Jie vėl susirinko…

Ankstyvą rytą nedidelis autobusiukas atvežė būrelį grybautojų prie miško. Išlipo grybautojai… Visi tokie panašūs, panašiai apsirengę, su panašiais krepšiais. Šiek tiek nedrąsūs, nekalbūs, šiek tiek neišsimiegoję. Visų akyse spėlionės – kaip seksis?

*

Pasklido grybautojai po mišką. Vienas kitas laikėsi kartu, bet dauguma – po vieną. Retkarčiais vienas kitą pamatydavo, susišūkaudovo, bet iš tiesų grybavo po vieną. Taip reikia.

*

Vakare visi susirinko prie autobusėlio. O kokie jie pasikeitę, kokie jie dabar skirtingi.

Vienas iškart ima pasakoti, kaip gerai jam sekėsi grybauti, kiek įdomių dalykų miške jis pamatė.

Kitas tarstelėjo tik kelis sakinius, bet savo pilnutėlį krepšį su gražiausiais grybais viršuje laikė taip, kad visi matytų.

O ši išvis beveik nekalbėjo, tik gražiai šypsojosi, ir visi matė, kokia ji laiminga. Panašu, kad ne vien grybai suteikė jai laimės, ne vien grybai…

Tas vargšas atrodė labai pavargęs. Kiti spėliojo, kad gal kolega buvo miške paklydęs, gal jam su sveikata negerai…

O tas buvo šiek tiek piktas. Ar dėl to, kad kitiems geriau sekėsi? Ar dėl to, kad jis įpratęs visada pirmauti?

Ta visai abejingai klausėsi grybautojų kalbų, nesidomėjo kitų sėkme ir nesigyrė savąja. Ji visa esybe rodė – tai tik gyvenimo epizodas, ji tikisi kur kas didesnių potyrių.

Vienas patyręs grybautojas vis bandė apibendrinti praleistą dieną, išsiaiškinti, kur geriausia grybauti, kur kitą kartą važiuoti.

*****

Rašiau čia apie grybautojus, o galvojau apie jus – susirinkusius prabėgus 15 metų po Gimnazijos išleistuvių. Klausiau jūsų kalbų, stebėjau jus ir jaučiausi taip, lyg skaityčiau labai įdomią knygą, lyg kine žiūrėčiau gyvenimo epopėją… Kokie jūs dabar įvairūs, kokie jūs dabar įdomūs!

Ačiū jums už džiaugsmą susitikus! Ir už tokią didelę dovaną!

Atsakymai

Lina, 2016-05-14 18:08:09

Gerų žmonių užauginot 😉

Liūdna, 2016-05-14 21:02:23

Vel “grybaujam” Eurovizijoje. Bet turbūt prisirinksim šungrybių krepšį.

vangga, 2016-05-17 19:47:10

Ačiū, kad klausėtės.