Ką Jūs darote, prokurore!?

Vakar jaunimui pasakojau tai, ką kažkada girdėjau per psichologijos paskaitą: joks vyras negali išprievartauti moters, jei ši pradeda juoktis… Bet bėda, kad tuo atveju negalintysis tikriausiai tą moterį nužudys. Žr. žemiau.

*

Dar vienas pamokymas: ekshibicionistas (ar teisingai parašiau?) nori, kad tu matytum. Nors ir matai, apsimesk, kad nematai – ekshibicionisto entuziazmas išblės…

*

Generalinis prokuroras paprašė atšaukti leidimą gėjų eitynėms! Ir atšaukė! Ar gali būti geresnė reklama organizatoriams? Ar gali būti geresnė proga jiems pašūkauti, kaip yra skriaudžiami? Nesuprantu… Aš tai būčiau paprašęs žiniasklaidos (paprašysi tu jos…) nieko nerodyti, nieko nerašyti, o visai netoli tos vietos būčiau surengęs spalvingą šventę vaikams, šeimoms. Panaudojęs dalį tų pinigų, kurie buvo numatyti apsaugai.

*

Kodėl dauguma peikia mažumą, bet lyg tyčia daro viską, kad ta mažuma būtų kuo labiau matoma? Nesuprantu logikos…

Atsakymai

Giedrius, 2010-05-05 18:26:40

Teisingai pastebėta, tačiau nesuvokiu eitynių prasmės? Joks normalus žmogus nesiveržia į gatvę su plakatu, jog jis normalus:) Joks normalus žmogus nelaksto gatvėmis su vėliava, kad jis kažką myli:) Gal aš suklaidintas?;)

Teisinės logikos nėra, tačiau politinė? Prezidentė turėtų vengti staigaus judesio…

Giedrius, 2010-05-05 18:43:43

Juk dar vos prieš mėnesį Generalinė prokuratūra, vadovaujama to paties R.Petrausko, gavusi 53 Seimo narių prašymą, atsisakė ginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą, jog būtų atšauktos gėjų eitynės?:)

laisvas, 2010-05-05 19:21:44

Sutinku su Giedrium. Juk nelakstom gatvėm ir nešūkaliojam, kad mylim moteris, žmonas…

Na yra jų, kitokių, tai ir tegu gyvena… Tegu ir tarp mūsų… Bet bėgioti ir reklamuotis, bei reklamuoti…?

—–

O laikiną prokurorą, mano nuomone, “prispaudė” prezidentė. Kaip čia atrodytume, kuomet gėjams – valio, o antrojo pasaulinio karo veteranams – veto…?

giedrius m, 2010-05-05 23:22:19

Iš vaikų šventės politinio kapitalo nesusikrausi. Iš vaikų mokymo mėtyti plytas į kitaminčius – taip, nes tapsi tam tikrai grupei patrauklus. Per rinkimus.

Beje, veteranų šventė man rodos nebuvo uždrausta… tik sovietinė simbolika joje neleidžiama.

Rokas, 2010-05-05 23:35:04

Reiktų pamąstyti ir apie tai, kas jeigu operatyvinė informacija apie planuojamus pasikėsinimus pasitvirtintų. Dabar tai tik neleidžiam vykti, o kas jeigu pora gėjukų būtų uždaužti plytgaliu, ar ten juos išvis kokie neonaciai užpjautų? O dar jeigu aukomis taptų užsieniečiai, va čia tai ir būtų tarptautinis skandalas.

O dabar neleidžiam ir viskas, europos akys nukreiptos į graikus, negana to kad ten bankai dega? Manau argumentų netrūksta, apie tai kas yra nesuvaldoma minia. Ar mes dabar turime tiek pinigų kad vilniuje galėtume nusiaubtas gatves remontuoti?

nesvarbu, 2010-05-06 00:17:38

Reiketu pamastyti… Grupe taikiu pilieciu nori pasinaudoti konstitucijoj itvirtinta susirinkimu laisve; prokuratura pasiekia zinios apie atvirus grasinimus; televizija rodo kaip politikai (korektiskumo delei pavardziu neminesiu…) nesislepdami kalba apie riausiu organizavima. Ka daro musu teisesauga? Ogi vietoj to, kad atliktu savo pareiga saugoti ir ginti taikius piliecius ir patrauktu kurstytojus baudziamojon atsakomyben, pasiduoda ju grasinimam ir uzdraudzia eitynes – atseit, “tik bukit geri, nemuskit.” Ar cia Ta Lietuva, aukso ziburys Europoje?

Pentium100, 2010-05-06 05:12:49

nesvarbu:

Jei pakankamai žmonių norės parado dalyvius primušt, tai nepadės jokia apsauga. Policija atbaidytų 1 ar 10 žmonių, bet jei pasirodytų 100? 200? dar daugiau? Tada eitynių dalyviai skųstųsi, kad juos primušė, taigi būtų dar blogiau nei dabar.

Sutiktumėt organizuoti Žalgirio gerbėjų paradą Vilniuje arba Ryto gerbėjų paradą Kaune?

Darth Vader, 2010-05-06 08:39:10

Prokuroras pasielgė teisingai. Norint garantuoti visišką saugumą, reikėtų sutraukti keliasdešimt tūkstančių ginkluotų pareigūnų per visą maršrutą – nuo tolimiausio dalyvio namų iki pačių eitiynių vietos. net keli šimtai pareigūnų būtų bejėgiai prieš galimas (ginkluotas) riaušes. Kiek teko girdėti, patys homikai rengė provokaciją: buvo sudaryta kelių žmonių grupė, turėjusi apmėtyti akmenimis vieną užsienio ambasadorių. Taip, kad būtų kraujo, bet žaizda nepavojinga. Po to turėjo būti krūva diplomatinių demaršų.Jei taip homikai nori manifestuoti – tegu renkasi į Kariotiškes.

Lina L., 2010-05-06 08:53:02

Nebesuprantu, kam mums iš viso ta ES. Tik kad pinigų duotų? Jei jų idėjos nepriimtinos?

susimąstes, 2010-05-06 09:02:51

Turiu vieną mintį. Dauguma girdi tik tai kas garsiausiai lojama, nesvarbu apie ką.

Jūratė, 2010-05-06 09:13:40

Mes laaaabai europietiški… organizuojame gėjų eitynes, pykstame, jei jos neįvyksta, reikalaujame, kad būtų panaikintas tradicinės šeimos statusas, REIKALAUJAME geresnių sąlygų kaliniams, skundžiamės Strasburui už per dideles bausmes už MŪSŲ padarytus nusikaltimus. Bet kai eina kalba apie darbo kultūrą, saugumą, gyvenimo kultūrą, tiesiog skėsčiojame rankomis: čia Lietuva… Kodėl mes norime pavyti Europą pradėdami nuo jos blogiausių savybių? Juk toje pačioje Europoje įstatymas pirmiausia gina žmogų, o ne aukščiausią valdžios nusikaltėlį, juk ir bausmės už nusikaltimus yra griežtesnės, nesvarbu kas tu būtum – Petras, Antanas, Daglaso sūnus. Kodėl mes lygiuojamės tik per mums patogią pusę?

giedrius m, 2010-05-06 09:31:58

Darth – žaviuosi tavo ryšiais su provokacijos rengėjais 🙂 Paliekam gandus gandais. O šiaip jūs teisus – aš manau, kad nutraukimas yra geriau negu riaušės.

Jūrate – jūs 50% teisi. Europa NĖRA vienalytė nei įstatymų nei kultūros prasme. Aišku, reikia stengtis būti geresniais. Bet valdininkų savivalė klesti daug kur. Riaušės Graikijoje – valdininkų, biudžetininkų riaušės nes šie nenori taupyti net valstybės kracho akivaizdoje.

Prancūzijoje jei tau ko nors reikia penktadieni iš valdžios atstovo, geriau tai padaryti iki ~11-12 nes po pietų prasideda neoficialus savaitgalis. Pietų europoje daug kur. Vokietijos ekonomika buvo atstatoma su PIGIA darbo jėga iš Turkijos. Dabar už tai moka kaina… Ir t.t. Norint gero gyvenimo mes visur turime būti geresni už Europa. Gėjų eitynių Lietuva neorganizavo, organizavo tam tikra grupė Lietuvos piliečių. Jie turi tam teisę.

Jūratė, 2010-05-06 09:39:02

Ta prasme, yra kitur ir blogiau? BET yra ir geriau ;). Kodėl mes norime lygiuotis tik per ten , kur yra blogiau? Juk gėjų ASMENINIS intymus gyvenimas neturėtų būti iškeltas valstybės mąstu. Geriausias būdas , kaip ir svetainės šeimininkas rašo, ignoruoti, nekreipti dėmesio. Mes turime daug aktualesnių spręstinų problemų nei gėjai. Europėjimas kažkoėl mumyse suprantamas kaip tradicijų atskiedimas ir sumaišymas. Kas tu, lietuvi? Kuo tu išsiskiri iš visos Europos tarpo?

Gytistan, 2010-05-06 10:04:25

Pritariu. Per daug dėmesio čia jiems. O jie to ir tenori, turbūt. Kuo daugiau apie tai kalbėsim, tuo labiau priprasim prie to, o galbūt vėliau ir nekreipsim jau dėmesio ir galės jie ramiai daryt spalvotus paradus… fuu…

giedrius m, 2010-05-06 10:27:20

Jūrate: visa tai susieta. Tas “GERIAU” turi savo kainą. Mes nenorime nieko mokėti už tai. Pvz. Mes nematome jokių skrupulų pasinaudoti ES parama. Tol, kol ja pasinaudojame mes o ne kas kas kitas. Šiuo atveju – gėjai, bet tai gali būti ir kaimynas Petras. Kuris automatiškai taps sukčiumi, kuris kažkam turbūt mokėjo tai paramai gauti.

Asmeninis gėjų gyvenimas nėra iškeltas auksčiau. Apie tai net nekalbama. Man pvz šlykščiau yra viešai rūkantis žmogus, nei du vyrai (ar moterys) einantys gatve susikabinę už rankų. Rūkymas – (dar labiau) žalojantis aplinkinius, ir ta žala yra įrodyta. Kodėl rūkantiems nedraudžiama rukyti lauke ir viešose vietose? Jie daro mažesnę blogą įtaką vaikams? Į tuos klausimus atsakyt turi vaikų švietimas, o ne slėpimas kad tokie dalykai egzistuoja.

Smokas, 2010-05-06 10:39:08

logiškai bandant suprasti Svarinsko ir 3/4 Lietuvos piliečių poziciją, manau sekantis jų žingsnis turėtų būti arši kova prieš šeimų skyrybas. Tai irgi žaloja vaikus ir griauna dorovę. Keista, kad jie anksčiau to nepastebėjo.

Smokas, 2010-05-06 10:43:44

p.s. turėtų būti patikrintos visų parlamentarų ir europarlamentarų, ministrų, aukščiausio rango vadovų biografijos ir visiems išsiskyrusiems, kaip pamynusiems senovinę lietuvio moralę, atimti mandatai.

Jūratė, 2010-05-06 10:47:17

giedriaum, fizine prasme rūkymas labiau kenkia, nėra net dėl ko ginčytis. Moraline prasme, augančiam besivystančiam žmogiukui įteigti kad šeima gali būti Jonas, Petras ir tu, mano nuomone, yra nusikaltimas. Gamtoje du vyrai arba dvi moterys vaikų nesusilaukia. Gal pradžioje pamokykime juos gamtos dėsnių, o vėliau, kai jie užaugs, susiformuos, tegu susipažįsta ir su “gamtos klaidomis”. Atsiprašau, jei ką įžeidžiau tokiu epitetu, neturėjau tokio tikslo. Kaip sakiau, kiekvienas SUAUGĘS pasirenka savo kelią. O vaikų neklaidinkime!

Ūžesiai ausyse, 2010-05-06 10:49:04

Laisvam, kuris sakė kad “…nelakstom gatvėm ir nešūkaliojam, kad mylim moteris, žmonas…”

Jūs pamiršot visus tuos lakstymus Valdentino ir moterų dienų progomis. Beje, o kas tada čia:

http://www.youtube.com/watch?v=N_Bn9GXx2so

Jūratė, 2010-05-06 10:50:33

Smokai, kartais toks jausmas susidaro, kad išsiskyrimas vertinamas kaip eilinė dienos rutina… Nereiškia, kad tai nusikaltimas, visko būna. Bet to, kaip natūralaus reiškinio nenorėčiau priimti. O gal norėtumėte pasiginčyti, ar tradicinė šeima yra gerai?

Smokas, 2010-05-06 11:18:00

Jūratei. Ginčytis tikrai nenoriu, tik norėčiau matyti, kaip lygiai taip pat atkakliai kovojama su skyrybomis ir lygiai taip pat įrodinėjamas teisumas. Galėtų tai skambėti taip: “aš nieko prieš skyrybas, bet kai pamatau poną politiką antroje ar trečio santuokoje kalbant per rinkimus, uždengiu savo vaikui akis”. Svarinskas jau 20 metų galėjo nenustodamas kalbėti rožančių per LRT prieš tokį tradicinės šeimos griovimą. Keista, kodel jis to nedaro iki šiol ?

Jūratė, 2010-05-06 11:20:45

Smokai, su viskuo sutinku. Tik ką mes kiekvienas asmeniškai bandėme pakeisti? savo asmeniniu pavyzdžiu? Jei nieko, tai paukščiai irgi gražiai gieda, bet nuo to karavanas nepajuda… 😉

Ona, 2010-05-06 11:28:36

Džiaugiuosi, kad mano sūnūs heteroseksualūs – vadinasi jiems negresia depresija dėl to, kad yra kitokie, nepilnaverčiai. Mano sūnums gražu O lia lia pupytės ir šlykštu susikibę vyrukai… Bet juk galėjo būti ir kitaip – homoseksualumas įgimtas kaip ir kairiarankiškumas. Baisu darosi paskaičius didžiulę daugumą komentarų: atseit tegu gyvena vargetos, bet nemirga prieš akis – gal netyčia kas nors supras, jog irgi yra homoseksualus. Supraskim galų gale – tai neužkrečiama, o homoseksualų pripažinimas tik išvaduotų juos iš baisių depresinių sąlygų… Ir nemeluokim, kad mes juos jau pripažinom… Mes bijom, bijom, kad mes ar mūsų vaikai tokiais gali būti (ne tapti!)…

Ona, 2010-05-06 11:29:06

Džiaugiuosi, kad mano sūnūs heteroseksualūs – vadinasi jiems negresia depresija dėl to, kad yra kitokie, nepilnaverčiai. Mano sūnums gražu O lia lia pupytės ir šlykštu susikibę vyrukai… Bet juk galėjo būti ir kitaip – homoseksualumas įgimtas kaip ir kairiarankiškumas. Baisu darosi paskaičius didžiulę daugumą komentarų: atseit tegu gyvena vargetos, bet nemirga prieš akis – gal netyčia kas nors supras, jog irgi yra homoseksualus. Supraskim galų gale – tai neužkrečiama, o homoseksualų pripažinimas tik išvaduotų juos iš baisių depresinių sąlygų… Ir nemeluokim, kad mes juos jau pripažinom… Mes bijom, bijom, kad mes ar mūsų vaikai tokiais gali būti (bet ne tapti!)…

Smokas, 2010-05-06 11:32:53

Jūratei. Sutinku, gyvenimas eina vis tiek, kad ir kaip norėtum atsukti laiką atgal. Gaila… O buvo geri laikai, kai atvažiodavo piršliai ir suženydavo du jaunuosius be jų pačių sutikimo. Apsitardavo kraičio dydį, įvertindavo turtus ir … prie altoriaus. Ekonimikai tada buvo svarbiausia šeima, o ne jos nariai. Kam pasisekdavo sugyventi, kam nelabai. Ar pamenate Žemaitės “Marti”, o pamenate paskenduolę Veroniką ? Va čia tai daugumos moralė, čia aš suprantu. Pirmyn į šviesią praeitį. 😉

Eglė, 2010-05-06 12:01:52

Man tai čia viskas atrodo per daug išpūstas reikalas. Konfliktas lygioje vietoje. Tegul daro tas eitynes, man nei šilta dėl to, nei šalta. Tikrai turbūt esu ne tolerantiška, o abejinga. Sakykim savo vaiko aš į tokį paradą pati nevesiu, bet tikrai neapsaugosiu jo nuo viso šlamšto kuris kišamas ir egzistuoja pasaulyje. Viena ką galiu padaryt, tai savo elgesiu ir gyvenimu rodyti tinkamą pavyzdį savo vaikui, būti tokiu žmogum kokiu norėčiau, kad mano vaikas užaugęs būtų. Viskas. Daugiau tikrai nieko nepadarysiu, pasaulio nepakeisiu..

giedrius m, 2010-05-06 12:24:49

Jūrate: įteigti, kad rūkymas yra “nieko tokio, kasdieninis dalykas” yra didesnis nusikaltimas, nes tai įtakoja pabandymų ir pasirinkimų kiekį. Tai – įrodyta. TV, filmai, reklamos skatina rūkymą.

Yra daugybė panašių variantų į homoseksualius santykius, kurie netarnauja giminės/tautos pratesimui. Celibatas pvz. Uždrauskime kunigus ir vienuolius, nes šie skatina tam tikrą grupę žmonių neturėti vaikų ir nesukurti tradicinės šeimos. Gamtos požiūriu – tai ta pati klaida. Jokių religinių procesijų viešose vietose!

Eitynės NĖRA netradicinės šeimos įteisinimas. Eitynės nėra moralę griaunantis renginys. Tai nėra renginys vaikams, tėvų valia leisti ar neleisti. Tai renginys tiems, kurie jau tokie yra. Renginį vaikams ruošėsi padaryti kažkas kitas, įduodamas vaikams po plytgalį. Ir tai nieko tokio dabartinei visuomenei. Va todėl aš nuo savo vaikų apie tokius renginius (kad ir kitose šalyse, jei LT nepasikeis) nieko neslėpsiu.

Aš tik tikiuosi, kad renginio organizatoriai turėjo pakankamai smegenų suorganizuoti renginį tvarkingą ir be provokacijų iš savo pusės. Bijau, kad dabar to nepamatysime.

Ona, 2010-05-06 12:28:13

Eglei… Kai gimė mano vaikai, buvau labai protinga :D. Maniau, kad savo vaikams turiu turėti tokią įtaką, kad aplinka jų nepaveiktų. Taip ir buvo – net darželyje auklėtojos skundėsi, kad nieko jiems negali pasakyt, jei tai prieštarauja mano nuomonei… Ačiū dievui, laiku supratau, kad nesu absoliutas ir mano nuomonė gali būti ir neteisinga. O ir dabar bjauriuosi tais, kurie SAVO NUOMONĘ pateikia kaip absoliučią tiesą ir pagrindžia jiems patogiais argumentais, ignoruodami tuos argumentus, kurie jų nuomonę galėtų paneigti.

Eglė, 2010-05-06 12:51:51

Ona, tai tame ir esmė, kad aplinkos aš įtakot niekaip negaliu. Ji yra ir taškas. daugiausia, ką galiu padaryt, nedaryt to ko nenorėčiau, jog vaikas mano darytų. O ar darys, ar ne, tai čia kitas klausimas. Jokiu būdu savęs neaukštinu ir neabsoliutinu. Nu bet nesunaikinsi pasaulyje visų gėjų, pedofilų, žmogžudžių ir t.t. tai kova su vėjo malūnais..

sonata, 2010-05-06 13:01:43

Na jei reikia demonstruoti viešai, norint įtvirtinti (o gal pasitvirtinti sau patiems) savo gyvenimo būdą, tai dar reiktų laukti vegetarų, veganų demonstracijų (prieš juos protestuotų mėsos, žuvies pramonės magnatai, gal dar prisidėtų Vievio paukštynas), po to dar galima būtų rengti elektroninės knygos gerbėjų demonstracijas (prieš juos susivienytų popierinių knygų leidėjai ir pvz. rajoninis laikraštis “Auksinė varpa”), dar galima iniciuojuoti, kad gyvūnų mylėtojai apmėtytų kiaušiniais kailinuotas ponias ir dar daug galima surast pretekstų konfrontacijoms. Bet ar reikia?

Ona, 2010-05-06 13:21:08

Labai prajuokino Sonata: iš tiesų vegetarai mūsų visuomenėje laabai diskriminuojami. Nuėjus į svečius dažniausiai jie turi aiškinti, geriausiu atveju, kad nealkani, o blogiausiu – klausytis, koks esi kvailas, kad nevalgai mėsos…

Ona, 2010-05-06 13:24:29

Eglei… Kažkaip baisiai su tuo gėjų sunaikinimu… Man gėjus tas pat kaip ir kairiarankis, o kairiarankių jau nebenaikina. Net ir kai kuriuos įrankius sugeba jiems specialiai pagaminti.

nesvarbu, 2010-05-06 14:06:43

Ko nesitikejau siam gyvenime pamatyti, tai kad gejai butu prilyginti zmogzudziams 😀 Pretekstu konfrontacijoms… Zmones, ko jus bijot?

Eglė, 2010-05-06 14:34:43

Aš neprilyginau, čia jūs prilyginot! Tą sarašą galėjau ir kitaip išplėsti… Taip pat nededu lygybės tarp homoseksualų ir kairiarankių arba raudonplaukių. Aš kalbu, kad mus supanti aplinka yra visokia. Negali ji būti sterili, nes būtų dirbtina ir neįdomi:) Lai būna tie gėjai. Gi parašiau, abejinga aš jiems ir jų paradams.

Ona, 2010-05-06 14:51:45

Įsivaizduoju… nuostabioje mylinčioje vyro ir moters šeimoje gimsta vaikelis. Auga auga, užauga vyrukas, kurio visiškai netraukia moterys. Ir dar nuolat kalama į galvą apie kažkokius vištgaidžius… O dar reikia rūpintis Lietuvos demografine padėtimi… Mamytei, tėveliui reikia padovanoti anūkų. O jis žino, kad yra išsigimėlis, ir turi slėpti tai… Kaip patogu sakyti, kad mums tai neįdomu… Manote, jog tai atsitinka tik kitiems?

Giedrius, 2010-05-06 15:12:44

Onai: kairiarankiai, vegetarai nesiverzia i gatves su plakatais, veliavomis, jog jie taip pat normalus.

Eglė, 2010-05-06 15:19:49

Aš neįsivaizduoju, Ona. Gyvenu čia ir dabar:)

MariusM, 2010-05-06 15:21:42

Giedriau, o kuo tau trukdo, kad mosuoja? Dėl manęs tai tegu ir kairiaakiai, plokščiapadžiai ir nosies krapštytojai tegu eina ir mosuoja vėliavomis ir plakatais, tegu net ir giedriai į gatves įšeina…

Beje gerai Ona pastebėjo, o ką sakysi, jei tavo vaikas toks bus?

Ona, 2010-05-06 15:22:36

Giedriui… O manot ir juos bandytų užmėtyt plytomis? Labai prajuokinot: turiu du sūnus – vienas kairiarankis, kitas vegetaras… Gal ir jiems reikėtų į pogrindį?

giedrius m, 2010-05-06 15:38:58

Giedriau : sakot, neprotestuoja ? :))))

IR dar KAIP!

rekomenduoju pagooglinti left handed protests

bei PETA vegetarian (google paveiksleliu paieskoje, pastaraji). Pamatysite tokiu reklamu…. apskritai PETA vegetarizmo reklamos yra išskirtinai žiaurios ir traumuojančios vaikus….

Kas tingi ieškoti, http://www.consumerfreedom.com/news_detail.cfm/h/2537-peta-denies-traumatizing-kids gražiai apibendrina dali info 🙂

Eglė, 2010-05-06 15:40:58

Mariau, vadinasi ir jūs abejingas! Bet vis tiek blogai, kaip galite būti abejinas?!:) Nu ir gaunasi, kaip bebūtų vis tiek konfliktas, vis tiek blogai..

MariusM, 2010-05-06 15:59:25

Aš? Aš neabejingas, aš tolerantiškas 🙂

Eglė, 2010-05-06 16:02:43

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi:)

Jūratė, 2010-05-06 16:03:45

Smokai, matot, aš gimiau jau tuo laikmečiu, kai ne tėvai, o patys jaunavedžiai rinkosi sau vyrą/žmoną. Dar gi, rinkosi iš jausmo, o ne kažkokių išskaičiavimų. Taip kad jūsų perdėta ironija su Marčia tik parodo, kad diskusijos jums nereikia. Tebunie Jūsų valia :).

Klausimas, ar čia tiek daug gėjų parado užtarėjų, ar tiesiog nėra kur pasiginčyti, todėl nesvarbu tema, svarbu opozicijoje? Tiesiog man smalsu

Jūratė, 2010-05-06 16:09:17

Ona, nelabai sutinku sugretinti kairiarankį, vegetarą ir savo lytines pažiūras demonstruojantį pilietį. Gali būti, kad būsiu apmėtyta akmenimis kaip davatka, arba dar yra tokių ir necenzūrinių epitetų, BET, nepatinka man kai kažkas savo intymius išgyvenimus bruka į dienos šviesą. Ne, tai ne “fu kaka”, o tiesiog dieną yra darbas, rūpesčiai, ateities planai. Negi netradicinės orientacijos žmonės gyvena tik tuo, ka jie yra netradiciniai? Būkite gėjais, būkite sau, bet prie ko čia aš, mano vaikai ir visi tie, kurie nori ir toliau gyventi tradicinį gyvenimą? Gal geriau pasikalbam apie poeziją, augmeniją, gražią gamtą…

MariusM, 2010-05-06 16:10:14

Egle, na kodėl gi? tolerancija ir abejingumas skirtingi dalykai, kaip ir pakantumas…

MariusM, 2010-05-06 16:16:53

Jūrate, o kas bruka intymius išgyvenimus? Ar homoseksualų eitynės? Kaip jos jums bruka, jei jos dar neįvyko? Gal koks bendradarbis gėjus bruka? Bet, tada ar visi jie tokie? Ar tam tikrų problemų, pvz. diskriminacijos viešinimas yra intymūs išgyvenimai?

Štai LNK bruka visokių zvonkelių tratinimosi smulkmenas, tai čia viskas gerai, 90% žiūri ir džiaugiasi…

Apskritai, pas pasisakančius prieš homoseksualų eitynes, labai daug išankstinių nusistatymų, stereotipų, nepagrįstų baimių ir tt… eitynių dar nė nebuvo, tačiau visi žino kaip ten bus blogai…

Jūratė, 2010-05-06 16:17:05

o be to, susidaro vaizdas, kad apšviesti pasaulį apie netradicinius pasidarė daug svarbiau nei apie tradcinę šeimą.

Man daugiau klausimų kyla. Mados pasaulyje labai daug netradicinės orientacijos menininkų. Dalis jų tiesiai pripažysta, kad tai yra viena iš priemonių įeiti į mados elitą. Ar nėra čia kaip su rūkymu/alkoholiu/narkotikais? Man to nereikia, bet pabūsiu madingas??? Tiek jau to, jei jau suaugęs žmogus supranta, kad jis netradicinis, kaip kad Ona minėjo, tai yra jo pasirinkimas. Čia ir yra esmė, kad suaugęs renkasi savo galva, o vaikas yra klaidinamas

MariusM, 2010-05-06 16:19:29

Jūrate, ko jūs taip apie tuos vaikus?

Jūratė, 2010-05-06 16:23:16

Mariau, man asmeniškai gėjai nemaišo, aš jų net nematau. Tik kažkodėl labai jau naglai yra ginamos jų teisės. Neleido eitynių, šokam rėkiam, neleido būtent toje aikštėje, kur jie nori, rėkiam… Nebūtų tiek nusistatymo, jei patys gėjai savo intymų gyvenimą pasiliktų sau. Nemanau kad tiek ažiotažo sulauktų kairiarankiai, arba koks nors laimingų piliečių judėjimas. Jei jau mes tokie europiečiai, ar ya kliūčių važiuoti į tuos paradus Europoje? Juk mes nerėkiame, nesiskundžiame, kai koks nors renginys, tarkim, Madonos koncertas vyksta užsienyje? Vyksta, norim, patys važiuojam. Dar gal protestuokime, kad gėjų parado neleidžia rengti bažnyčioje…

Eglė, 2010-05-06 16:24:55

MariauM, ar jūs dalyvausite tose eitynėse?

Jūratė, 2010-05-06 16:26:31

Mariau, todėl, kad norėčiau, jog mano vaikai pirmiau sužinotų, kad nėra Kalėdų senelio, nei kad visiška norma yra vyrui gyventi su vyru. Mes negalime atskirti vaikų pasaulio ir suaugusiųjų pasaulio. Kol vaikai patys susiformuos, siekiu jiems natūralaus maisto, natūralaus gyvenimo būdo. Tikrai nei vienas negalime spjauti į šulinį, likimas kartais papokštauja. Tikrai savo vaiko, net netradicinio neišsižadėčiau. Bet tai nereiškia, kad nuo dabar reiktų juos pratinti prie šito

Eglė, 2010-05-06 16:27:56

Aš ne, todėl save priskiriu abejingiems. Kam tos cukruotos frazės:)

MariusM, 2010-05-06 16:30:52

Jūrate, nesutinkate lyginti kairiarankių ir homoseksualų, tačiau eitynes lyginate su madonos koncertu, tai gal ir pensininkams ar vaikus auginančioms mamoms vietoje piketų ar mitingų pasiūlytumėt nueiti į kokį telebimbam koncertą? Tegu pensininkai pasilieka savo intymius pensijų išgyvenimus sau…

Susidaro įspūdis, kad supratimą apie šias eitynes susidarėte išskirtinai iš LNK rodomo šlamšto, kur tesugema parodyti ištraukas iš kažkokių karnavalų ir visokiu homofobiškų žmogystų nusišnekėjimus…

Jūratė, 2010-05-06 16:34:15

Mariau, nu kaip prašovėte, LNK iš viso nežiūriu :D. Apie gėjus tiesiog nenorėčiau nieko žinoti, kaip apie gėjus. Man reikia mažai, žinoti apie juos kaip apie žmones, darbuotojus, studentus, tik tiek!

Madonos koncertas ir gėjų paradas turi bendrumą – tai yra viešieji ryšiai, reklama. Mamytės ir pensininkai kovoja dėl išgyvenimo. Jie mitinguoja ne dėl to, kad į juos niekas nežiūri arba žiūri. Jiems trūksta pinigų, socialinių garantijų

MariusM, 2010-05-06 16:40:17

Jūrate, kaip minėjau, painiojate kai ką, gal dėl to, kad nenorite nieko žinoti, kaip, kad rašėte.

Lyg ir neplanuojamas gėjū paradas. Kalba eina apie homoseksualių žmonių, bendrapiliečių, eitynes, viešą susirinkimą, o ne karnavalą… Manote turinti teisę spręsti, ar jiems to reikia?

MariusM, 2010-05-06 16:41:36

atsiprašau už klaidas -ū -ų

Jūratė, 2010-05-06 16:53:16

ot neteisybė, parašiau komentarą, bac ir užlūžo internetas…

Trumpai: nei aš, nei jūs nesprendžiame kur ir kada gėjams rinktis. Mes tik reiškiame savo nuomonę pagal savo pažiūras.

Kiek laiko gėjai REKLAMUOJASI dėl eitynių? Yra viena tokia tauta, kuri visiems visada turi pretenzijų ir reikalavimų.. Tas kelia nepasitenkinimą net ir tokiems apatiškiems gėjų intymaus gyvenimo klausimais kaip aš. Ir tai ne mano netolerancija, priešiškumas ar pyktis. Tiesiog dienos aktualijos persunktos tokiais nei naudingais, nei estetiniais šūkiais.

MariusM, 2010-05-06 17:01:27

taigi, lūžinėja truputi

O reklamuojasi gėjai?

Ar tiesiog masinės informavimo priemonės pasirenka tas temas, kurios labiau žiūrimos ir sukelia didesnį šaršalą visuomenėje, nes fone tokių “žinių” galima rodyti brangesnes reklamas?

Man panašiau į pastarąjį variantą. Na kokius reitingus turi kokie nors “Mūsų miesteliai” ir visokie skiedalai apie kedžius, pedofilus ir gėjų klanus? Manau labai ir labai skirtingus, o tai lemiamas faktorius renkantis turinį komercinėse TV.

MariusM, 2010-05-06 17:04:43

Egle, apie dalyvavimą, nedalyvausite, nes abejinga? Beje, klausiu ne tik Eglės, o pagalvojus apie sudalyvavimą ar nekyla baimė, kad kas nors pamatys, ar dar “blogiau” pateksite į nuotraukas, Delfi, Lrytą, ar TV kadrą? Kad kas nors pažins ir palaikys homoseksualiu. Neatsakykite o pagalvokite, kiek tame yra tiesos. Ir jei jos yra, jei yra neramumas, kad pateksite į kadrą net būdami kur nors šalia, tai ar tas nerimas neparodo, kad homoseksualai turi rimtų problemų visuomenėje?

Pats nedalyvausiu, bet, kaip matote iš komentarų palaikau bendrapiliečių teisę rinktis į taikią demonstraciją. Jei ten bus kas blogo, pažeidžiančio įstatymus ar dar kas, būsiu prieš…

Ona, 2010-05-06 17:39:28

Nežinau, ar aš tolerantiška. Dar neseniai gėjams buvau abejinga – gyvena, na tegul ir gyvena, tik manęs teneknisa. Ir paradas, atrodė, kam gi jis? Bet įvairiausi komentarai ir nuomonės apie gėjų eitynes pribloškė… Mes visi, kurie atseit jų nesmerkiam, vis tik žiūrim į juos kaip į antrarūšius: gyvenkit, bet nemirgėkit. Ir dar… Man visiškai nepatinka O lia lia pupyčių šou, moterų grožybės manęs nejaudina. O įdomu, kaip į jas žiūri gėjai? Taigi… Televizinis šlamštas, daugybė visuotinai priimtų nešvankybių – heteroseksualios. Tai pateisinama, neiškrypimas… Na taip, aš galiu nežiūrėti, išjungti, nekreipti dėmesio, baisėtis žemu lygiu ir t.t.

Eglė, 2010-05-06 18:06:26

Aha, Mariau, išsukot mano klausimą taip, kaip jums patogiau:) Ar aš eičiau, ar aš bijočiau.. Ne, aš ten niekada neisiu (jei ir mano vaikas toks būtų!) ir ne dėl to, jog bijočiau papult į kadrą. Jūs neinat, vadinasi jūs lygiai taip pat abejingas kaip ir aš:) Internetinėje erdvėje mes galim daug priplepėt, kokie nes tolerantiški, kaip mes mylim, kaip mes ginam:)

Ona, kodėl tik į homoseksualus žiūrim kaip į antrarūšius? Visi, kurie neatitinka “standarto” tam tikra prasme yra antrarūšiai, ar ne taip? Per stori, per ploni, “provincialai”, iš kaimo, pensininkai, benamiai..

Vis galvoju, kaip čia atsikratyt tos TV dėžės. Jei neturėčiau vyro, turbūt senai būčiau išmetus:) Tada pasaulis daug gražesnis patampa.

Ona, 2010-05-06 18:25:51

Egle, mano standartai galioja tik man :). Tik neseniai išmokau nesėkmes nurašyti į nuostolius. O kitų nevelku į jokius standartus… Kai kas sako, jog negerbiu kitų ir esu pasikėlusi. Vadinasi visi man antrarūšiai. Kol kas tuo netikiu. Bet gal kas nors tai įrodys?

Jūratė, 2010-05-06 19:10:08

Kas nutiks, jei gėjai pražygiuos Vilniumi? Nieko. Nesuklysiu sakydama, kad kasdiena ten pražygiuoja ne vienas gėjus. Bet ne, jie nori pražygiuoti taip, kad visi atkreiptų dėmesį. Jei aš pasakysiu: “Gerbk mane”, ar nuo to pasakymo kažkas pasikeis?

Kam reikia eitynių? Dabar eitynės, pirmas žingsnis. Tuo juk viskas nesibaigs. Reikalausime įteisinti gėjų santuokas, nes Europa taip daro. Tada jau pereisime prie teisės gėjams įsivaikinti vaikus, nes Europa taip daro. O žinote ką? Europoje jau įteisinta cheminė kastracija pedofilams. Kodėl čia jau mes matome pažeistas pedofilo teises? Kažkaip lygiavimasis į Europą turi dvigubus standartus…

Ar gėjus save išreikšti gali tik per tai kad jis yra gėjus? Ne? Tai kodėl jis reikalauja pripažinimo kaip gėjus, o ne kaip inžinierius, tapytojas, dainininkas ir t.t. Gal aplinkiniai tolerantiškiau į tokį žiūrėtų pažinę jį pirmiausia ne iš anos pusės

Saula, 2010-05-06 22:24:52

Pamirškim Zvonkės piarą. Kalbame apie statistinį gyventoją. Sakykim, esu tokia. Einu į darbą, auginu vaikus, tvarkausi, gaminu valgyt, saviveikla, hobis(-iai). Ką aš veikiu miegamajame naktį, nesireklamuoju. Tai privatu. Man nepriimtina viešoje vietoje bučiuotis – esu taip auklėta.

Ar gėjus to negali daryti?

Ką jis daro savo miegamajame, kodėl tai turi „išrėkti“?

Saula, 2010-05-06 22:34:33

Svetainės lankytojai, kodėl pažeidžiate leisbiečių teises? Vis “gėjai gėjai…”:-)

Iš tikrųjų teisių homoseksualai tikrai turi pakankamai.

Pritariu Jūratei, kad jų šio renginio (kurį finansuoja Nyderlandai ir pavieniai asmenys – suma 40 tūkst.) tikslas – pagreitinti santuokos ir įsivaikinimo klausimų sprendimą. Bus kada nors (kaip ir jau yra kitur) išspręsti ir tie klausimai. Bet turi žmonių mąstymas pasikeisti. Negalima forsuoti. Paprotinė teisė gaji.

Remia homoseksualai prie sienos valdžią. Jei uždraus eiseną, paduos į Strasbūrą – valstybė mokės milijonus.

Jei leis eiseną, jų parado apsaugai valstybė išleis 180 tūkst. (saugodama juos nuo incidentų).

Kas tai? Puota maro metu? Ar taip gyvybiškai jos jiems reikia? Negali luktelt?

nesvarbu, 2010-05-06 22:50:49

Miegu, tvarkausi, dirbu, nelendu. Kazkaip visi pamirsta viena tokiu istoriju tesini – dirbu dirbu ir staiga – darbovieteje svente. Visi atsiveda kas drauge, kas vyra… O vienas is bendradarbiu – gejus – atsiveda savo drauga. Dabar pripazinkit sau, kas pamatet tesini NE atitinkanti “visi like pasijaucia nejaukiai ir judvieju pradeda vengti”?

Saula, 2010-05-06 23:32:20

Nesvarbiam: dabar retai kur pačiose darbovietėse ar “išvažiuojamose” šventėse “galima” atsivesti nors ką nors 🙁

Šventės tik darbuotojams (kažkodėl… Žinau nemažai užsienio firmų, pakankamai turtingų, bet be antrų pusių šventes švenčiančių, o biudžetinės tai ir neturi už ką švęsti).

Taigi lieka draugų vakarėlis – viskas OK.

Gerai. Į bendradarbių vakarėlį. Jei išauklėti žmonės, jokių problemų. Jei ne, tai ir su nauja pana atėjęs, jausies nejaukiai, apkalbės porą mėnesių 🙂

MariusM, 2010-05-07 07:55:12

Gerbiamosios, darote daug klasikinių argumentacijos klaidų…

giedrius m, 2010-05-07 08:55:13

Saula.. tarkim gyveno gyveno porelė gėjų (ar lesbiečių) ir pasimirė vienas staiga. Testamento nėra. Ir turi tasytis po teismus dėl buto, bendro turto. Ko nereikėtų heteroseksualiai porelei.

Beje, užuomina apie lesbietes teisinga. Jei kalba suktusi apie lesbietes būtų daug mažiau negatyvių balsų 🙂

Kitas klausimas. Rekomenduoju paskaityti kiek internete yra komentarų, sulyginančių gėjus su pedofilais. Net ir čia. Manau, jie turi teisę būti nesulyginami, ir būtent taikios eisenos (ne paradai) tam padeda.

Ar dabar laikas paradui? Niekam nėra tinkamesnio laiko negu dabar. Nes užaugs dar viena karta su savom problemom ir krizėm, po to dar viena ir dar viena. Visi mes gyvename dabar. Tai, kad valdžia turi skirti daug lėšų apsaugai reiškia, kad renginį organizuoti būtina. Kitaip normą kad homoseksualai ne žmonės įtvirtinsim ir toliau. O tiksliau, tas klausimas bus patogus manipuliuoti “homofobais” prieš rinkimus.

Jurate:

Vaikų įvaikinimo klausimas yra toli toli. Ir jo išspręsti be konstitucijos pataisų negalima. Kas tikrai sudėtinga. Tikra gėjų santuoka nėra ir nebus įtvirtinta visose šalyse, bet partnerystės klausimas yra geriau išspręstas daug kur. Ir partnerystės klausimas liečia ne tik homoseksualus, bet ir du pagyvenusius žmones, neturinčius antrų pusių ir gyvenančius kartu, ir vaikiną bei merginą, nesusikūrusius tikros šeimos.

Jūratė, 2010-05-07 09:58:24

giedriaum, šiandien toli, rytoj jau čia pat. Aš kalbu apie tendencijas… O kas sakė, kad gėjai nereikalaus pakeist konstitucijos? Juk argumentai tie patys-pažeidžiamos jų teisės į santuoką ir vaikus… kur yra riba, kurios nedrįs jie peržengti?

Jūratė, 2010-05-07 10:05:11

homoseksualai žmonės, giedriam, jūs absoliučiai teisus! nuo to gal ir pradėkime prisistatinėti. Gal mažiau problemų dėl tolerancijos kils. Jei homoseksualams svarbiausia gyvenimo problema yra neleistos eitynės, tiesiog norėčiau už juos pasidžiaugti, aš daugiau gyvenime problemų turiu… Gėjai, gėjinkitės kiek tik norite, ana jūsų pusė man absoliučiai neįdomi. O kuo daugiau gyvenime galite nustebinti? Darbais, dainomis, kūriniais, pasiekimais? Gal šiomis temomis galima būtų rasti bendrumo? Ar orientacija yra vienintelė tema pokalbiui?

giedrius m, 2010-05-07 10:13:12

Jūrate: gali ir reikalauti. Konstitucijos pakeitimas reikalauja referendumo. Ir daugelyje šaliu įvaikinimo teisės nėra.

Antra vertus, išsakyti visus argumentus (už ir prieš) į visus šituos klausimus reikia. Diskusijos reikia. O ne aklo “nekenčiu, nenoriu”. Jei girdisi tik šitie argumentai, tokiu atveju nebesigirdi rimti argumentai, pvz vaikams svarbi tiek tėvo, tiek motinos figūra šeimoje, ir įsivaikinti vaiką sunku (neįmanoma) net vienišiems heteroseksualiems asmenims. Logika panaši: jie negali užtikrinti pilnavertės šeimos vaikui. Todėl kažkaip nematau tos problemos artimoje ateityje.

Beje, reikia atskirti santuoką nuo partnerystės nuo vaikų nuo įvaikinimo. 4visiškai skirtingi atvejai. Pvz. gali moteris turėti vaiką su vyru, o po to nuspręsti gyventi kartu su kita moterimi kai santuoka subyra. Kas tada? Atimti vaika? Pagal kai kuriuos iš balsų taip ir reikėtų daryti….

giedrius m, 2010-05-07 10:16:20

Jūrate: mano moralinis barometras toks. Jei įrašyčiau kitą žmonių grupę į kieno nors žodžius ir tai nuskambėtų offensive, tai reiškia, kad kažkas yra blogai. PVZ:

“Jei neįgaliesiems svarbiausia gyvenimo problema yra neleistos eitynės, tiesiog norėčiau už juos pasidžiaugti, aš daugiau gyvenime problemų turiu… . O kuo daugiau gyvenime galite nustebinti? Darbais, dainomis, kūriniais, pasiekimais? Gal šiomis temomis galima būtų rasti bendrumo? Ar neįgalumas yra vienintelė tema pokalbiui?”

petras, 2010-05-07 10:25:51

nereik žmonėm saulės, nereik valgyt, reik apie homoseksualus pakalbėt 😀

Jūratė, 2010-05-07 10:33:43

gėjai neįgalūs? Ar tiesiog netinkamas pavyzdys?

O palaukite, kas mano teises gins? Taip kaip gėjus turi teisę juo būti, taip aš turiu teisę į asmeninę nuomonę, nuostatas jų klausimu. Ar aš turiu mažiau teisių? Agresija yra kitas dalykas, jos neturi būti niekur. Bet jei gėjus nekaltas dėl savo orientacijos, kodėl aš turiu jaustis kalta dėl savo nuomonės? Ką reiškia toleruoti? Jį kaip žmogų? Ar jo asmenines savybes, kuriomis jis save reprezentuoja? Kaip žmogų, sakau, toleruoju, žiūriu į akis. Ar neužknistų(atsiprašau už žargoną) jūsų, jei aš susitikus su jumis nuolatos kramtyčiau nagus? Juk nagai auga, noriu aš to ar ne. Galėčiau juos nusikirpti ir namie, bet kodėl dabar nepatinka jums, kad aš juos kramtau tiesiog čia ir dabar…juk tai irgi yra tema pokalbiui

Lina L., 2010-05-07 10:35:11

Manau, didžioji dauguma homoseksualų, kaip ir šiaip žmonių, visai nejaučia poreikio demonstruotis. (Beje, tik neseniai sužinojau, kad ir vienas mano mėgstamiausių rašytojų S.M.Maugham laimingai gyveno su sekretorium. Vistiek man be galo patinka jo kūryba)

Na bet jei yra tokių aktyvistų, kuriems to reikia, tokių eitynių ar šou, tai kokią teisę turim drausti?! Nežiūrim, neinam artyn ir tiek bėdų.

Net dėl įvaikinimo sunkus klausimas – juk tie vaikai iauga vaikų namuose, blogai jiems ten, o nei aš, nei jūs jų nepaimsim.

Savo vaikus saugoti – ogi pabandykit apsaugoti nuo bendraamžių, jau darželinukai ir pradinukai kolioja vienas kitą gaidžiais ir py*. Nematę paradų.

giedrius m, 2010-05-07 10:43:19

Jūrate: jei jūs manote, kad turite teisę viešoje vietoje nematyti kitokių pažiūrų žmonių, tai yra blogai.

Neįgalieji buvo panaudoti kaip pavyzdys. Lygiai taip pat galime pakeisti pensininkais, vienišomis mamomis ar katalikais. Bet kuriuo atveju vieniems ar kitiems jūsų mintys būtų “neskanios”. Apie tai ir kalba.

Jūratė, 2010-05-07 11:05:17

kodėl negerai? jei aš nenoriu matyti, turiu tam teisę. Aš ne žmogaus nenoriu matyti, o jo demonstruojamų savybių, kurios man nepriimtinos.

Giedrius, 2010-05-07 11:06:02

Vienoje jau yra pavyzdinis vaikų darželis, kuriame vaikai perauklėjami: berniukai pratinami rengtis princesėmis ir lakuotis nagus. Tai aiškus vaikų ruošimas kitokiam gyvenimo būdui.

Ispanijos socialistinė valdžia metrikacijos knygose žodžius „tėvas“ ir „motina“ pakeitė į „gyvybės pradininkas A“ ir „pradininkas B“. Škotijos sveikatos apsaugos ministerija taip pat nurodė vengti žodžių „tėvas“ ir „motina“, visus vadinti „globėjais“. Žodžius „vyras“, „žmona“, „sutuoktinis“ visuotinai keičia žodis „partneris“.

Britanijos Leiboristų partijai pavyko prastumti įstatymą, kad visos įvaikinimo agentūros, taip pat katalikiškos, privalo duoti vaikus homoseksualų poroms arba užsidaryti.

Šiandien Švedijoje sąvoka „šeima“ ištrinta iš įstatymų ir pakeista „namų ūkiu“. „Namų ūkiu“ laikomas ir lesbiečių, homoseksualų, kurie gali įsivaikinti, bendras gyvenimas. Kalba keičiama ir kitose šalyse.

Britanijos valdžia nurodė, kad vaikų darželių prižiūrėtojos negali vaikams girdint kalbėti apie „tėtę“ ar „mamą“, kad nesijaustų diskriminuojami homoseksualių porų įvaikinti vaikai.

MariusM, 2010-05-07 11:10:31

Jūrate, kalta dėl nuomonės jaustis neturite, kodėl klausiate? Ne tik, kad neturite, bet galite surinkę bendraminčius suorganizuoti eiseną ir taikiai išreiškšti savo poziciją, ir savo vertybes, ir jums turės duoti leidimą, ir policija turės užtikrinti apsaugą nuo gėjų ar dar ko… ir jei jums to neduos, aš palaikysiu jūsų puse. Jei manote, kad homoseksualų eisenos neturi būti, tai pagalvokite, kad lygiai taip pat neturėtų būti ir jūsų eisenos, ir pensininkų, gaisrininkų, neįgaliųjų ar kitų, norinčių pareikšti savo nuomonę ar atkreipti į dėmesį į kokias nors problemas, nes nėra čia ko demonstruotis.

MariusM, 2010-05-07 11:17:52

Jūrate, nenorėti matyti turite teisę, turite galimybę to nedaryti- neikite, užsimerkite, ausis užsikimškite ir tt…, bet reikalauti, kad kiti jums nesirodytų viešoje vietoje teisės neturite, pas save namie- taip, viešoje vietoje- ne, nes vieša vieta lygiai taip pat priklauso ir gėjams ir lesbietėms, ir net man (truputi)…

Auksinė gyvenimo taisyklė: nedaryk kitam to, ko nenorėtum, kad tau darytų.

Ar norėtumėt, kad kažkas reikalautų, kad jūs nevaikščiotumėt viešoje vietoje, kad nedrįstumėt reikalauti kažkokių teisių ir tt? Norėtumėt?

Jūratė, 2010-05-07 11:23:56

Pirmiausia dar pradžioj rašiau, kad palaikau svetainės šeimininko poziciją nedrausti. Palaikyti nepalaikau, todėl pati net kaip žiūrovė neičiau. Rašiau, ne eitynės piktina , o reikalavimai ir pretenzijos. Man nepatinka nagrinėti, gilintis į gėjų asmeninio gyvenimo problemas. Kažkodėl prievarta tai keliama iki valstybinio lygio. Tai jie rėkia, matykite mus, kalbėkite apie mus, žiūrėkite į mus. Ar reikia kad koks nors ugnikalnis atsivertų Lietuvoje, kad žmogus koncentruotųsi į gyvenimo aktualias temas, o asmeninį gyvenimą pasiliktų sau? giedriau, nesąmonė gėjų minią lyginti su mamomis, pensininkais ar ligoniais. Gėjai savo asmenines problemas turi spręsti su savo antromis pusėmis, o ne su kiekvienu Lietuvos gyventoju

giedrius m, 2010-05-07 11:25:04

Giedriau: Nuorodas į patikimus šaltinius apie Vienos darželį turi? 🙂

Dėl Švedijos – nieko keisto. Tai – socialistinė valstybė, ir namų ūkis yra vienetas užtikrinant vienodą socialinę gerovę visiems (ir vienišoms šeimoms). Prancūzijoje, beje, panašiai – ten daugėja partnerystės atvejų vs įprastinių santuokų. Mergina jaučiasi ekonomiškai ir socialiai pakankamai saugiai gyvendama su vaikinu net ir iki/be santuokos. Ar tai gera priemonė – parodys laikas. Lietuva nuėjo kitu keliu (įtvirtinant “tradicinę” šeimą ir ignoruojant vienišus ar nesusituokusius tėvus). Su homoseksualiomis “šeimomis” tai mažai bendro.

Jūrate: teisę nematyti ir nežiurėti tu turi ir visuomet turėsi. Jie savo savybių kaip ir nedemonstuoja, toje eisenone (kiek žinau) nežadamos jokios nuogybės. Tiesiog daug žmonių, priklausančių vienai grupei vienoje vietoje.

MariusM, 2010-05-07 11:37:38

Jūrate, ar nepakantumas homoseksualams yra jų asmeninės problemos? Jei taip, tai mamų kompensacijos, pensininkų pensijos, neįgaliųjų darbas irgi turėtų būti grynai jų asmeninėmis problemomis…

Su tom asmeninėm problemom tai net nesupratau, ar jie žada viešai spręsti klausimus kaip jiems miegoti ar kaip valgyti? O gal tai, kad didelė visuomenės dalis pasiruošusi “uždrausti” o kai kas net primušti homoseksualus yra tų homoseksualų asmeninės problemos? Tada gal jei jus koks chuliganas kėsinsis jus primušti ir apiplėšti gal bus jūsų asmeninė problema, kurios policija ar dar kas neturėtų spręsti?

Lina, 2010-05-07 12:00:22

Jei visuomenė taip nereaguotų į homoseksualus, tai nebūtų ir pavojaus, kad vaikai jais taps vien dėl mados. Būtų normalu, kad yra homoseksualų, kad yra heteroseksualų,bet nemadinga daryti tai, kas yra įprasta ir normalu. O eitynėmis, mano nuomone, siekiama dviejų tikslų: kad butų galima įteisinti partnereystę ir išspręsti daugelį teisinių problemų (kad ir dėl paveldėjimo ar informacijos apie partnerio(ės) sveikatą gydymo įstaigoje), kad žmonės nebereaguotų taip skaudžiai į homoseksualus ir nevaidintų jų iškrypėliais, kuriuos reikia akmenimis ir plytomis užmėtyti (kol kas panašu kad jie to turės siekti ilgai ir nuobodžiai). Primkim juos tokius ir nebus jiem reikalo eitynes rengt, neturės ką naujo pasakyt.

nv, 2010-05-07 12:14:17

intelektualūs gėjai į paradus nevaikšto,tuščiagalviai demonstruoja tik tai,ką turi-fiziologiją.Linos išvardinti homikų tikslai:dėl partnerysčių,paveldėjimo,asmeninės informacijos gydymo įstaigose lengvai sprendžiami įprastu visiems biurokratiniu keliu.

Giedrius, 2010-05-07 14:08:15

GiedriuiM:Informacijos šaltinis – (GENDER MAINSTREAMING (Lyčių aspekto integravimo strategija)-NAUJA IDEOLOGIJA KOVOJE PRIEŠ SANTUOKĄ IR ŠEIMĄ

Inge M. Thürkauf paskaita Kaune ( 2008 m. gruodžio 27 d. )

Giedrius, 2010-05-07 14:15:06

GiedriuiM: Jau juokinga…pradės ardyti automobilius:), ateis eilė keliams. Gedimino pilį aplenks?

„Šimtu procentų negalime garantuoti, kad nekils jokių nesklandumų, tačiau dėsime viskas pastangas, kad būtų užtikrinta tvarka. Tad jau nuo šiandien 19 valandos bus draudžiama palikti Upės gatvėje automobilius. Mes turime juos pašalinti iš vietos, jei jie trukdys policijos darbui. Be to, automobiliuose gali būti palikta sprogmenų, tad įtarę tai, mes galime ir išardyti automobilį“, – aiškino V. Lančinskas (Vilniaus apskr. VPK viršininkas)…

sonata, 2010-05-07 14:21:11

ot įdomu, kokią “dielą” dabar valdžia suka, kad tatutiečių dėmesys nukreipinėjamas į “tokias opias” problemas… gaila, Kedį per anksti surado…

MariusM, 2010-05-07 14:54:44

bet tikrai, per tuos homofobus jau net automobilius ardyti žada…

Lina, 2010-05-07 15:10:36

nv: jei eitų išspręst biurokratiniu keliu, tai nereikėtų eitynių. Kadangi dėl homofobijos tai kol kas nesprendžiama, vienintelis sprendimas yra viešumas…

giedrius m, 2010-05-07 15:19:44

Giedriau : o tu žinai KAM yra skirta Gender Mainstreaming programa ? 🙂 Pasiskaityk, labai įdomu. Jei trumpai – labiau propaguoja feminzmą negu homoseksualizmą.

zyle, 2010-05-08 00:36:49

Kai man sesė sakydavo, kad lietuviai neturi muzikos tradicijos, kadangi yra nuo žagrės, truputį priešinaus viduje. Dabar tai man patinka tas “žagriškumas”, kai kalbam apie šeimą. Man patinka paprasta šeima: tėtis, mama ir vaikai, seneliai. SAKYKITE, KODĖL MAN TURI PATIKTI GĖJŲ “ŠEIMA”? Ne-pa-tin-ka. Kai nepatinka, tai ir netoleruoju. T. y. nekalbu, nepropoguoju, nesidomiu.

Apsaugok, Dieve, sulaukti to laiko, kai bijosime garsiai kalbėti apie normalią šeimą, kad neįsižeistų gėjai.

Šiaip tai aš tolerantiška viskam: žaliems plaukams, skiauterėms, metalistams, apsmukusioms kelnėms, religijoms… Na, bet tampu, manau, netolerantiška prievarta brukamam gėjų aukštinimui. Žinau, kad tai įtakingų pasaulio gėjų darbas. Dar ne to išgirsim. Liūdna.

(o pušinėti kartais po gatves ir kalbėti apie taiką (?), manau nėra tragiška.)

Paulius, 2010-05-08 14:09:03

Čia buvo “pastatytas ” klausimas apie skyrybas šeimose. O kaip vertinti “Greitųjų skyrybų centrų” atsiradimą? Važiuodamas kažkada per Panevėžį, tai pačiame centre didžiulis reklaminis stendas apie tai.