Jauniausias vaikas

Šiandien mūsų jauniausiam vaikui Elijui – 39 metai. Gera man galvoti apie savo sūnų! Jis ir mūsų dukra Vaiva – skirtingi. Kuo? Šeimos paslaptis! Laimė, kad abu šiuo tuo panašūs į tėvą: aistringi, greiti, karšti, smalsūs, kandūs, protingi…

*

Visus tuos 43 metus, kai dirbau su moksleiviais ir studentais, aš žiūrėdavau į juos, vertindavau juos, matydamas Elijų ir Vaivą. Man širdį suspausdavo pagalvojus, kad ir šitiems moksleiviams, studentams kartais tenka alkti, pavargti, neišsimiegoti, nespėti, nesuprasti, bijoti – kaip ir mano vaikams. Bet tada ramindavau save: geležį grūdina ugnyje; dabar ne sunkūs pokario metai; dabar tikrai nebereikia badmiriauti; dabar galima rinktis; dabar tikrai nepražūsi, jei stengsies, dirbsi, būsi geras.

*

O dabar jau kitas rūpestis – kad tik jie, mūsų vaikai, savo prabangiame, nors ir sunkiame, gyvenime nesugadintų, neišlepintų mūsų anūkėlių. Dantukų fėja Vilniuje Mildutei davė 10 eurų, girdėjau, kad ir Kaune duos… Gal per dosnu? Sutikdama atvažiuoti pas senelius, Mildutė iškelia sąlygą – jei bus sultinių ledų. Penkerių metų Laurutė jau turi du medalius, gautus šokių konkursuose (Santa Barbara!). Lukas norėjo ir gavo ugninio paukščio „Lego“. Jis protingas vaikas, dabar jau turėtų paprašyti šio to daugiau… Emelie (tariama Emili) neramina mane tuo, kad aš kartais bijau – myliu ją labiau už kitus tris?… Tai netiesa, netiesa, bet kad ji yra nuostabus vaikas – tai tiesa!

*

Ech, esu laimingas tėvas, senelis, tai ne – vis nerimauti, nerimauti… Tai vis dėl to, kad noriu – mylimiesiems turi būti geriau nei man. Ir bus!

Atsakymai

Burgis, 2015-06-17 09:04:34

Leiskite pasidžiaugti…

skridau…, 2015-06-17 09:44:56

Puikus toks nerimas, tikras. O meilės niekada neperdaug.

Surpantu. Aš savo sūnui irgi primenu, kad kojYČIų nesušaltų… tarp kitko, 47 dydžio. Gera būsena.

Iš šalies, 2015-06-17 15:58:59

Dėl “Lego”. Vienas mažas berniukas labai mėgo “Lego”, ir mama jam visada nupirkdavo jo tiek, kiek šis panorėdavo. Dabar tas berniukas jau architektas. Ir labai dėkingas mamai, kad ji vaikystėje neribojo jo žavėjimosi “Lego”.

mama R, 2015-06-18 15:39:00

Kas geriau: patogus vaikas ar laisvas vaikas (ne palaidas, o drįstantis spręsti, rinktis, žinantis ko nori). Augdamas vaikas tampa vis labiau sąmoningesnis. Laisvi ir sąmoningi nepražūna, o “patogūs” vaikai taip ir rizikuoja likti patogiais kitiems.. Aš “už” įsiklausymą į vaiką ir protingą jo norų pildymą. Galėčiau rašyti ir kalbėti apie vaikus l.ilgai ir daug 🙂 Suprantu p. B.Burgį, turi rūpestį senelis kad būtų įskiepyta “REIKIA”. Manau, kad tai daugiau prigimtinis reikalas, nei įdiegtinis. Ar turi anūkėliai vidinio tvirtumo? Jau ir 1,5m vaikučius stebint galima pamatyti kaip atkakliai siekia tikslo arba kaip yra lengvai “numonijami”. Vyresnėlius pagadina lengvas darbas prie pc, bet irgi galima numatyti kiek atkaklumo turi. Taip, kad, kiekvienas turime savo kelią ir keliauti už kitus negalime 🙂