Is toli: atgal ir i prieki

Sianakt visa Svedija svente: vakar vakare ivyko nacionalinis Eurovizijos finalas. Po musu langais iki ryto kazkas dziaugsmingai sukavo, girdejau, nors esame sestame aukste. Laimetoja pirmos vietos Eurovizijoje nelaimes (mano favoritai buvo kiti…), bet ir paskutine nebus. Jai – tik 18 metu, o balsas itaigus.

Kaip cia svenciama? Vakarop visi slave maisto parduotuves. Ir mes isikepeme pyrago, zuvies, jaukiai susedome ir ziurejome, valgeme, aptarinejome. Lukas soko… Taip reikia! Nors, pagalvojus, anokia cia svente – viena is desimties dainu penkiu tarptautiniu, penkiu nacionaliniu komisiju ir daugiau kaip milijono klausytoju isrinkta geriausia. Daug pinigu atiteko labdarai.

O pries tris dienas Lietuva svente dvidesimtmeti. Virsmo dvidesimtmeti, esminio posukio dvidesimtmeti. Ar svente salis? Man patiko, kad sunus atsiprase kaimyno del neiskeltos veliavos – prie namo dar nera laikiklio, po ikurtuviu praejo dvi dienos… Bet svente, man atrodo, daugiausia “sventikai” (geras pokstas: sventikai ir “sventikai”…). Nenoriu valstybiniu svenciu, noriu valstybes svenciu! Jus, zmones, pasakykite, kada ir del ko norite svesti – as prisijungsiu. Jei tokia marga (baltu, juodu, geltonu…) zmoniu minia sutaria svesti toki mazmozi kaip Eurovizija, gal mes galime sutarti del didesniu dalyku?

Atsakymai

laisvas, 2010-03-14 13:05:21

Kovo 12-tą švenčiau 22-ąsias bendro gyvenimo metines. Man tai ŠVENTĖ.

Žadėjau kovo 11-tą eiti į minėjimą. Ryte prekybos centre pamačiau verkiančias maža mergaitę ir jos mamą. Mama negalėjo nupirkti dukrai ledo. Tylios ašaros riedėjo abiejų skruostais. Nusisegiau mažą trispalvę ir visą dieną praleidau namie kamuojamas prieštaringų jausmų…

neringa, 2010-03-14 14:19:16

Matau ir as tokiu vaizdu,kazkaip praeina noras ir pyragus valgyt ir svest uzsidejus kauke,kad viskas gerai,kad labai jau dziugu…Sako man baik tu,ko cia pergyveni,paziurek,juk tau nei valgio,nei rubo netruksta,o del visu emocijas lieti nesveika,nieko nepakeisi,taigi,jeigu svente,tai ir svesk.

Prisipazinsiu nemegstu svenciu,vien delto,kad ju reiksme suprimintyvinta,sumaterialinta-valgis,gerimai,dovanos…O gal ir todel,kad nesuprantu nacionalizmo,patriotizmo,esu pasaulio vaikas…O gal man,kaip ir tikrai lietuvei budingas bruozas,atrasti kazka liudna,kazka slegiancio,kazka,kas paprasciausia neleistu nors sventes diena pasimirst ir tiesiog papramogaut…

Va,mano brolis greit turetu susilaukt vaikiuko,o tada tai svesiu,tikrai is visos sirdies!

nesvarbu, 2010-03-14 14:55:05

o gal tokiu atveju reiktu ne zenkliuka issisegt, o padovanot jiems svente? “pergyvenimas”, liudejimas ar verkimas del to kad gyvenimas neteisingas, kad kazkam blogai nepagerins niekam gyvenimo – tik veiksmai ta gali

D., 2010-03-14 15:45:47

Ar čia dabar visi pradės rašyti be lietuviškų raidžių, išsisegę ženkliukus? 🙂

Lietuviai niekad nepasižymėjimo mokėjimu švęsti šventes, juk tiek metų mus mokino kaip reikia švęsti šventes. Juk ką čia ir švęsi kai kiekvieną vakarą išgirsti, kad kažkoks lietuvis lietuvį nudūrė. Po tokių žinių ir į lauką bijai išeiti, apie šventimą ir kalbos nėra.

Dėl tų ledų tai labai nesureikšminčiau, ne dėl ledų tėvynę reikia mylėti. Visa problema jog nesąžiningi piliečiai “verslininkai” naudojasi esamais įstatymais ir skriaudžia mažiau patyrusius, naivesnius piliečius, nespėjusius prisitaikyti prie kito gyvenimo, ir iš jų kraunasi kapitalą. Parodykit man tokią sutartį, kuri būtų kliento naudai.

Beje teko matyti tokią situaciją, kai motina vaikams nepirko saldainių, o prie kasos nusipirko cigarečių.

nesvarbu, 2010-03-14 16:34:42

Visa problema yra ne tame (ne tik tame), kad kazkas skriaudzia maziau patyrusius, naivesnius piliecius, o tame, kad tie maziau patyre, naivesni pilieciai daznai nenori tapti protingesni, atsikratyt naivumo, gaut patirties ir tik naudojasi tuo kaip pasiteisinimu.

“Parodykit man tokią sutartį, kuri būtų kliento naudai”

Visos sutartys, kurios pasirasytos be prievartos (pvz. mobiliojo rysio paslaugu, kredito) yra, pagal apibrezima, saziningos: jeigu pirkejas is to gautu maziau naudos negu “praranda” laisves, sutarties nepasirasytu; jeigu pardavejas is sutarties uzdirbtu maziau, negu suteiktu pirkejui naudos, nepasirasytu. Ka reiskia “pirkejo naudai”?

O., 2010-03-14 17:59:20

laisvam

Tikrai, kažkas kažkam negali nupirkti ledų (!) tai visi išsisekim tautinius(valstybinius) ženkliukus ir… nežinau ką darykim, gal emigruokim, kur veršiai midų geria?

Jei kažkam iki laimės kovo 11-ąją tepritūko ledų porcijos, “laisvas” galėjo paaukoti tuos pusantro lito ir nupirkti ledų, būtų padaręs šventę ir pats laimingesniu tapęs. Bet gal tai tebuvo mažo vaiko kaprizas, kai jai vietoj pietų šaltą dieną norėjosi ledų?

Mano pažįstamos dukra (kokių 4-5 metų) sutrypė glaistytų sūrelių maišelį, kai jame nerado sūrelio, įpakuoto tam tikros spalvos blizgančioj pakuotėj…

Ramunė, 2010-03-14 18:49:28

Aš būčiau nupirkus ledų. O kad labai daug žmonių gyvena skaičiuodami centus juk reikia būt aklam, kad nematytum. Dėl to reikėtų liūdėti ne tik kovo 11-ąją.

D., 2010-03-14 18:52:27

nesvarbu: o ar naivumas yra blogai? gal jei dauguma būtų naivių žmonių gyventi būtų mieliau. O koks gyvenimas kai reikia kiekviename žmoguje įžvelgti potencialų sukčių. Juk tuose pačiuose vakaruose naivių žmonių daug didesnis procentas, o ar tai blogai?

Juk ir prieš 20 metų kovo 11 d. beveik visa Lietuva nuoširdžiai tikėdami geresne ateitimi žmonės buvo vieningi ir ryžtingi. Juk jie buvo naivūs, o ar tai problema?

Apie sutartis nesivelsiu į diskusijas, dirbau šioje srityje, tad žinau tas visas formuluotes.

D., 2010-03-14 19:14:53

Beje PI dienos proga, siūlau pora anekdotų:

**

Marytė tarė Jonukui: „Aš tave myliu šimtą kartų labiau, nei Alisa“; o Alisa jam pasakė: „Myliu tave tūkstantį kartų labiau nei Marytė“. Tad Jonukas, taręs, kad abi sako tiesą, sudarė lygčių sistemą:

Marytė = 100 Alisų;

Alisa = 1000 Maryčių

Ji teturi vienintelį sprendinį Marytė = Alisa = 0, kuris vadinamas trivialiu. Taigi, jei jos sako tiesą, tai nė viena nemyli Jonuko.

*****

Klausimas: Kodėl grynieji matematikai į darbą važiuoja dviračiais, o jų kolegos, taikomieji matematikai, mašinomis?

Atsakymas: Grynieji matematikai nesinaudoja dalykais, kurių nesupranta.

*****

Geros darbo savaitės pradžios!

laisvas, 2010-03-14 19:43:38

O: ledu mergaitei nupirkau, bet nuo to laimingesnis netapau. Priesingai.

Ta seima pazistu asmeniskai, tad atmetu bet koki galima sukciavima. Tai saziningu ir paprastu zmoniu seima mokanciu ir galinciu dirbti darba pagal savo profesija.(Baldziai.) Beda ta, kad dauguma protingu ir issilavinusiu zmoniu nesugeba sukurti tu darbo vietu.

Trispalves issisegimas buvo tylus protestas paciam sau. (Viesai protestuoti “pabugau”, kad nebuciau nutemptas i policijos komisariata, kaip atsitiko vienam kaunieciui.)

D: kadangi rasau “netbuku”, cia nera kai kuriu lietuvisku raidziu. Kritikuosit?

nesvarbu, 2010-03-14 20:18:37

D: taip, mano nuomone naivumas yra blogai. Tikejimas, pasitikejimas ir naivumas nera tapatus dalykai. Jeigu pas jus atejo kaimyne, paprase leisti pasinaudoti telefonu (maza kas…) ir jus sutinkate – tai pasitikejimas. Jeigu einant gatve tamsiu paros metu jus uzkalbina itartinos isvaizdos jaunuolis (daznai – sportinio stiliaus apranga), papraso leisti pasinaudoti telefonu ir jus sutinkate – tai naivumas. Naivus yra ne tie, kurie pries 20 metu tikejo, kad bus sukurta nuostabi valstybe – naivus yra tie, kurie be rimtu irodymu tiki, kad zmogus 20 metu istisai melaves staiga pradejo sakyti tiesa. Pakartosiu – taip, mano nuomone naivumas yra blogai.

sonata, 2010-03-14 20:54:38

kažkada ironizavau, kad mūsų kultūra- raudų kultūra. Bet ilgainiui ironijos lieka vis mažiau. Nors labai nesinori pripažinti, kad tas totalus pesimizmas visgi mums toks pat prigimtinis, kaip ir didžiavimasis stilizuotais praeities dalykais (“nuo jūros iki jūros” ir pan.), nesitikint iš dabarties, o tuo labiau ateities nieko šviesaus. Va mano dvidešimt kelerių metų kaimynė, studentė, be kelių minučių būsima architektė, dviejų mergyčių mama, ryt išskrenda dirbti Graikijon: “Mes pragyvenam, bet sekina amžinas aplinkos nelaimingumas”. Po mėnesio pas ją skrenda ir dukrytės, ir močiutė. Maža tikimybė, kad kada nors griš. Ne vien dėl duonos Lietuva išsiskraido…

T.M., 2010-03-14 21:02:18

Žiauru…

Dar prieš šventes, manęs paklausė – kaip švęsi???

Atsakiau: netikiu jau laisve ir nepriklausomybe…

O TV ekrane kažkodėl atsirado užrašas – “Tikime laisve”

Ana mūsų nepriklausomybė žlugo išgyvenus dvidešimt ir dar truputį…

Jau dabar lošimo punktai galėtų priimti statymus – kiek ilgai dar būsime nepriklausomi 🙂

Aš duodu dar 5 metelius ir tai maximum….

Lietuviai, kaip ir žydai, gali susivienyti ir būti vieningi ir dori, tik engiami, tik tada mumyse atsiranda kažkokia paslaptinga jėga vienytis ir nugalėti “priešą”, o kai jo neturime, tada bandome nugalėti savus…

Žiauru…

mama, 2010-03-14 22:36:34

Visada buvau optimistė, bet dabar jau tapau pesimiste. Galvojau, kad kol vaikai užaugs, gyvensim geriau, o mokytis išleidau per pačią krizę (vieną į KTUG). Vaikai gimę jau nepriklausomybės laikais.

O., 2010-03-15 00:05:28

laisvam

O jūs manot, kad tik Lietuvoj gyventi bloga (nes “bloga valdžia”, ir tik Lietuvoj vaikai negauna norimų skanėstų? O Kinija, Indija, Rusija ir t.t. ir t.t. ? Tik Lietuvos valdžia korumpuota? Pažiūrėkim į katalikiškąją Italiją, “kultūros lopšį”. Tai ką dabar, jei užklupo nepritekliai (netikiu, kad jie amžini), “išsisegam trispalves” ar atsižadam kiekvienas savo valstybės?

laisvas, 2010-03-15 08:49:45

O: kažkur man tai jau girdėta. Net neneigsiu, jog pasaulyje yra blogiau gyvenančių.(Pvz Afrikoje). Tik jeigu mes įstojome į ES, tai kodėl reikia lygintis su Kinija, Indija, Rusija? Kodėl apskritai reikia lygiuotis į mažiau ekonomiškai išsivysčiusiais šalis? Gal todėl ir sėdim ES ši… , kad nesistengiam būti panašūs į Švedijas, Danijas, Olandijas?

O kas blogai su Italija. Praejusiais metais kiekvieną savaitę būdavau šioje šalyje. Tikriausiai nustebtumėte pamatęs pramoninių objektų, privačių namų, kelių tinklų statybų mąstą.

Myliu Lietuvą! Negaliu pakęsti UAB Lietuvos. Kiekvienais metais kovo 11-tą segėdavau trispalvę. Šiemet ne. Tai buvo tylus, kaip tos mergaitės ašaros, protestas prieš UAB Lietuvą.

Rasa, 2010-03-15 08:53:14

O. : Burgis kažkada panašiai sakė, tik jis Lietuvą “mėgsta”, ne “myli”. Taigi, o pav. aš myliu Lietuvą- kaip šalį, kaip savo tėvynę, myliu žmones, man jie neatrodo vienais pesimistais, myliu tradicijas, gamtą, man čia viskas patinka, aš noriu čia nugyventi savo gyvenimą, tik… negerbiu šiuo metu jos kaip valstybės, negerbiu valdžios daugelio sprendimų. Aš jos neatsižadu, tai mano tėvynė, bet tai nereiškia, kad turiu džiūgauti nuo dabartinės santvarkos “tobulumo”.

Rasa, 2010-03-15 08:54:31

Oi, beveik kartu su laisvu rašėm, tai panašiai ir gavos, būčiau nesikartojus 😛

petras, 2010-03-15 09:09:22

man tai šventė visai patiko. geras labai oras buvo, žmonės linksmi. paklausiau koncerto kareivukų pučiamųjų, buvau užsukęs į nacionalinį muziejų po n metų ir pirmą kartą seimo vestibiuly pabuvojau 😀 (net į seną posėdžių salę įleido). Šiaip man kiekvienas savaitgalis šventė 🙂

laisvas, 2010-03-15 09:28:16

Vakar žiurėjau Zadornovo koncertą. Patiko: есть родина и государство. Родину називаю “мать мою”, государство “мать твою”.

Evaldas, 2010-03-15 09:54:54

Mielieji, o juk taip viskas paprasta: jei jau pareiškėte, kad mylite /mėgstate Lietuvą, jos gamtą, jos žmones, taigi ir valstybę (nes valstybė tai nėra gera ar bloga valdžia, tai esam mes, žmonės su visa mūsų gamta), tada šioje vietoje padėkite tašką ar šauktuką.

Kam toliau kalbėt apie valdžią? Juk tai ne valdžios, o valstybės šventė, ar ne? O jei tai mūsų šventė, tai nešiokim įsisegę tuos ženklelius ir švęskim! Juk prieš dvidešimt metų tapom laisvi. Vieni daugiau, kiti mažiau. Čia jau priklauso nuo mūsų pačių įvairiausių gebėjimų, o svarbiausia nuo mūsų valios, mūsų pačių sąmonės – norim mes tos laisvės, ar ne. Pagalvokim, kad tarybiniais metais apie tokią laisvę net negalvojom: noriu – skrendu į Graikiją ilsėtis, noriu – skrendu ten dirbti.:) Net ir idealizuojamoje pirmoje Lietuvos respublikoje tokios laisvės nebuvo, o vargų, didesnių ar mažesnių krizių, emigracijos, aukštų valdininkų piktnaudžiavimų buvo ne ką mažiau.

O švenčiau tą dieną panašiai kaip ir Petras. Pasidžiaugiau ženkleliais pasipuošusių minia Gedimino prospekte ir buvo pavydu, kad aš tokio neturiu, užsukau į Genocido aukų muziejų (nemokama, kaip ne kaip), vakare leidau sau paragauti kiek daugiau ir įvairių rūšių (pasirinkimas didesnis nei tarp “Žigulinio” ar “Baltijos”) silpno alkoholio. Smagu…

Rasa, 2010-03-15 10:52:49

Evaldui: aš nesakiau, kad nereikėtų švęsti 🙂 Kiekvienas švenčia tas šventes, kurias nori, kurias supranta, ir švenčia taip, kaip nori švęsti 🙂 Aš šiemet, jau rašiau, kuopiau namus, taigi valiau valstybę tam tikra prasme, juk valstybė- tai mes, kaip sakei 🙂 Gal tai net geriau, negu išgerti į jos sveikatą… :)))

O šiaip, kalbant apie vasario 16-ą ir kovo 11-ą, man artimiausia dūšiai yra pastovėti prie nežinomo kareivio kapo, padėti gėlytę ir pamąstyti… Nors tam nereikia ir tų švenčių 🙂

Bet šventės gerai, žinot patys: “Aš noriu šventes švęst, aš noriu šventes švęst, aš noriu šventes švęst…” :))))) Matėt turbūt visi tą vaizdelį, kaip stipriai kai kas nori švęst. Švęskit! Ką tik norit! Į sveikatą! :)))

V., 2010-03-15 12:45:54

Būtent, nėra ko tapatinti valstybės ir valdžios. Nepriklausomybės šventes švenčiau ir švęsiu, tereikia išeitį į miestą ir apsidairyti, o gal sudalyvaukite kokiam “lauko” koncerte ir pažiūrėkite į jaunimą – nieko bendro su mumis, visko bijojusiais “komjaunuoliais” – kad tik kam nors neužkliuvus. Ir rašydavom rašinius, nesvarbu apie ką, o pradžia turėdavo būti: “TSRS konstitucija tarybiniam žmogui garantuoja…, todėl ….”

Būkim objektyvūs – gyvename daug geriau, negu prieš 20 metų. Dauguma. Tik nereikia verkti.

ignieška, 2010-03-15 16:55:21

O mudu su vyru šventėme kovo 11-ąją. Iškėlėme vėliavą, nuėjome pažiūrėti kariuomenės parado, vakare – koncerto. Patiekiau trispalvį desertą. Buvo graži saulėta laisvės šventė.

Aurelija, 2010-03-15 18:57:22

P. Burgi, man šiandien dilema iškilo. Žinau, kad kvailai paklausiu 🙂 Bet regis jūs geras senelis, o savųjų jau nebeturiu, tai jums leidus pasinaudosiu jūsu išmintim. Taigi turiu tris klausimus:….1.kada reikia prisipažinti meilėje? 2. Ar gražu merginai pirmai tai padaryti? 3. Ir kodėl vaikinai išsigąsta, kai prisipažįsti meilėje.

Vat pitagoro teoremą išmokau, o šitose vietose rodos darau klaidų…

Dar kartą atsiprašau už kvailus klausimus ….

Mama M, 2010-03-15 20:45:57

Aurelija, tikriausiai Burgis šįvakar neturi laiko, atsakys rytoj. Bet kol kas galiu atsakyti aš, kažkada buvusi tokia pat įsimylėjusi mergina, o dabar dviejų didelių sūnų mama. Manau, kad šiek tiek pažįstu vyrukus:-) Taisyklės būtų tokios: 1. Pakentėk ir neprisipažink meilėje pirma. Tegu tai matosi ne iš žodžių (Bet ne per stipriai).

  1. Leisk vaikinui pirmam tai padaryti, nes jo prigimtis yra užkariauti.

  2. Vaikinas (jei įsimylėjai ne visišką balvoną), greičiausiai, yra švelnus viduje ir labai jaunas . Jis išsigando, kad šiuo metu esi 100k. aktyvesnė ir ryžtingesnė už jį. Galbūt po kažkiek metų jis pagalvos: “Na ir žioplas buvau…”

Aurelija, 2010-03-15 21:11:30

Mama M. Ačiū už tą “na ir žioplas buvau” 🙂

D., 2010-03-16 00:33:02

Aurelijai: galiu atsakyti iš savo menkos vyriškos patirties 🙂 1. Meilėje nereikia prisipažinti, ją pajunti ir pamatai, jei nors kiek rūpi vaikinui. Bet vėliau jau galima tą dažniau priminti žodžiu, tai labai pamalonina moteriškąją lytį (ir ne tik) :). 2. Skaityti 1 atsakymą 🙂 O šiaip viskas yra gražu, kas nuoširdu. Beje vakaruose dažnai moterys vyrams ir pasiperša. Ar tai gerai, čia dar klausimas. 3. Jei vaikinas išsigąsta, vadinasi ne tam vaikinui prisipažinai. Įsivaizduok kas būtų jei dar pasakytum jog esi nėščia :).

Pabaigai, kas yra meilė (filosofinė pasaka) – http://joga.365.lt/kas_yra_meile

MariusM, 2010-03-16 07:15:08

Na, čia nukrypstam nuo temos, tačiau negaliu nepaklaust Mamos M 🙂

Pažįstat vieną vyruką ir manot, kad pažįstat, na, kad ir šiek tiek, visus vyrus?

Rasa, 2010-03-16 08:43:59

D.: “Jei vaikinas išsigąsta, vadinasi ne tam vaikinui prisipažinai”- O kodėl jis gali išsigąsti apskritai? Bijo, kad jei kažkas jį myli, tai jau grėsmė, tai ženklas, kad mergina nori jį “įsikišti į rankinuką”, padaryti nuosavu, nelaisvu ir per prievartą pagimdyti jam krūvą vaikų? :))))

MariuiM.: bet tu tikiuosi pažįsti ne vieną vyruką, galbūt pažįsti net save, kokia tavo nuomonė?

MariusM, 2010-03-16 08:50:52

Nesvarbu: Naivumas yra blogai? Jei gatvėje, tamsoje, jaunuolis paprašo telefono paskambinti ir tuo pasinaudodamas apiplėšia, tai šioje situacijoje blogai yra naivumas ir pasitikėjimas? O apiplėšimas gal gerai ar bent jau normalu? Taip, tarp sukčių ir plėšikų nesaugu būti naiviam, patikliam…, kaip ir nuoširdžiam, atviram, geranoriškam, doram… Saugiau būti pačiam sukčiumi ir plėšiku, bet ar tuo galima pasiteisinti?

Aurelija, 2010-03-16 09:08:55

Na va Rasa aš apie rankinuką irgi pagalvojau 🙂

Ramunė, 2010-03-16 10:45:07

Mamai M: Jūsų patarimai išmintingi, jei net jų nesilaikytum. Aš irgi manau, kad vyrai bijo energingų, iniciatyvių merginų/moterų, manydami, kad jos apribos jų laisvę, gal užgoš? Ir čia – konkurencija?

nesvarbu, 2010-03-16 11:02:10

Mariau: jeigu nori, galiu pakartoti – naivumas yra blogai, kvailumas yra blogai. Ar kur nors sakiau, kad apiplesimas yra gerai ar bent jau normalu? Ne, nesakiau. Bet tai yra gyvenimo faktas. Toks pats gyvenimo faktas yra, kad jeigu savo name neisirengsi lauko duru (visgi reikia buti atviram ir pasitiketi visais…), anksciau ar veliau ateis nepazistamu zmoniu ir palengvins tvarkymosi nasta. Jeigu zmogus yra naivus ir elgiasi neismintingai, anksciau ar veliau susidurs su to pasekmemis. Uzbegant atsakymui uz akiu – yra neismintinga buti per daug patikliam, per daug atviram; lygiai taip pat neismintinga yra buti per daug itariam ir uzsislapsciusiam. Ismintis moko, kada galima pasitiketi, o kada reikia buti atsargiam.

MariusM, 2010-03-16 11:17:03

Nesvarbu: galite nekartoti, kartojimas nieko nekeičia ir argumentų nestiprina. Neįtikinate. Tebemanau, kad naivumas nėra blogai, kaip ir nuoširdumas, atvirumas, geranoriškumas, koks didelis jis bebūtų…, pastarieji apskritai yra didelės vertybės. Visai kas kita yra tai, kad kažkas tuo gali savanaudiškai pasinaudoti, štai tai yra blogai, labai blogai… Gal kalbame apie skirtingus dalykus? Sutinku, kad būdamas naivus gali nukentėti, bet tai nedaro naivumo kažkokiu blogiu.

Ramunė, 2010-03-16 11:49:09

Išmintingas žmogus, pamatęs, kad jo jo nuoširdumu, atvirumu naudojasi, tiesiog padaro išvadą. Pasižiūrėkim, kiek patiklių, naivių žmonių yra buvę nuskriausti. Jeigu jie po skaudžios gyvenimiškos pamokos vėl gėrį spinduliuoja, esant tokiai pačiai situacijai, apie vertybes reikia kalbėti jau kitu kampu. Aš taip suprantu /nesvarbu/ mintį.

D., 2010-03-16 11:52:31

Rasai: ir aš nežinau, kodėl turėtų išsigąsti, bet jei taip mergina klausia, gal ir būna tokių atvejų 🙂 Šiaip tai gal ir blogiau kai neišsigąstama, bet tos merginos meile pasinaudojama.

D., 2010-03-16 11:58:06

Ramunei: o ar tai blogai jog jie gėriu spinduliuoja? Ar jums labai patiktų jog kur nors žiemą kai kas nors atsitiktų su jumis ar jūsų mašina niekas neįsileistų iš aplinkinių žmonių į namus atsigerti ar paskambinti?

Ramunė, 2010-03-16 13:13:14

D: cituoju tai, ką parašiau: jeigu jie po skaudžios gyvenimiškos pamokos vėl gėrį spinduliuoja, esant tokiai pačiai situacijai… Jūsų pavyzdžiai – kitokie. Ar ne?

MariusM, 2010-03-16 13:33:32

Ramune: jei po tos pamokos spinduliuoja, tai čia gerai ar blogai?

Ramunė, 2010-03-16 14:00:31

Aš kalbu apie situacijos pasikartojimą. Manau, kad pamatęs, jog tavo patiklumu, atvirumu naudojasi to nevertas žmogus, turėtum pasidaryti išvadas, kaip elgtis.

Mariau M, nemanau, kad nesupratot, apie ką kalbam. Bet kiekvienas turi savitą diskutavimo būdą…

O., 2010-03-16 14:29:53

Jei žmogus patiklus, jis ir nusvilęs, ir nusivylęs vis tiek kitais pasitiki… Todėl, kad dažniausiai pats yra doras (ne sukčius ir ne melagis).

Iš čia ir sarkastiškas priežodis “prigavo kaip mergą su trečiu vaiku”. O gal ji buvo ne pasileidusi, o tiesiog naivi, jautri, prieraiši – mylėjo ir pasitikėjo…

Mama M, 2010-03-16 14:31:13

Manau, kad neturime gailėtis, pasakę nuoširdžius gerus žodžius ar padarę gerą darbą. Kito žmogaus reakcija – jo reikalas. Kaip supranta, taip reaguoja:-)

petras, 2010-03-16 16:03:14

įdomiausia, kad prisiskaito kosmopolitanų visokių ir poto moterys visus vyrus sustato į rėmus, tam tikrus stereotipus, kurie labai toli nuo realybės. ir apskritai žmonės labai įvairūs. čia apie tuos klausimus, kurie man atrodo kartais o gal ir dažniau neatitinkantys realybės.

Aurelija, 2010-03-16 16:45:49

Petrai 🙂 Beje, kosmopolitano leidėjas yra vyras 🙂 o redaktorė dėl žurnalo krypties mažai ką sprendžia 🙂 taip kad čia uždaras ratas 🙂 Gerai. NUbausiu vaikiną tylą 🙂 jei tik jam nuo to geriau, ar labiau patinka 🙂

petras, 2010-03-16 16:57:08

BAiktu, jei myli tai ir sakyk, ko laukt ? kol perskaitys tavo mintis ? 😀 aišku kitas dalykas, jei nedrąsu prisipažint, dažnai ir dažnam taip būna, tada nieko negaliu patart. beja labai abejoju ar išsigąstų išgirdęs žinią. p.s. (leidėjas gali būt nors ir pingvinas, svarbu ką mąsto skaitytojas 🙂 ir dar toks klausimas, iš kur tu esi Aurelija ?

Aurelija, 2010-03-16 17:47:18

Aš? Iš Vilniaus 🙂 🙂 🙂

petras, 2010-03-17 08:54:39

O Kaune teko mokytis ?

Aurelija, 2010-03-17 10:44:37

Nea 🙂

Giedrius, 2010-03-17 12:07:07

Ramunėms patinka saulė, todėl ir užgožia kitus augalus…Apie vyrus net nekalbu:)