Iš kur gauti to prakeikto noro?

Suaugusiųjų švietimo asociacija.

Taip, yra tokia asociacija. Šįryt per radiją girdėjau kalbant jos vadovę. Skundėsi, kad suaugusieji nenori šviestis. Sumažėjo norinčių mokytis kompiuterinio raštingumo, užsienio kalbų…

Aš noriu, aš noriu mokytis švedų kalbos! Bet… Yra trys „bet“.

  1. Sunku susirasti gerą mokytoją. Be mokytojo mokytis labai neefektyvu.

  2. Individualus mokymasis brangiai kainuoja. Daug norinčių mokytis švedų kalbos ir esančių mano pasirengimo lygio nėra.

  3. Svarbiausia – negaliu prisiversti! Visaip išsisukinėju, teisinuosi, atidėlioju…

***

Taip, gerbiamieji mano svečiai suaugusieji, svarbiausia problema – motyvacija. Kai kurie iš jūsų neraštingi (atsiprašau, bet geriau karti tiesa nei saldus melas…), bet nesimokote lietuvių kalbos. Kiti mokykliniai dalykai suaugusiam žmogui gal mažiau svarbūs, bet juk galima mokytis muzikos (kas gimė tam pritaikytas…), meno (kas gimė tam pritaikytas…), iškalbos (dirbantys tokius darbus, kuriuose tai svarbu), buhalterijos (dirbantys tokius darbus, kuriuose tai svarbu) ir pan. Ką jau kalbėti apie dalykus, kurie yra jūsų profesija! Pavyzdžiui, matematika, gerbiamieji mokytojai.

*

Bet mes negalime prisiversti… Vieni teisinasi perdėtu užimtumu, kiti – jau senatve, treti – sveikatos problemomis, bet iš tiesų aš matau tik vieną esminę problemą: mes norime, kad už išmoktus dalykus gautume bent šiokį tokį atlyginimą (nebūtinai pinigais), mes nesutinkame mokytis tik tam, kad būtume labiau žmonės, kad būtume aukščiau savyje.

*

Tai pripažinęs viešai, aš lengviau įveiksiu save ir vis tiek imsiuosi švedų kalbos!

Atsakymai

Burgis, 2015-02-13 07:52:26

Įveik save!…

Sokolovas, 2015-02-13 10:59:13

Neraštingumas matyti ties kiekvienu žingsniu…

“MOTYVACIJA” BŪT NERAŠTINGIEMS?

Girdėjau matematikos mokytoją (!), sakiusią-“minusiniai skaičiai”. Ką jau tuomet kalbėt apie mūsų neraštingus sinoptikus ar žurnalistus ( “minusinė temperatūra”)?

Arba…Niekad nepamiršiu, kaip 2000-jų metų išvakarėse dauguma ( taip pat ir TV žurnalistai) “sutikdavo naująjį tūkstantmetį”, nors pastarasis prasidėjo tik 2001-jų sausio pirmąją…

Deja, yra daug neraštingų žmonių. Ir dar tuo besididžiuojančių…Motyvacija būt neraštingiems?

Dainius, 2015-02-13 11:08:13

Apie kalbas:

Yra toks visai šaunus įrankis kalboms mokytis, kuris vadinasi “Duolingo”. Galima daug pasakoti, bet geriau tiesiog pabandyti. 🙂

Burgis, 2015-02-13 12:11:05

Dainiui: tūkstantis ačiū! Išbandžiau „Duolingo“. Aš mokausi!

Dainius, 2015-02-13 17:22:49

Burgiui: Nėra už ką. Džiaugiuosi, kad patiko! 🙂

mama R, 2015-02-14 11:05:22

Suaugusiųjų švietimo būklė yra labai bloga. Ir ne dėl suaugusiųjų švietimo asocijacijos kaltės. Būtent ši asociacija stengiasi, kad paslaugos būtų kokybiškos. Nes dažniausiai suaugusiųjų švietimas apsiriboja neturinčių vidurinio išsilavinimo gaudymu… ar žinote, kad Kaune yra galimybė suaugusiems mokytis siųti, šokti, užsienio kalbų, fotografijos paslapčių tik už 11.58 EUR/mėn? (Suinteresuotų reklama nėra, nes atsiradus klientams reiktų dirbti kokybiškai. Juk žymiai paprasčiau deklaruoti, kad “paslaugos teikiamos”, negu jas teikti…)

Jpn, 2015-02-14 21:19:42

Beje,švedų kalba yra visai nesunki,jei jau mokate anglų ir vokiečių kalbas.Land-kraštas,žemė,berg-kalnas,hånd-ranka,strand-pajūris,stad-miestas,man-vyras,son-sūnus,äpple-obuolys, fader(far)-tėvas,borg-pilis,fri-laisvas,morgon-rytas,dag-diena,liv-gyvenimas,duva-balandis ir t.t.