Ką jūs rytoj švęsite?

Tarptautinės darbininkų dienos istorija siekia 1886 m. Tų metų gegužės 1 d. Čikagos miesto policija malšino darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų. 1889 m. Paryžiaus 2-asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1-ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena.

Lietuvoje ši šventė pradėta švęsti sovietų okupacijos metais, todėl atgavus nepriklausomybę, šventės atsisakyta. Ji vėl sugrąžinta 1996 metais. Organizatorių teigimu, dabar Tarptautinės darbininkų šventės metu siekiama atkreipti dėmesį į darbininkų teises, padėti bedarbiams įveikti skurdą, pasirūpinti darbininkų sauga ir sveikata.

(lt.wikipedia.org)

***

Vis tiek nesupratote, ką rytoj švęsite? Iš tiesų – negalėjote suprasti! Po 1886 metų iki 1917  metų tai galėjo būti ne šventė, o aukų pagerbimo diena, kovos pakartojimo diena.

*

Po 1917 revoliucijos tai galėjo būti socializmo pergalės prieš kapitalizmą, darbininkų pergalės prieš buržujus, kapitalistus, buožes šventė.

*

Bet kas tai per fenomenas dabar?! Kapitalistų solidarumo su savo išnaudojamaisiais darbininkais šventė? Darbininkų džiaugsmo, kad kapitalistai jų vis dar visai nepribaigė, šventė? Ne šventė, sakote, o tik solidarumo diena? Vieną dieną – solidarumas, visus metus – be solidarumo? Ir dar patikslinkite: aš darbininkas ar ne darbininkas? Kaip, gimnazijos direktorius nėra darbininkas?! Kas čia per bolševizmas?! Tai gal aš nė vieno išnaudojamojo neturintis kapitalistas?

*

Taip ir nesuprantu – man švęsti ar nešvęsti? Man su kuo nors solidarizuotis ar kas nors prieš mane solidarizuosis? Gal aš tyliai turiu tupėti namuose, kad įtūžusių proletarų minia neužmėtytų akmenimis? O gal aš privalau tą dieną pažadėti, kad tinginių ir girtuoklių vaikams rašysime geresnius pažymius, nes tie vaikai – iš proletarų?

***

Matote, kokių idiotiškų viražų būna politikoje…

Atsakymai

Burgis, 2014-04-30 17:01:32

Čia – šiaip sau. Politikos nereikia suprasti…

Marius A., 2014-04-30 19:52:17

Mes rytoj švęsim. Sode. Su kastuvu, su žoliapjove, jei liks laiko – su teptuku ir lauko baldų dažais.

Smagu, kai diena laisva, nereikia į darbą, oras geras ir galima švęsti. Darbo žmonių dieną 😉

Saula, 2014-04-30 22:03:15

Tik darbu pasitikime „šventę“! Su darbo įrankiais rankose 🙂

Jei rimtai, tai irgi nesuprantu, kam mums ji…

aina na, 2014-05-01 16:14:09

Saula , tu Saula.

JI mums sodo ir darzo darbams. Jeigu neturi, eik rinkt siuksliu is Azuolyno parko, tada nekils klausimu:

kam ji ?