Išmokite džiuginti. Pamatysite – džiugina!

Planuojama Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus įsakymu užsienio kalbos (anglų) ir užsienio kalbos (prancūzų) valstybinių brandos egzaminų rezultatų skelbimo datą nustatyti 2013 m. birželio 26 dieną.

www.nec.lt, 2013 06 21

***

Ne, jie to niekada nėra patyrę – laukti. Vargšai… Vienas toks sakinys rodo, koks tas NEC.

***

Kai Seimo beprasmiai rinkimai vyksta, tai per naktį laukia: greičiau parodykite, kaip mes save išrinkome! O kai vaikai, mūsų vaikai laukia, tai NEC direktorius tik planuoja, kada parodyti rezultatus, kai jie jau turėjo būti parodyti. Pedagogai… Ar jie savo vaikų neturi? Ar jiems abiturientų tėvų negaila?

*

Bet gal tik man atrodo, kad 100 000 žmonių laukia? Va, jei aš būčiau NEC direktorius, tai parašyčiau tokį įsakymą: įsakau paskelbti rezultatus diena anksčiau, nei buvo skelbta, kad bus paskelbta. Įsakau taip pradžiuginti visus abiturientus, jų mokytojus ir tėvus. Įsakau taip pradžiuginti save supratimu, kad mokame dirbti, mokame džiuginti.

*

Išvežėme anūkėlius į oro uostą… Penktą valandą ryto teko keltis. Bet po to užsispyrėme, nuvažiavome į turgelį, prisipirkome braškių. Penkis kilogramus nuvežėme močiutei. Jai 83-ji, bet ji labai mėgsta džiuginti proanūkius, todėl pati išsiverda uogienės ir vaišina!

*

O aš vienas perrinkau 15 kilogramų braškių! Nes man irgi patinka džiuginti vaikus ir vaikaičius! Nepadėkos, sakote? Tai kad ir nereikia, aš save jau pradžiuginau!

*

Žinau, kad kai kam atrodo, jog esu godus. Ypač tada, kai reikalauju teisingo atlyginimo už darbą. Ne, nesu godus! Tiesiog žinau, kad kapitalizmas už lango, teisingas atlyginimas yra visuomenės variklis. Bet žinau ir tai, kad duoti visada maloniau nei gauti. Ir nebūtina, kad kiti matytų, kai duodi. Tiesiog džiugini save ir tiek…

Atsakymai

Burgis, 2013-06-22 13:12:56

Supratusiems…

ak, 2013-06-22 17:54:46

Nuo kada ir kas išmąstė, kad kapitalizme mokamas teisingas atlyginimas už darbą? Ar čia nėra vienintelio Burgio atradimas?

Burgis, 2013-06-22 19:20:15

ak: taigi aš ir sakau – reikalauju, kad būtų mokamas, o ne teigiu, kad yra mokamas. Jums, su dviems aukštojo mokslo diplomais, turėtų būti matomas skirtumas… 🙂

Jūratė, 2013-06-22 20:34:57

hmm, o ką tuomet manote apie sociologiją?