Jau nuo, bet dar ne iki…

Po švenčių

*

**Sutemo. Išėjo šventė.

Su ja – ir mieli žmonės.

Sunku mums dabar gyventi

Visai be jokios malonės.

*

Vaikų ir vaikaičių aidas

Iš tų – aistringiausių metų…

Gal būsit padarę klaidą

Bitutėms pasiūlę medų?

*

Po švenčių į tylą nyra

Namelis ant žemės krašto.

Nutyla ir mano lyra.

Ilsiuosi padėjęs naštą.**

***

Tris dienas ir tris naktis dvi mažos mergytės buvo mano gyvenimo centras. Ir iškart pajutau, kaip nutolo tie dirbtinai žiniasklaidos sureikšminami įvykiai. Kas laimėjo „Triumfo arką“? Gubaidulina? O man koks skirtumas?

*

Ir ne tik neseni įvykiai. Kuri nelaimė šiemet skaudesnė: Lenkijos prezidento žūtis ar mano sesutės vyro mirtis? Visai jauno vyro… Kuris faktas šiemet svarbesnis: eilinė chirurgų intervencija į mano širdį ar dvi iš eilės dviejose mūsų vaikų šeimose gimusios mergytės? Jūs atspėjote!

*

Ir dabar, berašant šį pasvarstymą, atėjo Audrius, iš Londono atskridęs, į Londoną išskrendantis, ir man dar tikriau pasidarė, kad Audriaus ir Marijos laimė man yra svarbesnė už abstrakčią Gimnazijos prasmę…

*

Bet yra pavojus, asmeninius dalykus sureikšminus labiau nei visuomeninius. Gali prisijungti prie urvinių žmonių, kurie nieko neskaito, nieko nekuria, išprusimo neturi ir nepasigenda… Pastebėjote, urvinių žmonių vis daugėja: troleibusuose, turgavietėse, turkijose…

Gali netyčia įstoti į partiją „Mus vienija alus ir pergalės!“ Tos partijos nariai tik dirba (jei dirba) kaip vergai, geria kaip … ir linksminasi kaip … . Jokio progreso!

***

Linkiu jums balanso! Linkiu jūsų vaikams balanso tarp darbo, pramogų, džiaugsmo, liūdesio, ilgesio, šėlsmo, minčių gelmės ir svajonių aukštumų!