Jūs, vaikai, galite būti mokytesni…

Atsiprašau, aš vėl fotografuoju tik fototelefonu, nors vaikai dovanojo fotoaparatą… Be to, pradėsiu iš toli. Keičiantis metams, auginome anūkėlį, kasdien pirmyn ir atgal eidavome per patį Stokholmo centrą. Pažiūrėkite, kaip tie švedai lepina gulbes, žąsis ir antis:

Ar tie laukiniai paukščiai vis dar paukščiai? Pasirengę skrydžiui?

O dabar pažvelkite, kaip devyni septintokai šiandien sprendė (buvo skirtas tik pusvalandis!) ankstesnėje temoje pateiktus uždavinius (amerikiečių aštuntokams):

Vėl atsiprašau – rašiau netvarkingai, bet esmę suprasite: ketvirtąjį iš eilės uždavinį išsprendė visi devyni aštuntokai, šešioliktojo neišsprendė nė vienas. Daugiausia (13) uždavinių iš 18 išsprendė vienas žmogus, trys moksleiviai išsprendė tik po keturis uždavinius.

Keturi geriausiai sprendusieji gavo priziukus, bet prisipažįstu – tikėjausi geresnio rezultato. Esminis dalykas, kurį patvirtino šis testas, yra toks: vaikai mokyklose ne mokomi, o tik dresiruojami. Skrydžiui ir jie, kaip tie paukščiai, nerengiami.

Rytoj – bandymai su penktokais ir su neakivaizdinio skyriaus antro kurso studentais.

Atsakymai

GL, 2009-01-12 20:39:59

Taip, ta “paukstviete” Stockholme man patinka. Mes net turime juoka apie ja – “jeigu atveztume didele grupe zmoniu is Kinijos, jiems cia butu rojus” (tik, deja, tikriausiai neilgam :] )

Na siaip jau be anglu kalbos, amerikietiskiems testams reikia pasiruosti – ten neretai savokos truputi kitokios, klausimai truputi kitokio stiliaus, nors ir labai lengvi… Specialiai jiems pasiruosus, manau, rezultatai butu netoli maksimumo, panasiai kaip KTU gimnazistams laikant SAT…

Mindaugas, 2009-01-12 21:03:06

Na, tie uždaviniai tai pradžiamokslio lengvumo…

GL, 2009-01-12 21:51:39

Mindaugui:

lengva mums, “kietiems”, taip manyti.

Yra zmoniu (pvz. mano zmona), kurie nemegsta “koordinatines” geometrijos (kaip as pvz. nemegstu “tradicines” – atsimenu, esu olimpiadose nemazai geometriniu uzdaviniu issprendes naudodamas koordinates, kur egzistuodavo 5 kartus trumpesnis sprendimas naudojantis “tradicine geometrija”…)

Be to, nesu tikras, kiek tos geometrijos apie koordinates yra septintos klases kurse (o tuo labiau – penktos).