Iš čia nukirpti, ten pridėti…

*

Švietimo vadai svarsto naują versiją – sutrumpinti bakalauro studijas. Teisingai! Kažkas „pastebėjo“, kad ir po ketverių metų tie studentai nemoka lygiai tiek pat, kaip ir po trejų…

Universitetinio (uni-) išsilavinimo kaip nebuvo, taip ir nėra. Specialybės kaip neturėjo, taip ir neturi. Kaip neturi?! Taigi išsilavinimas tai, išsilavinimas (uni-), o ne „profkės“ rezultatas! Paklauskite darbdavių, su kokiais profesiniais gebėjimais pas juos ateina bakalaurai…

*

Taigi aš ir siūlau:

  1. Mokyklose mokslo metus gerokai pailginti ir visus aukštųjų mokslų pagrindus išdėstyti (ne, išmokyti nepavyks…) mokyklose.

  2. Bakalauro studijas sutrumpinti iki 2-3 metų. Palikti tik tokią trukmę, kad universitetų valdžių išliktų tiek, kiek dabar yra (galima ir praplėsti valdžios bazę…).

  3. Verslininkams mokėti dotacijas už visų bakalaurų parengimą gyventi ir dirbti.

*

Šventės baigėsi!

Atsakymai

kaimietė, 2017-04-19 15:53:25

Taip… Su mokymu, auklėjimu ir mokymu Lietuvoj kažkas ne taip. Gal reikėtų į viską žiūrėti paprasčiau ir daryti elementarius dalykus. Visus darbus daryti su meile. Paprastus, kasdienius. Iš viso šito atsiranda, kas daro ir padaro didelius dalykus.

petras, 2017-04-19 16:09:15

Lietuva galėtų iki 3 milijonų švietimo sistemos versijų pasiūlyt, bet kodėl dar niekas šitam tinklaraštyje nepasiūlė alternatyvios visuotinės švietimo sistemos ?:) gal pasisektų

Giedrius, 2017-04-19 20:35:22

“Svarbu ne tai, kiek gerų darbų esate padarę, o kiek meilės įdėjote į juos. Žmonėms visuomet atrodo, kad jų darbai – tik lašas jūroje. Bet jūra būtų gerokai mažesnė, jeigu joje trūktų tų lašų. Būti nepageidaujamu, nemylimu, visų paliktu – tai dar didesnis badas žmogui, nei tiesiog neturėti maisto, o meilės alkį numalšinti yra žymiai sunkiau, nei duonos alkį”.

Motina Terezė iš Kalkutos

Giedrius, 2017-04-19 20:44:18

“Vyriausybės galia laikosi ant tautos neišprusimo pamatų. Ji tai žino, todėl visuomet kovos prieš švietimą. Laikas mums tai suprasti”.

L.N. Tolstojus