Išklausykite, išgirskite ir nuspręskite

Sveiki, Direktoriau,

*

Dažnai paskaitau jūsų svetainę. Baigiau XIX laidos „Danske“ klasę ir vis dar esu dėkinga už galimybę būti gimnazijos bendruomenės dalimi bei vertybes, kurias išugdėte.

*

Kitais metais baigsiu 6 visko kupinus medicinos studijų metus LSMU, todėl akis užkliuvo už Medstudento irgi iš LSMU komentaro Jūsų svetainėje. Bandžiau pakomentuoti, tačiau svetainės nustatymai neleido to padaryti. Galbūt tokiu metu labiau derėtų ilsėtis po vasariškos kaitros, tačiau kad jau gimė keletas minčių, nusprendžiau persiųsti  komentarą Jums.

*

Noras pasidžiaugti užtarnautais pasiekimais, tobulėjimu, suteiktomis galimybėmis nėra pasipūtimas ar susireikšminimas. Tai tėra noras pasidalinti džiaugsmu su žmonėmis, kurių dėka išmokai siekti aukščiau,daugiau,tikėti idėjomis ir atiduoti visą save jų siekiant. Dažnai džiaugsmu dalinamės su šeimos nariais, tačiau KTUG bendruomenėje įprasta dalytis džiaugsmu ir liūdesiu, nes tai tarsi šeima.

Diskutuoti apie organizacijų naudą galima ilgai, kaip ir į stiklo karoliukų žaidimą pažvelgti iš kitos pusės. Dažnam jis tik žaidimas, o kitiems lavina vaizduotę, smulkiuosius judesius, kai kurie žaidę su stiklo rutuliukais tampa stiklo dizaineriais ir kuria įstabius kūrinius, o žmonės, buvę jaunimo organizacijose, tiek LiMSA, tiek kitose, plečia akiratį, neužsisėdi tik prie knygų. Suvokimas kaip veikia medicina tiek ligoninėje, dirbant su pacientais, tiek sveikatos apsaugos, vadybiniame lygmenyje, įstatymų leidime – įdomi patirtis. Prevencinės akcijos – tarsi mažas bandymas pakeisti pasaulį. Bet jei bent vieną žmogų jos privertė susimąstyti apie savo sveikatos saugojimą, gyvenimo būdo keitimą – tai jau sėkmė.

Galiausiai – unikali galimybė išvykti į mainus ir tobulėti, įgyti patirties kaip medikui svečiose pasaulio šalyse. Daug žmonių organizacijoje dirba, kad visi norintys turėtų galimybę išvykti.

Pati turėjau galimybę atstovauti studentų nuomonei tarptautiniuose susitikimuose, išmėginti aukščiausio lygmens Švedijos ligonines praktikos metu, išmokau ne tik drąsiai kritikuoti valdžios atstovų abejotinus sprendimus rengiant įstatymus, bet ir pateikti alternatyvius pasiūlymus, rengti projektus, skirtus visuomenės sveikatinimui, prisidėti prie to, kad geriausia padėka gydytojui iš tikrųjų būtų šypsena ir žinau, kad dauguma mūsų neemigruoja. Kaip tik žmonės, kurie tiki savo svajonėmis, kurias ugdė tiek gimnazija, tiek LiMSA, lieka Lietuvoje, nes žino, kad vienybė ir ryžtingas darbas tikrai gali daug pakeisti.

Ne vienas KTUG alumnis prisijungęs prie LiMSOS augo jau kaip būsimas sveikatos specialistas ir stengėsi įrodyti, kad ne tik gimnazijoje, kad visoje Lietuvoje ir sveikatos apsaugoje galima kurti ir tikėti, kad vieną dieną aukščiau bus tik dangus.

To mus išmokėte Jūs – Direktorius.

*

AČIŪ JUMS, DIREKTORIAU!

*

Aistė Mikalauskaitė, Prezidentė,

Lietuvos medicinos studentų asociacija

Atsakymai

V., 2015-07-11 23:12:23

Džiaugiuosi Aiste. Tokie auklėtiniai pakylėja, kai kartais pasidaro sunku laikytis už žemės.