Išradimai

Atsirado poreikis šį tą išrasti. Padėkite. Šiaip gyvenime esu su bendradarbiais išradęs tik ledo ardymo agregatą (turiu keturis išradimų pažymėjimus!), bet tai buvo seniai ir aš išradau tik mažą dalį tų agregatų.

Turėdamas laiko, moksleiviams ir studentams pasakoju apie kai kuriuos savo išradimus, pavyzdžiui:

  1. Pajūryje lauko keliai labai smėlėti, sunku važiuoti. Mano išradimas toks: reikia tik išlyginti kelio juostą ir purkštukais dosniai suvilgyti ją skysčiu, kuris suriša smėlio grūdelius (chemikai nesunkiai papildys mano išradimą, pasiūlydami tą skystį). Sustingus maždaug 15-20 cm sluoksniui, būtų puikus, lygus, tvirtas kelias! Svarbiausia, kad pagrindinis dangos komponentas smėlis lieka ten, kur jo yra ir kur jis turi būti – jokių pervežimų!

  2. Mobilusis telefonas turi turėti tokią funkciją: Mildutė man skambina, telefonas susintezuoja „Skambina Mildutė!” garsą, pasitikrina, kad Mildutei leista kalbėti net man nepaspaudus atsiliepimo mygtuko, įjungia garsintuvą ir Mildutė man viską pasakoja, kol jai nusibosta. „Pagavęs“ ilgesnę pauzę, telefonas išsijungia.

  3. Atidarius automobilio dureles, vairuotojo sėdynė automatiškai pasisuka statmenai, kad man būtų patogu atsisėsti ne šonu. Kai atsisėdu, sėdynė pasisuka vairavimo kryptimi.

  4. Skubant ar pramogaujant vietoj kai kurių drabužių galima „apsivilkti“ spalvotą plėvelę: ji užpurškiama lyg dušu, automatiškai šilumos izoliaciją pritaiko pagal aplinkos temperatūrą (susitraukia arba išsiplečia tos plėvelės mikroporos). Vakare plėvelė numaunama kaip gyvatės išnara.

Ai, esu išradęs dar šį tą, bet geriau jūs savo išradimus aprašykite…

Atsakymai

vytautas, 2010-02-24 20:52:41

Asmeniškai vis prisimenu vieną išradimą, apie kurį pasakojo vieno verslumą skatinančio TV šou dalyvis – pagal jo galvonę, didelio apkrovimo kelių (pvz. Via Baltica) kelkraščiuose reikėtų įrengti daug mini- oro turbinų, kurių menteles suktų pravažiuojančių automobilių sukuriamos oro srovės ir kurios gamintų elektros energiją. Taip ir įsivaizduoju Lietuvos pakeles, nusmaigstytas tokiomis turbinėlėmis. Žmones grybus pakelėje pardavinėja beigi pomidorus, o prie jų kojų sukasi ultra- modernus išradimas, vaizdas iš tikro būtų neblogas 🙂 Kodėl jo idėja nepatiko, nepamenu…

Šiandien padariau kitos krypties ne išradimą, bet atradimą – atradau jaunų aktorių grupę-trupę “Liūdni slibinai”. Klausytis “bukvaliai” malonu 🙂 Jeigu norite šviežio oro savo fonotekai, paklausyti dainelių galima http://music.frype.lt/liudnislibinai

attente, 2010-02-24 22:57:37

Liūdnus slibinus reikia “klausyti su vaizdu”, kiekvienas jų koncertas tarsi atskiras spektaklis. išties puikūs jie 🙂

M11, 2010-02-25 09:29:30

Gal ir ne nauja mintis, bet seniai jau galvoju, kad butu neblogai i prekybos centru vezimelius itaisyti GPS iranga. Tai gali buti tik pirmas zingsnis – dar butu gerai svorio jutikliai ar kokie nors skaitytuvai, kurie uztikrintu, jog vezymelyje yra viskas, ka planavai pirkti (pirkiniu sarasa butu irgi galima suvesti i duombaze namie bei perkelti i produktu registro kortele, kuria uztektu parduotuveje perbraukti prie vezimelio pritaisytame prietaise).

nesvarbu, 2010-02-25 10:59:33

M11: Wal-mart panasu dalyka bande idiegti. Tiesa, nezinau kuo baigesi…

bach, 2010-02-25 11:20:20

Burgiui: 1. jūsų išradimas nelabai koks, nes tiesiog tą sluoksnį pajūryjė vėl greitai smėliu užneštų 🙂

  1. Jums tokią kėdę gali įdėti bet kuriame rimtesniame auto “tiuningo” salone 🙂

O dėl 2tro tai geras išradimas būtų 🙂 man irgi labai praverstų 🙂 tik dar galėtų įsiterpti su mano baslu “Taip taip” ir “Aha aha” 🙂

petras, 2010-02-25 13:49:03

:)))) tikrai, čia tai būtų neblogas išradimas telefonui. paskambija kasnors tau, kas mėgsta pašnekėt daug ir belenką. įjungi režimą “aha aha” ir karts nuo karto pakalba už tave. ir skambintojas išsipasakojęs patenkintas ir tau ausies neskauda 😀

edgaras, 2010-02-25 18:18:54

Stipriai abejoju dėl to 20 cm stipraus kelio, nebūtų jis toks stiprus kaip gali atrodyti, jei intensyvus eismas, tai greit iš to sudrėkinto kelio nieko neliktų, ne smėliui tokias apkrovas atlaikyti, reiktų stambesnių užpildų, rišamosios medžaigos, o tai jau beveik naujo kelio tiesimui prilygtų:)

Burgis, 2010-02-25 18:45:24

Išradimas su smėliu skirtas ne pajūriui, o keliukams, nedideliems keliukams, Klaipėdos rajone – ten aš gyvenau ir mačiau, kaip klampu vežimamas, automobiliams.

Prisiminiau dar vieną savo išradimą: visi nešiojamieji elektronikos įtaisai turi turėti rezervinę galimybę trumpam būti įkrauti vartojant kūno šilumos energiją. Paprasta termopora išspręstų problemą…

RascalLT, 2010-02-26 17:16:30

apie pirmą išradimą buvo kalbama TED:

http://www.ted.com/talks/lang/eng/magnus_larsson_turning_dunes_into_architecture.html

apie telefoną – būtų tikrai puiku, ir stebiuosi kad dabar, kai visi jau gali kurti programas telefonams, to vis dar nėra.

apie automobilį – techniškai galima renault espace keleivių sėdynes galima kilnoti pačiais įvairiausiais būdais, bet išgirdęs after-market tokio sprendimo kainą manau atsisakysit.

apie rūbus – skamba inovatyviai, bet labai jau toli nuo realybės. juk jau egzistuoja krūvos dirbtinių pluoštų tinkamų apdarams, bet mieliausia prie kūno natūrali medvilnė, šilkas, viskozė, kašmyras.

Burgis, 2010-02-26 19:18:39

RascalLT: matote, vieni kritikuoja, o Jūs jau priskiriate išradimą kitam… :-). Ne, Magnus kalbėjo apie dykumas, o aš apie Drukių kaimo keliukus…

Apie automobilį: aš bet kurioje mašinoje galiu paprašyti tai įrengti, bet esmė, kad tai turi būti “nuo gimimo”…

Apie drabužius: skafandrai dar egzotiškesni, bet jų nepakeičia kita apranga…

Bet jei Jums nepatinka šie išradimai, tai aš turiu dar pustuzinį kitų, tik pasitaupysiu – gal pavyks parduoti… :-))))))

nuobodusis, 2010-02-26 20:01:02

Dėl keliukų – esu panaudojęs susenuses pagal tiesioginę paskirtį netinkamas naudoti kalkes, nenuvylė.

V.R., 2010-02-26 22:47:32

Japonai turi tokias purškiamas kojines moterims. Vaizdas kaip tikrų. Buvau parvežęs porą flakonų žmonai.Vasarą gerai, nekaršta. Bet žmonai labiau patiko tikros, o paskui ir praustis ilgai tenka- nulupant žiauriai peša mažiausią plaukelį. Kažkokias kitas kūno dalis net sunku įsivaizduoti.

Šiaip tai čia tik idėjos. O tikras išradimas – tai tos idėjos įgyvendinimas. Sugalvoti, kaip įgyvendinti idėją – sunkiau, negu sugalvoti.

sonata, 2010-02-27 20:41:16

V.R- tokių “kojinių” pilnas Akropolis. Ir lupt nereikia – puikiausiai nusiplauna. Matyt japonų technologijos netobulos:))) O moteriai yra tiesiog išganymas, jei karštuose kraštuose tenka eit į priėmimą, o etiketas neleidžia be kojinių. Maža nekenksminga apgavystė;)

MariusM, 2010-03-02 16:48:00

Įdomus įrašas apie išradimus, pats ištisą galybę esu “išradęs”, rašau kabutėse, nes beveik niekas neįgyvendinta, o kai ką įgyvendinti tikrai nėra lengvą, bet išradimai tikrai nėra utopiški, štai, dar vaikas būdamas sugalvojau transmisiją-variatorių, su kintamo spindulio skriemuliais, vėliau buvo truputi liūdna, kai paaiškėjo, kad daugybę metų tai jau yra sugalvota, bet tai nė kiek nesumenkina manojo išradimo, nes aš tai pats sukūriau, ir dar vaikas būdamas :).

Na, kad jau prakalbot apie telefonus, pasiūlysiu du išradimus. Jie vėlgi gal ir super nėra unikalūs, bet mano sugalvoti nesižvalgant niekur:

  1. Apsaugotas nuo purvo ir vandens telefonas. Rinkoje yra keletas tokių telefonų, bet jie specifiniai ir nepatrauklūs. Visi telefonai turi Bluetoth ryšį. Kodėl gi nepagaminus visiškai vandeniui, smūgiams ir negandoms atsparios laisvų rankų įrangos- ausinės, kuri per Bluetoth susijungtų su jūsų mėgstamu telefonu, kuris tuo metu būtų patalpintas specialiame pakete, saugioje kišenėje? Galima būtų turkšti bvaidarėmis ar dar ką ekstremalaus veikti nekeičiant telefono ir išliekant „su ryšiu“. Kaip paaiškėjo, kažką tokio siūlo, berods Planctronics.

  2. Vėl gi su laisvų rankų per Bluetoth. Rinkoje yra keletas telefonų galinčių dirbti su 2 SIM kortelėmis, kad nereikėtų turėti ir prižiūrėti dviejų telefonų. Siūlau programiškai įdiegti telefone galimybę per Bluetoth pajungti bet kurį kitą telefoną, tada abiejų aparatų skambučiai būtų priimami vienu, mielu aparatu, o kitas galėtų būti pats paprasčiausias, kad tik turėtų Bluetoth. Privalumų daug- vienas, patogus aparatas, vienas kontaktų sąrašas ir tt, ir galimybė priimti skambučius iš 2, 3, 4 abonentų…