Jie – šalia mūsų

Dabar namuose mes septyni, bet keturi miega, todėl aš ilsiuosi… Vakar buvo sunki diena – vienas auginau du, apvažiavau visą Kauną, nuo „Megos“ iki Kauno marių…

*

Pakalbėkime apie vieną žiniatinklio aspektą. Žiniatinklis turi kelis pranašumus (bet turi ir trūkumų…) prieš tradicinę žinasklaidą: čia viskas pateikiama greičiau, įvairiau, čia suderinamas tekstas, vaizdas, garsas… Bet neabejotinai vienas iš pagrindinių pranašumų – skaitytojų komentarai. Neįrodinėdamas šio pranašumo, iškart peršoku prie trūkumo: o, kad būtų galima sutarti netrinti komentarų, bet ir neatsakinėti netinkamiems komentatoriams! Pavyzdžiui, pacientams. Tik jau nešokite man aiškinti, kad pacientų žiniatinklyje nėra! Per šešerius metus jūs jų bent kelis stebėjote net šioje mažoje svetainėje. Dėl to ir rašau…

*

Kodėl būtų gerai netrinti komentarų? Todėl, kad pagrindinis maniakinių pacientų tikslas – būti pastebėtiems. Ištrynei komentarą? Aha, pastebėjai! Juos, žiniatinklio ekshibicionistus, tai veikia kaip dopingas.

*

Gerai, netrinkime. Yra portalų, kur niekas nieko netrina. Bet tada ten ir yra šiukšlynas. Maža to, pradeda pasireikšti antrasis trūkumas: atsitiktinis lankytojas negali iškart suprasti, kas ta Adefagija. Ima komentuoti. Atidesni pastebėjo – tai veikia kaip narkotikai! Gali pritarti, gali nepritarti pacientui – tik komentuok! Tada jie neriasi iš kailio, stengdamiesi įgyti tūkstantį veidų, tūkstantį įsivaizduojamų asmenybių – tik kalbėk su jais, ginčykis!

*

Įspėti lankytojų, kuriais slapyvardžiais prisidengia pacientai, nėra jokių galimybių: juk ne visi kasdien užeina į tuos pačius portalus, svetaines. O pacientai keičia slapyvardžius, keičia laiškų siuntinėjimo kompiuterius ir kt.

*

Žiniatinklio pacientai sumanūs ir labai atkaklūs. Dabar aš trinu Adefagijos komentarus, bet kartais valandą kitą nespėju ištrinti, o kartais tai darau tyčia, kad jūs pamatytumėte – per keletą mėnesių ši vargšė persona parašė jau arti tūkstančio (!) komentarų! Dabar pasakykite, kad pacientų nėra…

*

Mano svetainės pacientai yra iš mano netolimos aplinkos, atidesni galėjo tai pastebėti. Aš net manau, kad žinau, kas ta Adefagija. Kreiptis į medikus? Kreiptis į policiją? Taip ir padaryčiau, jei nežinočiau, kad tas žmogus – ligonis. Dabar gi negaliu to daryti…

*

Kita vertus, dar nesu tiek nukriošęs, kad žiniatinklyje pradėčiau kautis su pacientais. Ši svetainė nesudaro nė šimtosios dalies mano gyvenimo. Jau daug kartų rengiausi viską uždaryti ir pasirinkti kitą hobi, bet ar žmonės neina į mišką žinodami, kad uodai gels?

Taigi laisvalaikiu rašau jums instrukciją:

  1. nediskutuokite su tais komentatoriais, kurių įrašus trinu; man lengviau diagnozuoti;

  2. geriausia diskutuoti su jau žinomais, kad ir anoniminiais, komentatoriais;

  3. patariu bematant pasitraukti iš diskusijos, jei oponento komentarai tampa panašūs į pasąmonės srautą;

  4. venkite diskutuoti su tais, kurie maniakiškai nori diskutuoti;

  5. niekada neįsižeiskite, nenusiminkite, nesupykite dėl anoniminių komentatorių teiginių.

Valgykime daug uogų ir vaisių! :-)))

Atsakymai

Burgis, 2013-08-01 17:02:12

Na, įvertinkite… 🙂

ak, 2013-08-01 17:28:56

Patarimai geri. Visų pirma jų laikykitės pats. O žmonių yra visokių… Mano mama yra psichiškai nesveika, bet ji nemoka naudotis kompiuteriu ir vis dėl to yra man mama, nepaisant nieko. Ji serga vagių manija. Gali apvaginti bet ką visai be jokios priežasties. Net mane… Ir, šiaip, jau neskaitant tos manijos ji visai neblogas žmogus. Tiesa, jai jau 82 metai. Gal tų metų sulaukę ir mes būsime nepakaltinami?

Adefagija, 2013-08-01 19:12:54

Retai įsižeidžiu, bet šį kartą įsižeidžiau!

Visų pirma, Adefagija yra ne didesnis ligonis negu jūs pats. Taigi, jus laikau sveiko proto, linksmų plaučių, gal šiek tiek smagiai kvaištelėjusiu…Tokia pati ir aš.

Visų antra, kaip galėjote nustatyti man diagnozę, jeigu sakėte, kad ištrinat net neskaitęs ką parašiau.

Visų trečia, nesu nusikaltėlė: komentuodama neįžeidinėju, neužgaulioju, negrąsinu, nekurstau neapykantos. Atvirkščiai, kartais netgi saikingai pagiriu. Todėl kreiptis į policiją jūs net neturit jokio teisinio pagrindimo.

Į jūsų svetainę atėjau visiškai atsitiktinai ir jūsų įrašai man patiko, kadangi rašote apie viską ir labai lengvai, be jokios įtampos. Nei aš jūsų pažįstu, nei jūs manęs. Nesu kaunietė, todėl neįtarkit aplinkinių žmonių, – ne tas variantas.

Kaip svetainės šeimininkas jūs turite visus įrankius užbaninti mane ar kitus nepatikusius komentatorius. Kadangi tuo nesinaudojot, supratau, kad jums pačiam patinka tokie žaidimai.

Kaip teigiat pats, jau daug kartų rengėtės viską uždaryti. Labai nenorėčiau būti dėl to kalta ir

iš pagarbos jums ir jūsų skaitytojams, daugiau nekomentuosiu….Nors, jeigu gaudavau nykščių aukštyn, vadinasi kažkam dar ir patiko….tik jau nesakykit, kad tokiems patiems ligoniams. Su diagnozemis reikia būti atsargesniems, nes gali įsižeisti tikri ligoniai.

Šito komentaro prašau netrinti, tik tada laikysiuos savo žodžio.

Pagarbiai, Adefagija 😉

sonata, 2013-08-01 19:20:37

ak: negalėjau nesureaguoti. Jūsų Mamai galima ir reikia padėti. Įsivaizduokit vieną savo gyvenimo dieną pastovioj baimėj. Košmaras, ar ne? Ir neveikia jokie paaiškinimai, kad “vagių nėra, kad taip tik atrodo”. Iškreiptų minčių atžvilgiu žodinė korekcija negalima – įsivaizduokit, kad Jums kalba turkiškai – girdit, bet nesuvokiat prasmės. Taip ir šiuo atveju. Sutrikusi biochemija- dėl atreosklerozės, gal dėl didelio kraujospūdžio ar cukrinio diabeto. Pasikalbėkit su profesionalais. Pagalba tikrai yra. Ir 82-eji metai nėra priežastis, dėl kurios nereikia gydyt žmogaus.

Burgis, 2013-08-01 19:56:08

Adefagijai: ir aš padarysiu išimtį – paliksiu Jūsų komentarą bent kelias dienas. Kodėl? Todėl, kad nei Jūs, nei kiti svetainės lankytojai nežino, kaip veikia ši svetainė. Ne, aš neturiu jokių įrankių „užbaninimui“! Ne aš sukūriau šią svetainę, ne aš jos techninis šeimininkas ir jokiu būdu nenoriu juo būti! Tuo didesnis pacientų chamizmas taip elgtis, nesupratus techninės esmės. Aš netarnauju Jums, Adefagija! Kada Jūs pagaliau tai suprasite?! Aš juk dėstytojas, direktorius, o ne kažkoks svetainės administratorius… Tai jei užėjo sveiko proto prošvaistė, pasižadėkite sau elgtis padoriai.

Adefagija, 2013-08-01 20:53:11

Jūs vėl užgauliojatės ir einate su manim į diskusijas, ko, savo instrukcijoje, liepėte kitiems nedaryti.

Galite trinti, – man jūsų išimčių, kaip išmaldos, nereikia.

Viso geriausio.

A, 2013-08-01 22:47:41

Adefagijai: o man patiko… Svetainės autoriaus rašinėlius irgi dažnai pliusuoju, bet patikot ir Jūs. Iš komentatorių beveik labiausiai.

ak, 2013-08-02 07:18:46

Na mamą savo laiku gydė nemažai medikų, bene kokias keturiasdešimtis metų, deja, kaip suprantu ši manija nepagydoma. Be to dabar jos kankinti ligoninėse gal ir nebeverta – greitai ją pačią pavogs visagalis laikas

sonata, 2013-08-02 07:29:40

ak: apgailestauju… tuo metu nebuvo efektyvių vaistų, kad užkirst kelią ligos įsisenėjimui. Tokie preparatai taikomi tik apie dešimtmetį. Jūs akcentavot amžių, tai pamaniau, kad tai 3- 4 metų trukmės senatvės bėdos, kurias galima pašalinti. Deja.

Darius, 2013-08-02 08:37:33

ziniatinklis – liuks, straipsnis – liuks ir Adefagija – liuks 🙂 kaip be jos?

Egidijus, 2013-08-02 18:55:32

Zmones mielieji!!! Pasaulyje kiekviena diena gimsta ir mirsta milijonai…nuo neteisybes nukencia desimtys milijonu….manau savo energija reiktu nukreipt kazkur naudingiau, nei vienas kito “skalbimui” komentaru pagalba. Man taip pat patinka sio puslapio savininko mintys…aisku ne su visom drisciau sutikt…taciau taip ir turi but…negalime gi buti visi vienodi – kaip robotai…O gal mes pradedame robotizacijos procesa…negerbdami ir nepripazindami kitu nuomones…kad ir nesvarbios…neidomios…bet kitokios.

P.s. atsiprasau, uz lietuvisku raidziu nenaudojima, bet turiu savu paskatu tai daryt.

Aciu uz demesi.

U, 2013-08-02 22:06:26

Ak tie troliai. Kas nesusipažinę, verta paskaityt:

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29