionalią potemių analizę pateikiau. Kovoti už tuos, kurie slepiasi po šluota? Ačiū, – ne!

Aš moku apeiti sistemą ir rezultatą, kurį kiti sunkiu darbu pasiekia per mėnesį, padarau per dieną. Bet nelaikau to laimėjimu, greičiau – tyčiojimusi iš sistemos. Aš – žaidėja, jokių nuoširdžių emocijų žaidime nėra, o tai, kad mūsų švietimo sistema – “Durniaus” lošimas, niekam ne paslaptis. Kodėl gi nepažaidus?..

P.S. Gerb. Burgi, juk šitas “Durnių laivas” ir Jums leidžia neblogai uždirbti, ar ne? Sistema, skatinanti verslą ir privačią iniciatyvą – va, kaip gražu :))) Ko gi prieš ją kovoti?

Saula, 2013-02-12 01:16:08

B.B. nepažįsta Reginos D. Taip, ji kategoriška (o kas čia ne toks?:-)) Bet tokių lituanisčių reikia paieškoti. O jau kompetencijų – duok Dieve kiekvienam.

Kitose situacijose ji labai šmaikšti, supranta gerą humorą.

Arvydas, 2013-02-12 06:20:26

Regina-esu sužavėtas-tikros karalienės kalba.Kai tik pamatau tą mūsų Butkevičių ir man iškart į galvą lenda tas kortų durnius (dar du neblogi žaidimai -asilas ir melagis),”laisva asociacija”.Žaidžiant kortomis ,neblogai ką nors rankovėje turėti (kokį atsarginį tūzą ar bent “valiuką”).Kaip Karalienei aš Jums rekomenduočiau Šachmatus (1. e2-e4,o toliau ,kaip Dievas duos),nors ir durnius atsipalaidavimui gerai.Kaip sakė velionis Norbertas (o jis buvo “vineris”)-Žaidimo taisyklės ,prieštarauja gero tono taisyklėms-toks jau tas gyvenimas.Tik nesupratau ,ką reiškia Jūsų dialekte tas “neblogai uždirbti” (esu visiškas nemokša šioje srityje).

Arvydas, 2013-02-12 06:37:00

laisvamani-(ech jaunyste,kaip sakė viena “sena revoliucionierė” prie konteinerio)-revoliucijos kabinetuose nevyksta-nepramiegok.Gyvenam “Didžiųjų Permainų” laikais,kol kas dar nėra barikadų ir nešaudo (bet tai bus ,tikrai bus).Tiesiog ore tvyro revoliucijos kvapas…Čia ,aišku, ne mano kukli nuomonė,tiesiog prisimenu Didžiosios Kinų tautos išmintį-nelinkiu Tau gyventi Didžiųjų Permainų laikais.Ruoškimės.

Burgis, 2013-02-12 08:14:15

Reginai D.: … o aš nuo ryto iki vakaro gyvenu nuoširdžių emocijų sistemoje. Ir mūsų gimnazija yra gelbėjimosi valtis tame durnių laive. Ir uždirbti mėgstu tik besimėgaudamas tuo, ką veikiu. Ir ne reklama Jums (reklama „Dialogui“) šis mano įrašas…

*

Kas iš to gyvenimo, jei jis nėra palaima?

ak, 2013-02-12 08:53:10

Na dėl tos palaimos – aš gal ir galėčiau palaimingai alpėti prie savo kompo šiltame kambaryje, bet pro langą rytais matau konteineriuose besirausiančius benamius, kai kurie net valgo tuose konteineriuose rastas maisto atliekas ir tie vaizdai, ypač benamės moterys uždaužytais paakiais mano palaimingai būsenai trukdo. Tad jei kiltų revoliucija, vienas pirmųjų nušlubuočiau į barikadas. Deja, kaip suprantu nieko nebus.Po sausio 13 įvykiu stojau į savanorišką krašto apsaugą ir kelias savaites kartu su telšių savanorių kuopa saugijau tuometinę Aukščiausiąją tarybą. Mūsų buvo 33 vyrai. Telšių rajone tuo metu gyveno 37 tūkstančiai gyventojų. Tad net po vieną iš tūkstančio neatsirado. Mes rizikavome savo kailiu, o visi kiti aktyviai “kovojo” prie televizorių ekranų. Dabar ko gero net tiek tų savanorių neatsirastų. Dabar, užuot kovojus su vėjo malūnais kaip Don Kihotui žymiai paprasčiau yra išvykti, užsidirbti pinigėlių, pasuistatyti namuką ir ramiai gyventi kokioje ramioje valstybėje – sakykim Norvegijoje.

Burgis, 2013-02-12 09:19:43

ak: užjaučiu Jus, bet galiu tik patarti…

  1. Ką nors darydamas, veikdamas, nesitikėk jokio atlygio nei dabar, nei ateityje. Tai pasiteisina. Daryti, veikti reikia tai, kas tau teikia pasitenkinimą, duoda naudos (nebūtinai materialios, bet neatmestina ir tokia…).

  2. Dabar Jūs rašote ir čia, ir kitur, ir visur… Kai kur Jus giria, kai kur peikia, net į šuns dienas deda… Ar Jus žeidžia pajuoka? Gal geriau rašykite mažiau, bet labiau apgalvotai? Gal rašykite rečiau, susiraskite kokios nors kitokios veiklos? Tik nesupykite! Čia galite rašyti kiek tik norite!

ak, 2013-02-12 10:43:33

Atlygio negaunu, neprašau ir nenoriu. Nebent honorarą už kokį straipsnį pasiimu, bet jų irgi kasmet mažėja. Pajuoka manęs stipriai nežeidžia, nes skirtingai nuo jūsų gimiau po vandenio ženklu ir esu gana abejingas daugeliui dalykų. Beje, pasitaiko ir gana rimtų patarimų, draugiškų žodžių. Tai malonu. Labai nepykite kad visur lendu – tiesiog neturiu ką veikti ir nuobodžiauju. Paistengsiu mąstyti giliau. Beje, bendravimas portaluose, gal šiek tiek ir pagilins tą mano mąstymą. Na o kitokia veikla prasidės pavasarį – mėgstu meškerioti, darbuotis sode ar darže, grybauti. Mėgstu šiaip keliauti pasiėmęs miegmaišį ir kuprinę. Anksčiau ir žiemą keliaudavau, miegodavau po eglėmis susikūręs lauželį net 30 laipsnių šaltyje. Deja, artėjant šešiasdešimtmečiui – išlepau. Tad žiemą tampu įkyriu plepiu…

Arvydas, 2013-02-12 11:41:39

ak-tikrai prajuokinot-matyt dūšioje esat hipis…moterys (moterys?) uždaužytais paakiais-let it be…let it be-aišku žinot ką į “bitlo” klausimą atsakė “maharišis”.Revoliucija?-ji vyksta,argi nematot-ji tiesiog visur (tiesa ,barikados kol kas -nematomos,bet jos egzistuoja-neperžengiamos ir neįveikiamos).Pagilins mąstymą?-na kažin ,bet prablaškyti gali . Jei kas nors ir turi prasmę -tai tik bendravimas-ypač jei žmogus turi kai ką savaip pasakyti , o ne kartoja tą ,kas visiems jau iki gyvo kaulo įgriso.Savarankiškai mąstančių žmonių ,dar mažiau negu tų savanorių-čia jau manau tik koks vienas iš 10 000, o gal ir dar mažiau- ne visi juk gali būti minties galiūnais,dauguma ,deja,gerbiamo direktoriaus žodžiais tariant -tikri menkystos (aš ,kartu su patriarchu dar pridėčiau-pašlemėkai-dėl sodrumo),bet ką gi čia padarysi-let it be,o gal taip -dar ir linksmiau….

Arvydas, 2013-02-12 11:55:17

…beje-Išminčius,tai irgi savotiškas “savanoris”-tik labai jau mažai jų šiais laikais-daugumą traukia ne išmintis ,bet visagalis Pinigas (tebunie Jis pašlovintas).Išmintis-tik savižudžiams (senekos,sokratai ir tt). tai tik vyrukams mėgstantiems tikrą riziką ir stiprius pojūčius.

petras, 2013-02-12 12:50:39

tai beveik praktiškai gaunasi taip, jog išmintis iš dyko buvimo ateina ?

ak, 2013-02-12 12:54:17

O kaipgi kitaip? Darbšti beždžionį lipdavo į medį pasiskinti vaisiaus. Tingi beždžionė mesdavo akmenį ar pagalį, kad jį numuštų. Taip ir išmoko įrankiais naudotis.

Beje, jei skaitėte “Merę Popins” tai ten yra eilėraštukas:

Jeigu į galvą mokslą vis krėsim

Argi galvoti laiko turėsim?

Arvydas, 2013-02-12 13:19:56

“dykas buvimas”-rimtas dalykas.juk pasirodo,net varnos (išmintingi paukščiai) apie 80 proc. savo laiko- žaidžia , o tik 20 -užsiima “rimtais reikalais”-ieško maisto.Ką jau bekalbėt apie žmones.Žmonių žaidimai-vaidybiniai,kiekvienas nori pasipuikuot,pasirodyt,pranašumą pademonstruot, o kartais ir paprasčiausiai pasilinksmint.Net “bomžas’ ar “bomžė” (ta su pamušta akim)-pažiūrėkit ,kokie orūs,kokia “atidirbta “jų laikysena-judesiai -lėti neskubrūs-tikri diogenai ( ir diogenės).O jau “kriminalinis elementas”-matėt Daktarą-neeilinis artistas-visiems tiems ričardams gyrams -į vienus vartelius.Na ,apie ‘išrinktuosius” ,tai neverta nė kalbėt -savo reikalo žinovai -profesionalai (asmeniškai aš simpatizuoju “exspikerei” Janinai-ir virtuvei ir seimui ir partijai ir tėvynei ir net Daktarė-moteris -orkestras).Tegyvuoja Dykinėtojai !

Arvydas, 2013-02-12 13:23:30

Du Jū Spyyyk Ingliš- Jies Aj Dūū -Aj Em Spyker….