Joks kvartetas to opuso dabar nesugros…

Į Rusijos prezidento postą grįžti planuojantis V.Putinas: „Yra pavojus, kad daug žmonių neis į rinkimus, nes galvos, kad aš bet kokiu atveju laimėsiu.“ (lrytas.lt)

*

O Lietuvoje? Vakar vėl neiškenčiau ir pažiūrėjau TV laidą „Teisė žinoti“ (kiekvieną nusikaltėlį traukia į nusikaltimo vietą…). Gražus kvartetas (Eglija, Donalda, Rimvydas, Vytenis) aptarinėjo politiką, visuomenę, Seimą, kelius į Seimą. Daugiausia, žinoma, labai išmintingai, labai oriai aiškino, kas yra blogai, kas yra blogi, o kas yra geri. Šiek tiek užkliudė ir neesminius pakraštėlius, kodėl pas mus yra blogai, o kitur kažkur yra gerai. Visai mažai – ką daryti, kad būtų geriau (laida baigėsi nurodymu „šviesti visuomenę“; tą čia ir darau…). Nė neužsiminta, kas (asmeniškai) kaltas, kad dabar yra blogai…

*

Tai aš ir apsidžiaugiau, kad kur kas anksčiau už tą TV laidą paskelbiau įrašą „Chaoso temos tęsinys pietaujant…“. Gėriuosi, kad tas vakarykštis kvartetas nepaneigė nė vieno mano teiginio. Gyvename toliau…

Atsakymai

Burgis, 2012-02-02 09:59:24

Ar tai galima įvertinti?…

Ieva, 2012-02-02 12:48:21

O aš dabar stipriai ne į temą, bet labai reiktų būtų Jūsų nuomonė. Mąsčiau tikrai ilgai, buvau apsisprendusi vienaip, dabar kažkas viduje (ne vien argumentai, bet ir emocijos) kužda kitaip. Rusų kalba ar danų kalba. Ką pasirinkti? Neteiskite…

petras, 2012-02-02 13:18:44

Pagal populiarumą rusų kalba smarkiai lenkia danų. visose buvusiose ssrs šalyse galima susikalbėt rusiškai. kai kur ji net pagrindinė kalba. taip pat daug literatūros ir labai daug informacijos rusų kalba.

Bet jei pvz. ateity galvoji važiuot pagyvent į daniją ar grenlandiją ar net skandinaviją, tai gal tada danų klabos mokytis būtų daug praktiškiau.

taip pat neaišku kaip dabar moki rusų kalbą (ar išvis nemoki).

o dėl ko teist būtų galima, tai net neįžvelgiu. nes bet kokią kalbą išmokt yra nepaprastai gerai ir naudinga.

Arvydas, 2012-02-02 14:27:04

Aš taip pat nesuprantu, kodėl rusų kalba mūsuose taip nuvertinama. Kai paklausiu žmonių, kokią užsienio kalbą jie žino, visi susigėdę išlemena “Ei, kokią ten kalbą! Aš tik rusų moku..” O kaip Jūs manote, kiek kalbų moka/žino/supranta statistinis JAV gyventojas? Jungtinės Karalystės gyventojas? O prancūzas?

Štai, aš, nuvažiavęs į Vokietiją, galiu vietinius užkalbinti angliškai, rusiškai, net ir vokiškai. O mano amžiaus vokietukas, geriausiu atveju, į mane kreipsis tik angliškai. Žmonės, nustokime kompleksuoti! Turėtumėme didžiuotis, kad mokame rusų kalbą, nes specialistai teigia, jog rusų kalba – viena sudėtingiausių ir sunkiausiai išmokstamų. Savo sudėtingumu ji nusileidžia tik japonų kalbai.

algis, 2012-02-02 15:02:18

aisku, kad rusu. Danijoj susikalbesi anglisjkai

Martynas, 2012-02-02 16:30:28

Gyvenimo tėkmės TV laidos ar šie pašnekesiai, žinoma, per daug nekeičia – ir gerai.

Bet kodėl neužsiminta, kas (asmeniškai) kaltas, kad dabar yra blogai? Galbūt taip yra, nes kiekvienas iš ten esančių supranta, kad po užsiminimo gyvenimas taptų sunkesnis, pajamos sumažėtų? Visa „profesionalų“ sistema taip sustyguota, kad nė vienam „profesionalui“ nebūtų paranku ieškot kaltų, bandyti (rimtai bandyti) keisti padėtį.

sonata, 2012-02-02 19:07:20

Kalti mes visi. Kolektyvinėje pasąmonėje įsišaknyjęs “būro ir gero caro sindromas”, leidžiantis skirstyti “jie” ir “mes”. Jie – valdžiažmogiai, mes – aukojami nekalti avinėliai. Valstybės egzistavimo mechanizmų neišmanymas ar nenorėjimas išmanyti. Slepiama, o kartais ir ne, pašaipėlė bandančių ką nors keisti “keistuolių” adresu. Mažų žingsnelių nuvertinimas ir konformizmas – “nebalsuosiu už kolektyvinę sutartį, gal mane labiau vertins darbdavys”. Profsąjungos – dar ne politika, bet dauguma jų kišeninės – net ir tiesiogiai per jas galintys didinti savivertę (ir savo darbo vertę) žmonės romiai nulenkia galvas. Valstybiškumui reikia vienybės ir gal net kiek fanatizmo gerąja prasme. Kas iš nekaltųjų avinėlių, netemps antklodės ant savęs, jei tik pasitaikys proga? Vienas iš šimto ar tūkstančio. “Šviesti visuomenę” – neišeitis. Visuomenė turi norėti šviestis. Juk ir į geriausią pasauly gimnaziją patenka tik tie, kurie iš tikrųjų nori mokytis, o ne tie, kurių tik tėvai nori, kad jų vaikai mokytųsi būtent čia. Dar kokį šimtmetį pakeiksnosim valdančiuosius, kol suprasim, kad reik pradėt nuo savęs. Aukomis būt labai patogu.

asta, 2012-02-03 10:18:00

Ieva, o aš balsuočiau už danų. Danija yra viena iš mūsų eksporto rinkų, todėl žmonės, mokantys tą kalbą yra reikalingi. Net mūsų įmonė visada teikia pirmenybę darbuotojams, mokantiems skandinavų kalbas.

petras, 2012-02-03 10:52:32

šiaip daugiausia eksportuojama iš lietuvos būtent į rusiją 🙂

be to pagal tokius kriterijus, latvių, lenkų ar baltarusių kalbas mokytis daug labiau apsimokėtų nei danų 🙂

Ieva, 2012-02-04 12:12:11

Asta, Petrai: vis dar ”persiplėščiau”. Esmė tame, kad motyvacija MOKYTIS yra abejoms kalboms… tik ar kas nors patartų tikrai iš patirties, žiūrint iš darbo rinkos (jų persperktyvos), eksporto, bendradarbiavimo, tranzito, mainų programų ir t.t., o ir šiaip galimybių jas pritaikant būtent ateity ir įvairiose srityse. Kalba juk mokaisi, nes naudinga ir nori ją pritaikyti. Žinot, geriau gal būtų buvę gyventi viduramžiuose, bent pasirinkimų ir galimybių ne tiek daug… :)))))))

Rimvydas, 2012-02-04 16:12:26

Jei yra noras mokytis- tai mokytis abi kalbas.

Gyvenimas parodys kuri reikalingesnė.

O mokant daugiau kalbų- daugiau galimybių