Iš kur jie atsiranda?

Žmonės ūgiu, svoriu, greičiu ir kitais fiziniais požymiais yra labai panašūs. Šunys – labai skirtingi. Dar didesni skirtumai žuvų pasaulyje.

*

Tai klausimas toks: kodėl žmonės tokie skirtingi charakteriu, gyvenimo būdu, moralinėmis nuostatomis? Žvelgiu į savo keturis anūkėlius – kokie skirtingi! O juk senelis visų tas pats…

*

Vadinasi – ne prigimtis lemia skirtumus? Vadinasi – ne šeima lemia skirtumus? Ne aplinka? Tai gal mokykla? Bet kad ne visi dar eina į tą mokyklą… Tiesa, ir skirtumai dar ne tokie dideli.

*

Viskas lemia: prigimtis, šeima, aplinka, mokykla. Mums visiems labai svarbu užčiuopti tuos esminius faktorius, kurie neigiamai pakeičia žmones. Kada žmonės nutaria ne užsidirbti, o „susiveikti“? Kada jie pajunta godulį valdžiai? Kada jie pasuka vagių, žudikų keliu? Kada jie pradeda mus valdyti savo bukagalviškais metodais?

*

Sąmokslo teorija: švietimą pasiėmė Darbo partija; per švietimą nedraugiškosios mums užsienio valstybių tarnybos lengviausiai gali pakeisti visuomenę – ateities visuomenę. Niekai ta ekonomika dabar.  Mums reikia tvirtos valstybės šimtmečiams. Todėl reikia saugotis neigiamų žmonių kaitos faktorių.

Atsakymai

Burgis, 2014-08-03 08:50:11

Labas rytas! Vėl bus karšta…

Ema, 2014-08-03 21:49:52

,,… saugotis neigiamų žmonių kaitos faktorių”. O kaip pasiekti teigiamų žmonių efektyvios veikos faktorių? Man regis, kažkodėl neigiami yra veiklesni ir aktyvesni nei teigiami. Bet gal čia tų teigiamų savanaudiškumas, tiesiog drungna ramybė? Aš čia neironizuoju. Tikrai manau, kad teigiamų yra daugiau. Tai kodėl tiek daug sričių (ypač socialinių) regresuoja? Negi neigiami – tai jėga, o teigiami – tai…(ai, nerašysiu)?

Atsiprašau, tikrai matau ir nemaža gerų žmonių gerų darbų. Bet jie nedominuoja.

petras, 2014-08-04 14:26:43

Galiu geresnį būdą pasiūlyt atsigaivint. tereik nuaiti į prekybcentrį, kuriame veikia kondicionavimo (vėdinimo) sistema, vasaros pramogų skyriuje susirasti išlankstomą kėdę, o knygų skyriuje knygą “himalajų sniegynai” ir atsisėdus prie šaldiklių, skaityti.

Aš, 2014-08-04 16:38:09

Pergalė? http://www.delfi.lt/news/daily/education/d-pavalkis-smoge-is-pasalu-iteisintas-privalomas-matematikos-egzaminas.d?id=65468886