Išmokyk juos, išmokyk, Mama!

Man patinka Marijonas Mikutavičius. Nes jis gyvas ir tikras.

Man patinka jo rašinys apie kainas. Bet tame rašinyje neradau vieno akcento – ką daryti?

*

Rytoj – Motinos diena. Galvoju apie savo Mamą, apie savo vaikų Mamą, apie savo anūkėlių Mamas.

Štai atsakymas, ką daryti!

Reikia prašyti mamų, reikia maldauti jų, kad jos mokytų savo vaikus ne vien rašyti, skaityti, šokti, dainuoti, groti, sportuoti, gaminti valgį, pasirinkti drabužius. Reikia, kad jos mokytų vaikus gyventi taip, dirbti taip, jog nebeliktų ko Marijonui šaukti: „Aūūū… Ar jūs girdite žmones? Ar jūs matote žmones? Ar jūs pagaliau kalbėsitės su žmonėmis?“

*

Reikia, kad iš dabartinės vaikų kartos užaugtų kuo mažiau bukagalvių savanaudžių, garbėtroškų, niekšelių, paleistuvių, išdavikų… Turi pagaliau susidaryti „kritinis skaičius“ padorių, protingų, teisingų žmonių, kurie užgožtų tas gyvenimo piktžoles.

*

Ne, vien mamos to darbo neįveiks… Bet jos turi būti lyderės, vadovės, mokančios ne tik savo vaikus, bet ir savo vyrus, savo tėvus, o svarbiausia – savo vaikų mokytojus. Mamos turi mokyti mokytojus!

*

Vakar buvau švietimo konferencijoje. Dabar man patekti į konferencijos, seminaro programą – didelis iššūkis ir didelis džiaugsmas. Kiek spėjau per keliolika minučių „pamokyti mokytus“? Nedaug… Bet vis tik spėjau pasakyti – neskubėkite investuoti į informacines technologijas, skubėkite investuoti į Mokytojus! Tikras Mokytojas visko susiras, visko išmoks, visko išmokys taip, kad galėsite gėrėtis savo vaikais, mielosios Mamos!

Atsakymai

Giedrius, 2016-05-01 00:27:00

Tikrai gerą Mokytoją dar reikia užsitarnauti. Čia matyt prasideda metafizika. Kaip sakoma kovos menuose ir Rytų dvasiniuose Mokymuose: “Kai mokinys būna pasiruošęs – pasirodo Mokytojas”.

Nežinau, bet matyt kažką gero būsiu padaręs praeituose gyvenimuose, nes visą gyvenimą sekėsi su Mokytojais. Vienas iš tų epizodų, tai 1986-1987m., kuomet Jūs, mums – KPI Automatikos fakulteto pirmakursiams, dėstėte aukštąją matematiką. Nuolatos kartoju savo trims vaikams Jūsų vienoje iš paskaitų pasakytus žodžius: “svarbiausia išmokti/išmokyti mąstyti, o informaciją, formules visada galima susirasti ir pasitikrinti vadovėlyje (tuo metu google’o dar nebuvo :(); svarbiausia uždavinyje – užrašyta pirma sprendimo eilutė, nes ji parodo kaip studentas (mokinys) mąsto… “.

Šiuo metu dukra baigia 12-ą klasę. Visus metus kartu aiškinomės įvairius uždavinius, jų sprendimo būdus ir vingrybes, nepraleisdami nei vieno. Pačiam reikėjo daug ką susirasti, prisiminti, išmokti, suprasti ir padėti suprasti dukrai. Reikėjo prisiminti jūsų paskaitose įgytas patirtis. Padėjo.

Tarpinis rezultatas – dukrai pradėjo patikti matematika, kažkur pradingo baimė, matematikos mokytoja iš nemielos tapo viena mėgstamiausių. Egzamino jau ne bijo, o laukia. Žiūrėsim kokie bus rezultatai, nors ir… ne tai svarbiausia.

Niekada jokios informacinės technologijos nepakeis tikro gyvo Mokytojo ir to proceso kai Mokymas vyksta iš širdies į širdį.

Ir tik toks Mokytojas gali išugdyti tikrai mąstančias asmenybes.

Neturėjau galimybės padėkoti už Jūsų paskaitas 1987 metais (išėjau į armiją), tai dėkoju dabar ir žemai lenkiuosi, jau su gilesniu supratimu ką pavyko tuomet išmokti bei suprasti Jūsų dėka.

Pagarbiai. Giedrius.

Burgis, 2016-05-01 08:53:30

Giedriui: Jūs visada būsite laimingas, nes mokate siųsti laimę kitiems. Šis Jūsų laiškas man sukūrė šventę. Ačiū!

Giedrius, 2016-05-01 12:32:24

Malonu, jog mano laiškutis sugebėjo sukurti šventę. O aš viso labo teparašiau kaip buvo iš tikrųjų ir kaip yra. Atsiprašau, kad priverčiau laukti padėkos 30 metų… Bet gal ji dėl to tapo brandesnė?

Virėjas, 2016-05-02 09:57:44

P.Burgi, ar dalyvausite 3dienų boikoto akcijoje, pries prekybos centrus? Ką apie tai manote?:)

Burgis, 2016-05-02 10:25:20

Virėjui: apie tai parašysiu naujoje temoje. Šiandien.