Kada jūs išmoksite?

taip

– Už ką jūs kaunatės, revoliucionieriai?

– Kaunamės už tai, kad šalyje neliktų buržujų, turtuolių!

– Aaaa… O aš galvojau, kad kaunatės už tai, jog šalyje neliktų skurdžių…

*

Aš turėčiau patylėti, bet tada pasielgčiau taip pat, kaip su manimi pasielgė daug „draugų“.

Ne, netylėsiu!

Taip, mano marti Pundziūtė, bet ne profesoriaus Juozo Pundziaus dukra!

Gal jūs, niekšeliai, dar ir „X faktoriaus“ nugalėtoją Moniką Pundziūtę srutomis apipilsite?

*

Taip, Juozo Pundziaus dukra mokėsi mūsų Gimnazijoje! Buvo puiki gimnazistė! Jokio „poveikio“ dėl jos mokslų, rezultatų aš nepatyriau, jokio išskirtinumo gimnazistė nedemonstravo.

Taip, mes žinome, kaip gyvena Juozo Pundziaus šeima. Kukliai! Jeigu jūs, tinginiai, vargetos, pavyduoliai, manote, kad klinikų generalinis direktorius, profesorius turi gyventi dar kukliau, tai jums ne vieta Lietuvoje! Išvažiuokite kur nors. Gal į Zimbabvę? Mes ne tam socializmą pakeitėme kapitalizmu, kad jūs vėl galėtumėte pulti turtingesnius.

*

Rašau dėl to, kad tas antpuolis prieš J.Pundzių skaudžiai man primena banditišką antpuolį prieš mane.

Tik pažiūrėkite:

– Žiniasklaida visais kanalais apipila žmogų srutomis. Principas „tebus išklausyta ir kita pusė“ realizuojamas 1:100 santykiu.

– Valstybės institucijos, kurioms priklauso ginti užpultą žmogų, nieko oficialaus neskelbia – neva reikia sulaukti „tyrimo“, „teismo“ rezultatų.

– Partijų vadai, visuomeninės organizacijos, asociacijų vadai tūno krūmuose.

– Buvę draugai, bendradarbiai „palaikymą“ reiškia pašnibždomis arba apsimeta neturį pakankamai informacijos.

*

Dabar matote, kaip mudu su J. Pundziumi panašūs? Skirtumas tik toks, kad mane užpuolė prieš dvejus metus, o J. Pundzių ką tik, todėl aš jau galiu pasakyti, kaip bus:

– Banditiškas antpuolis sukrečia šeimą, artimuosius. Jų patirtos neteisybės jau niekas nekompensuos.

– Žmogaus geras vardas suterštas („nebūna ugnies be dūmų“, „žinome, žinome – visi jie tokie!“), žmogaus vidinė būsena pakeista iki gyvos galvos.

– Žmogaus karjera padaro staigų šuolį žemyn. Atgal užkopti niekas nepadės…

– Valstybės institucijos knisasi ilgai, teisia lėtai, miglotai ir pagaliau paaiškėja – nekaltas. O tie, kurie surengė antpuolį, irgi… nekalti!

*

Kada jūs, žiniasklaida, teisėsauga, valdžia išmoksite padoriai elgtis su žmogumi?!

Net jei tas žmogus žioplas, suktas, melagis – jis nėra nusikaltėlis! O jei jis nusikaltėlis, tai gal jūs pirma įrodykite, o paskui paskelbkite, bukagalviai niekšai?

*

Dabar stebėkite, kas bus įrodyta J. Pundziaus atveju.

Mano atveju eilinė stotelė – Lietuvos Aukščiausiasis teismas lapkričio 15 dieną.

Laukite tęsinio.

Atsakymai

D., 2016-10-19 11:49:57

Ar galit atsakyt, kodėl visuomenėje susiformavusi nuomonė, jog visi (beveik) gydytojai yra kyšininkai?

Burgis, 2016-10-19 12:09:19

D.: priežastys yra trys:

  1. gydytojui gauti kyšį yra lengva – sergantis žmogus ir/arba jo artimieji pasirengę už pagalbą atiduoti paskutinius grašius, taupytus „juodai dienai“; va, kai kurie ir susigundo…

  2. gydytojai mokosi dešimt metų, o uždirba, palyginus su verslininkais, advokatais, politikais ir kt., labai mažai; atsiranda moralinis pateisinimas „prisidurti“…

  3. žmonės, kuriuos Gydytojai (kai kurie – esantys arčiau dievų…) išgelbsti (kartais – nuo mirties…), teisėtai nori atsilyginti, pradžiuginti savo Gydytoją; legaliai!; deja, korupcinė valstybė tai vadina kyšiu…

Burgis, 2016-10-19 12:32:42

Dar pridursiu: mane stulbina tų žurnalistų, pilančių srutas ant J. Pundziaus, logika: tik visiškas kvailys gali įsivaizduoti, kad profesorius deklaruoja vogtus pinigus! Juk jis deklaruoja! Tai ne automobilyje paima, spintelėje paslepia… Jei žmogus deklaruoja, tai jis tikrai nori viešumo, kaip to nesuprantate?

*

Ir dar: kai aš susipainiojau dėl registracijos Vilniuje, kiek buvo džiaugsmo rašeivoms! Kaip buvo pateikiama, kad aš ne tikrąją gyvenimo vietą deklaruoju! tai gal aš ir dabar negyvenu Vilniuje, a, rašeivos?

Taigi jei J.Pundzius atvirai ir viešai deklaruodamas ką nors supainiojo, tai anokia čia bėda?! Juk ne Šiaurės Korėjoje gyvename!

petras, 2016-10-19 14:38:13

Aš truputi nesuprantu.

Jei žmogus deklaruoja pinigus, tai jis kaip suprantu juos įteisina (kaip jūs sakot paviešina). Bet logiška, kad norint įteisinti pinigus, reiktų kažkaip įrodyti iš kur juos gavai.

Nes kam tada banditams vargintis ir plauti pinigus, prisigalvot įvairių machinacijų, scemų ir t.t. jei galėtų deklaruoti savo turimus pinigus ir pasiaiškinti, kad juos rado ar kas jiems paliko ar pan.

Jeigu sakot, kad va deklaravo tai reiškia žmogus nori viešumo, tie pinigai ne vogti ir t.t. , bet tai iš kur mums žmonėms žinoti, pas ką vogti pinigai, o pas ką ne ? aš pvz. Pundziau nepažįstu, priešingai nei jūs. tai man ar Pundzius ar koks banditas petras, vienodi. kaip man atskirti, kuris pinigus užsidirbo, o kuris pavogė ? patikėt to žmogaus žodžiu ?:)

Burgis, 2016-10-19 14:41:55

petrui: banditai pinigų nedeklaruoja! Jei vienas kitas ir deklaruoja (nes yra tas, kuris privalo deklaruoti), tai jis visai nesirūpina, kad, paviešinus deklaraciją, gali būti sugriauta jo reputacija. Kokia reputacija?! Bandito? Visai kas kita – gydytojas, profesorius.

Eglė, 2016-10-19 15:09:58

Su noru atsiligynti gydytojui – viskas gerai! Tik su gydytojų nenoru susimokėti mokesčius nuo gautų pajamų – ne viskas gerai! O gal paaiškės, kad jie sumokėti, šiuo konkrečiu atveju:-)

#Ašužmokesčiųmokėjimą

petras, 2016-10-19 15:27:03

Burgiui: aš tai galvojau, kad jie nedeklaruoja turimų pinigų dėl to, kad gali juos prarasti, jei nenurodys (neįrodys) iš kur gavo. Ar turės susimokėti mokesčius ir pan., jei priklauso pagal įstatymą. matyt naivus esu ir akivaizdu neišmanau įstatymų (ypač su finansais susijusių).

no name, 2016-10-19 16:52:33

Paprasta taisyklė – jei eini į viešumą, tavo reputacija (plačiąja prasme – nuo poelgių iki reikalų su asmeniniais ir viešaisiais finansais) turėtų būti nepriekaištinga (čia – siekiamybė kol kas LT). Ir dėl turto deklaracijų (ypač mediko – juk jautri sritis, vienok, daug gandų ir, deja, galimų teisybių su tais vokeliais) neturi kilti jokių klausimų. O čia klausimų kilo ir visiškai normalu, kad tuos klausimus užduoda (klausimas, kaip tai daroma, jau kitas). Juk kokia problema į juos aiškiai ir nedviprasmiškai atsakyti, jei atsakymus turi?

andrius-2, 2016-10-19 17:00:04

Niekas nekvestionuoja pagarbos mediko darbui.

Atlygio už darbą taip pat. Na, pernelyg nesigilinant į socialinius ar etinius niuansus.

Kalba eina apie didelės pinigų sumos kilmę. Būtina išsiaiškinti, sumokėti mokesčius, etc., kitaip kuo gi moraliai skirsis nuo tų banditų. Einančiam į politiką tai turi būti aišku kaip du x du. Jeigu asmuo pasiklysta tarp trijų pušelių savo kieme, ką jis gali nuveikti Seime? Su visa pagarba savo sričių profesionalams, bet jeigu žmogus ‘žioplas, suktas, melagis’ – jo vieta ne Seime. Kai tai suprasime, gal kažkas pasikeis Lietuvoje į gerą. Tokia mano nuomonė ir palinkėjimas.

Rasa-kita, 2016-10-19 19:49:29

Vargšas Pundzius, kaip man jo gaila! Turto pas jį buvo tik varganais litais, bet ne eurais. O kaip žinia, litai jau negalioja, tai koks čia nusižengimas? Kodėl gi žmogų šitaip kompromituoja prieš rinkimus?

Man gaila ir teisėjo Paškevičiaus, antrą kartą per mėnesį papuolus girtam už vairo. Ar manot, kad žmogus specialiai gėrė antrą kartą? Ne, – jis gėrė iš gėdos, kad gėrė pirmą kartą. Bet niekas jo neišklausė, o tuoj puolė protokolą rašyt.

Gaila man visų, nekaltai nukentėjusių.

nuoba, 2016-10-19 21:09:02

  1. gydytojai mokosi dešimt metų, o uždirba, palyginus su verslininkais, advokatais, politikais ir kt., labai mažai; atsiranda moralinis pateisinimas „prisidurti“… –

– mano darbas vienas iš purviniausių ir mokausi bent 42 metus. Ir teks mokytis, kol dirbsiu.

-kiek prisimenu, jau kokie 50 metų gydytojų atlyginimai buvo maži ir niekas nežadėjo artimiausiu metu jų kelti. Ir visus tuos 50 metų stojančiųjų į aukštąsias konkursas būdavo didžiausias.

  1. žmonės, kuriuos Gydytojai (kai kurie – esantys arčiau dievų…) išgelbsti (kartais – nuo mirties…), teisėtai nori atsilyginti, pradžiuginti savo Gydytoją; legaliai!; deja, korupcinė valstybė tai vadina kyšiu… –

– o koks gydytojų darbas ir pareigos? Ar ne gelbėti žmonių gyvybes?

sonata, 2016-10-19 21:13:18

Paprasčiau negu paprasta: mokėjai nuo kalnelio važinėtis, mokėk ir rogutes į kalnelį užtempti. Ciniškumas gal ir pasiteisino ligoninėj, bet viešoj erdvėj privalu būt krištoliniam, o ir kristaluose dėmių galima rasti… jei gerai paieškot…tikslingai.

Jonelis, 2016-10-19 21:59:35

Jei patikėt šia versija apie dosnų tėvą ir turtingus senelius, tai kodėl tada netikėti Masiulio versija apie paskolą butui brendžio butelio dėžutėje. Abi panašiai įtikinamai skamba.

Burgis, 2016-10-19 22:31:15

Joneliui: aš šį tą žinau apie J. Pundziaus tėvą ir senelį, bet nemanau, kad jūs kada nors tai sužinosite…

*

Tik toks pavyzdys.

J. Punziaus senelis mokė: „Už žemę reikia mokėti auksu. Tik auksu!“

Aš išmokau: „Už tikrus dalykus gyvenime reikia mokėti krauju. Tik krauju!“

sonata, 2016-10-19 23:05:01

Hmmzzz… o aš šiais laikais niekuo nebetikiu – nei užkastais aukso puodais, nei mokytoju, kuris, pretenduodamas į Gimnazijos direktoriaus vietą ( beje, ne pačiais švariausiais būdais) rašo pažymius mokiniui ne už žinias, o už drausmę… niekas neužmiršta, niekas nepamiršta… Tik laikas padeda atsijot pelus nuo grūdų… Tik kartais pelai būna tokie drėgni ir lipnūs, kad imituoja grūdus. Neapsigaukit – perleiskit per džiovyklę.

Jonelis, 2016-10-19 23:17:25

B. Burgiui: gal nepradėkime matuotis kuris daugiau žino ar kuris daugiau nežino. Buvo užduoti konkretūs klausimai, kurie reikalavo labai konkrečių atsakymų: arba tu gali įtikinamai pagrįsti savo turto kilmę, arba negali. Atsakymuose vietos išvedžiojimams ir pafilosofavimams apie “mokėjimą auksu, krauju” ar dar kažkuo nėra ir būti negali. Tai primena norą griebtis už šiaudo ir desperaciją.

P.S. nei gyd. J. Pundziaus, nei gyd. B. Pundzienės profesinės kompetencijos aš nekvestionuoju – vertinu tik aukščiausiais balais ir su didžiule pagarba. Čia noriu akcentuoti tik tarpinius ėjimo į politiką rezultatus, kurie šiuo metu yra “šiaip sau”, tačiau dar yra daug laiko ir norisi tikėti, kad ir priemonių juos pataisyti.

Klausimas, 2016-10-19 23:23:01

Klausimas Burgiui. Ar laiduojate savo garbe, kad J.Pundziaus pinigai yra švarūs?

Virginija, 2016-10-19 23:24:18

Absoliučiai pritariu, kad “už tikrus dalykus reikia mokėti krauju.Tik krauju!”, bet kaip susikalbėti su tais, kurie niekada už nieką nemokėjo…ir tie patyrimo turtai brangesni už pasaulio turtus…

Burgis, 2016-10-19 23:39:49

Joneliui: tikrai, su Jumis niekuo nebesimatuosiu…

Burgis, 2016-10-19 23:44:58

Klausimui: ne, nelaiduoju! Pernelyg vertinu savo garbę, kad, nežinodamas faktų, už ką nors laiduočiau. Juo labiau, kad po šios dienos TV laidos „Dėmesio centre“ nusivyliau profesoriaus paaiškinimais – netinkamu stiliumi, aiškumu profesoriui…

*

Bet aš juk ne apie tai rašau! Rašau apie tai, kad, kruopščiai visko neišsiaiškinus, negalima, negalima, negalima juodinti jokio žmogaus!

Rasa, 2016-10-19 23:56:12

Ar tik man vienai atrodo, kad išties tikri dalykai paprastai yra išvis nemokami, ir nei už auksą, nei krauju mokėdamas jų nenusipirksi? 🙂

Burgis, 2016-10-20 06:48:36

Sonatai: kaip gaila, kad to žmogaus anais laikais nepadėjote man demaskuoti… Ir už jo niekšiškumą aš užmokėjau krauju.

Dabar Jūs paklausite, kodėl juo neatsikračiau pats? Atsakysiu po lapkričio 15 dienos…

Burgis, 2016-10-20 06:50:45

Rasai: na, ne kiekvienam Likimas suteikia šansą užmokėti…

Andrius-2, 2016-10-20 08:47:07

Vartosi p. Pundziaus tėvas dabar grabe. Tikriausiai ir senelis. Negerai. Nedora taip.

Rimantas, 2016-10-20 10:46:04

O kas čia prieštaravo, kad neišsiaiškinus, negalima juodinti jokio žmogaus?

Rasa, 2016-10-20 14:11:34

Kartais žmonės sako, kad tai aš nerealiai matau pasaulį… Bet va skaitau komentarus ir galvoju: niekas to žmogaus nepažįsta, o visi visko “žino”. Kiekvienas savaip. Apie ką kalbat, ponai fantazuotojai? Apie savo požiūrį į gyvenimą ir žmones? 🙂

Rasa, 2016-10-20 14:15:45

Ponui Burgiui: neįsižeiskit, rašau su šypsena, bet… ” Ir už jo niekšiškumą aš užmokėjau krauju.”- sakot. Kokio velnio tokį šūdiną dalyką pirkti už tokią brangią kainą? Argi tai ne kvaila? 🙂

Burgis, 2016-10-20 14:33:00

Rasai: argi ne kvaila nesuprasti, kad užmokėjau už savo ir Jūsų dukros garbę?

Rasa, 2016-10-20 14:53:44

Burgiui: viską aš suprantu 🙂 Tik kaip Jūs sudėstėt žodžius, taip aš pacitavau 🙂 Bet šiaip ar taip nereikia mokėti krauju. Geriau daryti kaip atrodo teisinga ir tiek kiek galit. Bet ne savo kraujo sąskaita. Ramiau. Tada ir rezultatai būna geresni ir mūsų mylimas p. Burgis būtų gyvas ir pilnakraujis 😉 Ko mes (dauguma) ir norim. Nereikia niekam dalint to kraujo ir leistis iščiulpiamam 😉

sonata, 2016-10-20 18:31:40

Šeimininkui: Jūs nė viena užuomina neuždegėt man žalios šviesos, o “body language” rodė, kad visiems būtų geriau, jog nesikiščiau… Nors turėjau ne tik garso, bet ir vaizdo įrašus…

Burgis, 2016-10-20 20:33:27

sonatai: koks „body language“ ?! Kas Gimnazijoje nežinojo mano pozicijos JO atžvilgiu ir JO pozicijos mano atžvilgiu? Juk aš mokytojų posėdyje perskaičiau JO žmonos laišką man su kaltinimais imant kyšius, parašytą po to, kai demaskavau jų rūkantį sūnų.

*

Aš ilgai stebėjau situaciją ir supratau, kas yra savanaudiškumas, kai reikia pozicijos…

sonata, 2016-10-20 23:46:15

Šeimininkui: deja… mažai buvo viešinamos problemos, deja, Jūsų inteligencija atsisuko prieš Jus. Turėjau asmeninį pokalbį su mums abiems žinoma persona. Neturiu aukšto IQ, bet turiu aukštą EQ – išvada: žmogus šliužas. Paviešinimas, ką Jūs sakėte per mokytojų tarybos posėdį, eilinių mokinių eilinių tėvų nepasiekė. Šildėte gyvatę užantyje. Ji sušilo ir pradėjo judėti :(. Kaip mano mylimos martelės tėtis dzūkiškai sako: “Tik nepeeergyvenk”. Pas mane dirba nemaža Jūsų gimnazistų – miela malonu šaunu. Be jokių skyrybos ženklų. Gerb. Direktoriau, nepasiduokit šiai rinkiminei kampanijai – skryningas pagal vieną ypatybę dažniausiai nepasiteisina – screen failure. O aš pati nežinau,ką užbraukti spalio 23… Jei vaikai apsistos GB, prašysiuos į kokią nors rūbinę, numeriukus išdavinėt ir paltus priiminėt… Su gydytojo rezidento diplomu ir vadybos ir verslo magistro laipsniu- bulvytes free priims kepti.

Burgis, 2016-10-21 07:06:03

Sonatai: palaukite šiek tiek – baigs mane teisti, galėsiu šiek tiek daugiau pakomentuoti…

Rasa-kita, 2016-10-21 20:38:14

Sonatai nekuklus klausimas: o kokią aukštąją mokyklą Jūs baigėte, kad taip putas laidote? Vilniaus universiteto reitingai yra kažkur tai tik apie 500-ąją vietą pasaulyje. Tai pakankamai žemai. O jeigu pati su žemu IQ (čia Jūs parašėt) baigėt kažkokį Buliavos universitetą, tai ko tada norite? Jeigu lūkesčiai buvo didesni už pačios gebėjimus, gal reikėjo pasukti į politiką?

irena, 2016-10-21 20:52:40

retai čia beužeinu, bet….visada žavi Rasos išmintis.