Išmanymo ir sąžinės!

„Titanikas“ nuskendo, „Maxima“ sugriuvo, „Konkordas“ nebeskraido, N. Venckienė pabėgo, Ukraina neberanda kelio, vicemeras girtas atėjo į darbą…

*

Aš pagalvojau, ko jums palinkėti? Išmanymo ir sąžinės! Viso pasaulio žmonėms – išmanymo ir sąžinės! Šešiasdešimt metų pagalvojęs supratau, kad tik to ir reikia. Jūs tik pažiūrėkite… Jei išmanantys ir sąžiningi būtų dirbę, gyvenę, tų bėdų, kurias paminėjau, nebūtų buvę. Ir tūkstančių kitų bėdų nebūtų!

*

Išmanymas ir sąžinė turi būti subalansuoti. Mes negalime visko išmanyti, bet galime sąžiningai visus apie tai informuoti. Sąžiningai mokydamasis, studijuodamas visai neišmanyti negali. Tiesą sakant, sąžiningai dirbant išmanymas kyla kaip ant mielių!

*

Išmanymas be sąžinės – tik sukčiams, vagims, menkystoms. Pavojingas išmanymas be sąžinės, labai pavojingas! Kapitonas, ko gero, išmanė savo darbą, bet neužteko sąžinės dirbti – ir laivas nuskendo…

*

Tas jaunuolis jau išmano, kaip „pakabinti“ panelę, ta „barakuda“ jau išmano, kaip suvilioti turtuolį. Jie mokėsi to, bet be jokios sąžinės, todėl meilė išėjo, juos paliko vienišus, vienišus…

***

Net pats stebiuosi, kokį gerą palinkėjimą jums ir sau padovanojau!

Atsakymai

Burgis, 2013-12-21 16:51:28

Patiko?… 🙂

qwerty, 2013-12-21 18:15:10

Sąžinė yra labai sunkiai nusakomas santykio su savimi ir kitais reiškinys. Plati savoka.Todėl mano šio vakaro dovana yra palinkėjimas tau turėti aiškų ir konkretų atsakomybės kitų žmonių atžvilgiu jausmą. Profesionalumo ir atsakomybės kitų žmonių atžvilgiu! Kita vertus, kaip nekeista, tai kartais būna nesuderinami dalykai. Bet, tai jau kita istorija.

irma, 2013-12-21 18:27:49

Visu šimtu procentų pritariu. Stebėjausi,kaip žmonės gali kažką daryti nesąžiningai: blogai atlikti savo darbą, tai puikiai žinodami; piktnaudžiaudami padėtimi ir daryti daug ką aplaidžiai. Neįsivaizdavau, kaip galima taip elgtis, o po to ramiai gyventi, negraužiamam sąžinės.

Man išliko atmintyje mano močiutės mokymas, – kai grįžus namo parnešiau iš parduotuvės daugiau grąžos negu turėjau parnešti, turėjau sugrįžti į parduotuvę ir ją atiduoti pardavėjai; kai skinant vyšnias, kurių šakos persipynė su kaimynų vyšnių šakomis, negalima buvo nuskinti nė vienos ne savo,- reikėjo atskirti šakas ir pan.

Tačiau esu skaičiusi, gaila, kad neprisimenu, ar tas autorius patikimas, ir kas jis, kad ne kiekvienas žmogus turi sąžinę. Ji arba yra arba nėra. Tiesiog, taip paprastai. Jei jos nėra, kaip gali “graužti sąžinė”? Kaip manote Jūs? Kaip galima apibūdinti, kas yra sąžinė? Ar tikrai jos galima neturėti?

qwerty, 2013-12-21 18:44:43

Irma, sąžinė yra nematoma, neužuodžiama, nejaučiama ir negirdima (bent jau dažnokai:). Todėl, sąžinę tu pastebėsi tik tuomet, kuomet jis bus nešvari. Tai pastebimiausias jos požymis…

Vijolė, 2013-12-22 09:38:25

Jeigu tavo sąžinė švari,tai ir žemė su tavim kalbės-J.Marcinkevičius.

Vijolė, 2013-12-22 09:39:53

kodėl?

Linas, 2013-12-22 22:07:31

Palinkejimas gal ir geras, bet kam gi siais laikais reikia sazines? Visi jos tik purtosi, “nestiliova” tokios turet. Buk tik zmogau ismanus, kad apmulkint kita ir turet sau naudos!

Taigi, veikiausiai busite apsauktas nepraktisku su savo palinkejimu.

Burgis, 2013-12-22 22:11:22

Vijolei: todėl, kad gali būti sveikos kojos, sveikos rankos, sveika galva, bet jei mirs širdis – mirsi…

daiva, 2013-12-22 22:56:02

Neseniai perskaičiau, kad tikėjimas yra sąžinė…