Išleidome… Inversinės mintys

Kodėl po kiekvienų abiturientų išleistuvių mane apima nepasitenkinimas, nerimas, nelinksmos mintys? Kažkodėl atrodo, kad buvo ne taip, ne tas… Kodėl atrodo, kad buvo daugiau nepatenkintų nei patenkintų? Šiąnakt nemiga, tamsūs sapnai…

*

Pamanyk – išleistuvės! Kiek jų jau buvo jums, kiek jų dar bus – jums… Iš darželio, iš pradinės mokyklos, iš gimnazijos, iš universiteto, iš santuokų rūmų… O gal man tik pasirodė nuo scenos? Gal tos mamos ne piktos, o graudžiai giedrai liūdnos? Vis tiek sunku kalbėti taip, kaip aš nepratęs – atsargiai renkant žodžius, lyg būtų filmuojama tiesioginei laidai. Ne, net ten paprasčiau… O vakar atrodė – ką pasakysi, vis tiek kas nors įsižeis, supras, kad ką nors iškeli, o ką nors pažemini… Na, neturiu aš tokių kėslų, neturiu! Man smagu išleisti savo vaikus suprantant, kad jie dar vaikai, todėl neturi būti teisiami.

*

Štai tokia mintis. Pasakiau, kad mums būdavo smagu eiti į darbą, ateiti pas tuos vaikus. O naktį galvoju, kaip jie, tėvai, galėjo išversti taip: tinginiai, nemokšos mokytojai ir direktorius niekur kitur negautų jokio darbo, tai įsikibę laikosi gimnazijos ir mėgaujasi tuo, kad gali ateiti ir nieko doro neveikti, o mūsų vaikai kenčia – ką darys…

*

Renginys per ilgas, vietos mažai, muzika nuobodi, furšetas menkas nežinia kur, direktorius pabėgo, mokytojų mažai…

*

Niekai visa tai, niekai! Jei nori muštis, lazdą visada rasi. O tiems, kurie myli savo vaikus, anūkėlius, kurie myli gyvenimą, tas menkas akcentėlis – išleistuvės turėjo patikti. Turėjo! Tokia puiki salė! Tokie gražūs vaikai! Tokie puikūs jų darbo rezultatai! Tokie geri Mokytojai! Tiek daug abiturientų giminaičių, draugų! Tiek daug gėlių (ir man…)! Ačiū iš visos širdies visiems atėjusiems!

*

Jūs išmokote, šiek tiek jau išmokote gyventi, mano vaikai… Būsite laimingi, aš pažadu!

Atsakymai

Burgis, 2013-07-20 07:38:53

Uff…

ak, 2013-07-20 09:14:11

Laisvės alėja niekur nedings. O išleistuvės – geros ar blogos, linksmos ar liūdnos, bet yra rimta atžyma gyvenimo kelyje. Tai jau faktas. Ir niekaip jo iš gyvenimo neišbrauksi. O gyvenime ne viskas turi būti tobulai džiaugsminga – kitaip jis būtų bevertis.

Mačiau ir aš išleistuves. Direktorius ten irgi sakė kalbą, kuri niekuo nesiskyrė nuo pernykštės ir užpernykštės – gal net konspektas buvo tas pats. Įteikė atestatus, buvo gėlių, sveikino abiturientus irgi tie patys asmenys, kurie irgi nieko ypatingo nepasakė. Bet daugumos ir ašaros ir šypsenos buvo nuoširdžios. Juk ne tai svarbu ką sakai, svarbu kaip sakai, ko linki širdyje. Spėju, kad beveik visi buvo patenkinti. Žemaičiai, ko gero, tokio ekscentriško direktoriaus kaip Burgis nesuprastų, net pirštą prie smilkinio pasukiotų… Originalumo mūsų krašte retai kas vaikosi. Daro tai kas turi būti padaryta ir kas visiems aišku, kad turi būti padaryta.

sonata, 2013-07-20 10:02:04

Objektyvi viešnios nuomonė: šiltas ir jaukus vakaras. Be pompastikos. Mane tai labai nustebino, kad abiturientai nebuvo “atitverti” nuo salės, nebuvo sargybinio, neleidžiančio paspausti ranką tuoj gavus atestatą, o tik “po visko”. Labai nudžiugau, kai pamačiau “itališkas” sveikintojų grupes – iki tol šiaurės Lietuvos aštuonių žmonių “delegacija” tupėjom ausis suglaudę- gal per daug vietos užimam:) Viskas buvo puiku. AČIŪ Jums už viską.

Graudžiai giedrai liūdna mama, 2013-07-20 13:28:42

Ar kas nors išsakė kritiką? Žmonių daug, nenuostabu, kad ir nuomonių yra įvairių. Vakaras buvo malonus, jaukus. Dvi valandos – ne taip jau ir daug, o dėmesio užteko visiems. Jaudulys suprantamas. Ir direktoriaus, ir mokytojų, ir mamų. O kur dar scenos baimė – ne juokas šitaip viešai pozuoti nuotraukai. Ne visi (visos) įpratę 🙂 Melancholiška muzika atitiko vakaro nuotaiką. Kalbos gražios, prasmingos. Apranga demokratiška, nuo plevenančių ilgų suknių iki mikro šortukų. Furšetas kažkur? Kas ieško, tas randa. Žodžiu, buvo dar vienas gražus, kultūringas gimnazijos bendruomenės pasibuvimas. Kai kam jau paskutinis. Keleri metai prabėgo kaip viena diena, prisiminimai patys geriausi. Ačiū direktoriui, administracijai, mokytojams ir visiems, kūrusiems jaukią, šeimynišką mokyklos atmosferą. Egzaminų rezultatų kartelė iškelta aukštai. Sėkmės kitąmet ir visada!

Burgis, 2013-07-20 14:31:38

G.G.L. mamai: o, kaip gražiai Jūs parašėte! Pralobtumėte rašydama renginių recenzijas… Ačiū!

Gintaras, 2013-07-20 18:15:50

Jei išleistuvėse vaikam nelabai linksma, reiškia, gaila išeiti.

Audrius, 2013-07-22 10:04:21

Yra keletas nuotrauku Kauno Dienos svetaineje. Buvo labai grazi svente!

sonata, 2013-07-22 18:36:08

http://www.kurstoti.lt/s/1380/atestatu-iteikimo-sventeje-gimnazistus-apeme-liudesys

vitalija, 2013-07-22 19:40:36

Muzika buvo gera,labai gera.Tik reikejo ją vėliau perkelti i furšetuka.Menka klaidele,kitąmet pasitaisysim:)