Kainos. Gyvenimo kaina.

Vėl virkavimų banga… Kokia tema? Žinoma, kainos! Viskas brangsta!

***

Ir toje bangoje šimtai tūkstančių žmonių nepastebi, kaip pinga gyvenimas. Žmonės nuvertėjo!

***

Aš gerai žinau, giliai patyriau, kas yra alkis, skurdas. Todėl tikrai žinau, kad tai yra visiški niekai prieš neteisybę, patyčias, pažeminimą.

***

Žmonės gerieji, jūs tik pagalvokite, kam rūpėtų svogūnų, bulvių kainos, jei visi šalyje gyventų oriai, garbingai, teisingai, jei nebūtų lygių ir lygesnių? Sunkiai dirbti yra ne bausmė, o privilegija, jei sunkiai dirbti moka, sugeba tik išskirtiniai, stipriausi ir gabiausi žmonės. Tie – Žmonės!

***

Ar jūs labai domitės, kokio dydžio yra Nobelio premija? Pavydite ją gaunantiems pinigų ar garbės? Norėtumėte gauti 100 eurų dydžio Nobelio premiją?

***

Mūsų valstybės bėda, jos žmonių bėda, kad daiktų, produktų, paslaugų kaina neatskiriama nuo žmogaus, jo gyvenimo vertės. Pajuskite skirtumą, kai paaukojate pinigų bėdos ištiktam žmogui ir kai jus apiplėšia banditai. O gal ir valdžia…

Atsakymai

Sokolovas, 2016-05-02 13:58:24

  1. Pritariu: Kiekvienas darbas sunkus, jei jį stengsimės gerai dirbti. Kiekviena tema sunki, jei jos gerai mokomės. Ir gyvenimas nevirs lengvuoju pūku, jei norėsi gyventi teisingai…

  2. Dėl “blogo gyvenimo”:

Akropolio maksima. Didžiulės eilės prie kasų, nesvarbu, jog darbo diena…Prikrauti vežimai prekių. Oligarchai, “valdininkai”? Anaiptol! Vis tie patys “paprasti žmonės” ( jie taip save vadina), kurie (neva) prekybos centrus boikotuot žada…

“Vargšai” stumia vežimus link savo automobilių, iškrauna-pasikrauna, išvažiuoja…Vežimą kažkoks “liokajus” atgal parveš…Tai kodėl turi mažėti kainos?….

  1. Dėl Nobelio premijos. Ne, nenoriu. Nes tada mane visur atpažintų, visur fotografuotų, pirštais rodytų..

O aš mėgstu būti “nematomas”, nepastebimas…Tik toks žmogus gali būti išties laisvas žmogus.

petras, 2016-05-02 14:22:28

Tai paprašytumėt, kad premiją paštu atsiųstų, o pavardės neskelbtų 🙂

skaitytojas, 2016-05-02 20:24:28

Du požiūriai:

1.”Kokia kandidato darbo patirtis, kiek jis uždirba – visiškai sutinku su kolega Rimvydu Valatka, sakančiu, kad į Seimą neturėtų veržtis žmonės, kurių dabartinis atlyginimas yra gerokai mažesnis nei Seimo nario.”

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/a-tapinas-ar-jauciate-ta-kvapa.d?id=71093522

2.”…jų gyvenimo būdas kažkiek priminė Paryžių: ten ir dabar nėra gėda uždirbti mažai pinigų, jeigu toks tavo pasirinkimas.

Nebūsi niekinamas, jei už menkus pinigus pavedžiosi šunį ir taip prisidursi prie savo pajamų, bet gal taip pasirinkęs laimėsi galimybę kurti ar tiesiog skaityti knygas. Dabartinėje Lietuvoje bepinigis žmogus vertinamas it visiškas menkysta“…”

http://zmones.lrytas.lt/veidai-ir-vardai/legendinio-v-kisarausko-dukra-apie-tevus-lydejusi-dziaugsma.htm

p.Burgiui:kuris požiūris Jums artimesnis?

Lina, 2016-05-02 22:18:07

Siūlau einant į prekybos centrą tiesiog su savimi pasiimti galvą: ne prekybininkas juk sukrauna mūsų pilną krepšelį… Ir nesinaudoju vežimėliu – su krepšeliu mažiau panešu 😀

Burgis, 2016-05-02 22:49:27

skaitytojui: man abu požiūriai priimtini.

  1. Tikrai bjauru, kad į Seimą, apskritai į valdžią žmogeliai eina pralobti, pasimėgauti lengvu, prabangiu gyvenimu. Jei aš eičiau, tai eičiau sunkiai dirbti, intensyviai dirbti ir tuo pelnyti žmonių pagarbą bei savo pasitenkinimą, kad moku dirbti.

  2. Dabar, ypač dabar, leiskite man dirbti už grašius, bet duokite man tokio darbo, kuris atitinka mano kvalifikaciją, gyvenimo būdą, norus – aš būsiu labai patenkintas. Ne, šuns nevedžiosiu, nes kitaip su šunimis gyvenau kaime, bet juk aš galiu dar šį tą, tiesa? Ne, aš nesu bepinigis, bet nenoriu, kad už turimą turtą, gaunamus pinigus mane vertintų, nenoriu!

Sokolovas, 2016-05-03 08:28:42

Gerb. Burgiui:

Niekas nieko neduos. Reikia pačiam pasiimti 🙂

Random, 2016-05-03 17:20:05

Pabrango kalafijorai. Kokia to kaina?

Butkevičius nemoka suregzti sakinio. Kokia to kaina?

KTU pardavinėjami prezervatyvai. Kokia to kaina?

Gyvenant teisingai – nulinė. Bet kaip gyventi teisingai? Va čia daugumai ir prasideda neaiškumai.

Kipšas, 2016-05-03 21:17:43

Nobelio premijos laureatai gaudavo po 1,4 mln. JAV dolerių. Dabar sumažino ir išmokės po 1,1 mln.

Random, 2016-05-04 05:27:39

Kipše, greičiausiai Nobelio premijos laureatams nerūpi kalafiorų kainos net ir sumažinus premiją. Žinoma, kas perka kalafiJorus, tie labiausiai ir žiūri į skaičiukus, o po to dėl jų krykštauja ar bėdavojasi internetuose 🙂

skaitytojas, 2016-05-04 08:25:05

p.Burgiui: Jūsų nuomone,ar teisinga pajamų mokesčių sistema Lietuvoje,kai uždirbantys 1000 ir 100000 eurų per mėnesį (žiniasklaidos skelbtais duomenimis yra tokių algų Lietuvoje) moka beveik tuos pačius 15 proc. PM (berods,panašus tarifas yra Rusijoje).Vokietijoje,Jungtinėje Karalystėje nuo 100000 eurų (JK-perskaičiuoti svarais),manau,būtų sumokėta maždaug 3 kartus daugiau, Danijoje ir Švedijoje-beveik 4 kartus daugiau pajamų mokesčių,negu Lietuvoje . Beveik visose ES šalyse yra progresinė PM sistema,o Lietuvoje ji “neapsimoka”( išlaidos administravimui,”menka” bazė) ,arba teigiama,kad tai-“pavydo mokesčių sistema”.

http://www.worldwide-tax.com/

Burgis, 2016-05-04 09:02:13

skaitytojui: žinoma, turi būti progresinė mokesčių sistema! Na, gal ne tokia „žiauri“ kaip „socialistinėje“ Švedijoje, kur nuo tam tikros ribos daugiau uždirbti nebeapsimoka, bet tikrai turi būti progresinė sistema. Bet jos Lietuvoje artimiausiu metu nebus, nes reikia dešimtmečių, kol sistemas kuriantys valdininkai bus tiek moraliai teisingi, kad sukurtų sistemą „prieš save ir savo chebrą“… :-O

skaitytojas, 2016-05-04 19:34:49

p.Burgiui: ačiū.