Ką daryti, kai nieko nenori daryti?

Čia svetainės viešnios “sonatos” užsakymu: “projektas nesirašo…” (žr. temą “Pokalbis su Poetu”). O, kokia pažįstama būsena – darbai “nesidaro”…  Ypač vasarą. O čia mes dar apie poeziją diskutuojame. Šįryt užrašiau tuos tris konkursinius posmelius per 15 minučių, nes jei būčiau gaišęs ilgiau – galėjau “pasmaugti pėdą” (koks įdomus sutapimas: poetinė pėda ir javų pėdas, kurį pernelyg veržiant raištis trūksta…) – taip rašė Dagestano poetas Rasulas Gamzatovas (apie tai jau esu čia rašęs…). Bet tai taikytina tik poezijai, kūrybai! Jokiu būdu negalima laukti, kol ateis įkvėpimas dirbti įprastą darbą. Gali pritrūkti duonos…

***

Ką darau ir siūlau daryti?

  1. Keičiu darbą arba jo dalį. Pavyzdžiui, rašydamas programą kompiuteriui, imdavausi kito paprogramio.

  2. Imu skaityti ką nors dirbamo darbo tema. Labai padeda geri straipsniai, veikalai – imi “pavydėti” ir gali dirbti su azartu.

  3. Dabar labai naudinga pagūglinėti darbo tema – ir pailsi, ir sužinai.

  4. Nedrįsk atsikelti nuo stalo! Būtina “išsėdėti” nedarbingumo minutes.

  5. Tą dieną reikia dirbti lėčiau, bet ilgiau.

***

O jūs kaip elgiatės, “kai rodosi ne laikas slenka, o sukas nereikšmingai laikrodžio rodyklė”?

Atsakymai

Laura, 2009-07-23 17:26:35

Padarau jogą, pamedituoju kiek. Užsikaičiu didelį puodelį žalios arbatos. Einu pravėdinti galvelę laukan, į balkoną ar nors plačiau praveriu langą.

Prabudina galvelę, tai ir dirbasi geriau.:)

Andrius, 2009-07-23 19:19:31

Laura, čia klausia apie darbą, ne apie bimbinėjimą namie. 🙂

Dažnam darbas yra griežtas režimas nuo skambučio iki skambučio, nuo termino iki termino. Tiesiog neturi teisės nenorėti, nes nuo tavęs daug kas priklauso.

Mindaugas Ž, 2009-07-23 19:20:49

Rekomenduoju:

http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000339.html

Ričardas Š., 2009-07-23 22:05:03

Aš tai vis tik atitolstu bent penkioms minutėms nuo darbo – pertraukėlių darymas yra gerai. Kadangi dirbu ir rašau dažniausiai namie, tai paguliu ant lovos užsimerkęs, padeda atsipalaiduoti, o kartais ir sprendimas pats išnyra prieš akis.

Reikės pamėgint pasinaudot patarimais kaip su programavimu, nes kartais ieškant klaidos labai pabosta ir susinervini 🙂

sonata, 2009-07-23 22:45:24

ei, tik neapskųskit manes direktoriui- užsirakinau, paskaičiau Miuntę 15 min., pamiegojau 20 min. (kabinete ant sofkutes:))) ir pabaigiau tą nelemtą projektą, kurio nesugebėjo sudėliot projektų vadybininkas. Gręšim ES pinigėlius toliau ;/ Šiaip, jei paskaitys būsimi direktoriai – yra žmonių, kuriems reiktų leist dirbt ne pagal darbo inspekcijos reikalavimus:) Mielai ateinu į darbą 6 val., pasidarau didesnę darbų dalį iki oficialios darbo pradžios- na niekas netrukdo. Bet jau apie 14 val. norisi poguliuko:)))) Trumpas relaksas – ir vėl pilkosios ląstelės gali dirbt. Bet kaip paaiškint darbdaviui, kad man nereikalinga pietų pertrauka – noriu miego pertraukos:)))

Ignas, 2009-07-24 15:29:35

as visig darau pertraukele ir gryzes vel bandau isikabinti i darba. Arba keiciu programos dali, kuria kuriu 🙂 Bet siaip labiausiai pripazystu arbatos pertraukeles.

Rimas, 2009-07-26 17:38:13

Paul Graham apie prokrastinaciją:

http://www.paulgraham.com/procrastination.html

ir pora Stanfordo filosofijos profesoriaus John Perry esė ta tema:

http://www.structuredprocrastination.com

http://www.structuredprocrastination.com/light/perfectionism.php

=)

roustveer, 2009-07-26 19:06:09

Man tai nieko nera geriau uz ‘perekurus’. Dirbi dirbi ilindes i kompiuterio ekrana, net akyse tie skaiciai lietis pradeda. Tada iseini i kiemeli, parukai, paiilsini akis Vilniaus senamiescio vaizdais ir zujanciais zmonemis ir grizti prie savo stalo jau susikoncentraves ir galintis dirbti.

internautas, 2014-01-03 18:02:44

As tai tiesiog nebedirbu ir einu kokio serialo ziuret.