Kaip čia bus? Gerai bus!

Man patinka stebėti visuomenę švenčių išvakarėse. Ypač religinių švenčių.

Žmonės lekia, perka, puošia… Paklausk jų, ką čia ruošiasi švęsti, kodėl ruošiasi taip, o ne kitaip, švęsti, ir sužinosi: „Koks skirtumas! Pažiūrėk, visi švenčia! Linksma gi!“

Panašiai kaip vaikai: Kalėdų senelis? Senis šaltis? Jų iš tiesų nėra? Koks skirtumas! Dovanos juk yra!

Pažiūrėkite, kaip prieššventiniu laikotarpiu pasikeičia požiūris į darbus, į problemas: et, dabar ne tai svarbiausia! kad tik nepamiršus ko (silkės; pupelių; paruošti patalynę svečiams; dovaną močiutei; ak, dar tie kraujo tyrimai…).

Žmonės gyvena apytiksliai. Apytikslis džiaugsmas, liūdesys, ilgesys, baimė… Apytikslis tikėjimas, nes niekada tiksliai juo ir nesidomėjo.

Bet iš tiesų: kada jei ne dabar pamiršti visus tikslumus? Štai tik anūkė Laura (9 m.) atsiuntė man SMS su išsamia programa septynioms dienoms visiems penkiems anūkėliams. Oho programa! Senelis susirūpino, ar jam užteks degalų…

Atsakymai

Sokolovas, 2019-12-20 13:13:55

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (9)

Senovės Atėnų aikštėje vyko Didysis Susirinkimas.

60 procentų Susirinkimo dalyvių balsavo UŽ, 35 procentai dalyvių balsavo PRIEŠ, o 101 dalyvis susilaikė.

Kiek iš viso buvo Susirinkimo dalyvių ?

Sokolovas, 2019-12-20 13:30:14

O MES TIKĖJOME STEBUKLAIS…

Taip, kai mūsų karta buvo vaikai, mes iš tikro tikėjome stebuklais.

Dabartiniai vaikai netiki. Jau dvejų metukų mažylis, tarp savo išmoktų pirmųjų žodžių, laisvai gali įterpti-“jokio Kalėdų senelio nėra”. Kaip ir nėra jokio stebuklo apskritai.

Auga pragmatikų-visažinių karta. Karta, beveik nesugebanti niekuo domėtis (sveikinu išimtis, šį pastebėjimą patvirtinančias! ). Karta nesuvokianti, jog “stebuklai” yra nepažintų reiškinių apraiškos.

Tuo tarpu mūsų karta nebuvo visažiniai. Ir Seniu Šalčiu tikėjome. Pavyzdžiui, lig šiol menu, kaip, būdamas kokių dešimties metų, buvau vienos organizacijos surengtoje Naujųjų Metų šventėje. Vedantysis pasiūlė vaikams-“kvieskite Senelį Šaltį!”.

Vaikai garsiai pakvietė. Vieną, kitą, trečią kartą…Ir įžengė į salę Senelis Šaltis, ir pasakojo, kaip su raketa atskrido…

Aš tada nuoširdžiai visu tuo tikėjau. Ir pats norėjau tą raketą pamatyt, ir kaipmat susitaikydavau, jog stebuklai yra virš manęs, ir man neprieinami.

Kai “geradariai” man galiausiai papasakojo “tiesą”, pasidarė liūdna ir nyku.

Dabar, vadinamajame “informacijos amžiuje”, vaikai “tiesą” sužino jau kūdikystėje. Tačiau ar jie tampa nuo to geresni?

Neliko stebuklų Šventės. Ir gyvūnėliai toj girioj jau nekalba. Ir Senis Šaltis (Santa Klausas) reklamuoja picas…

petras, 2019-12-20 14:46:59

Sokolovai, atsargiai, jei tokiu tempu pergyvensi dėl jaunosios kartos, tai dar greičiau susensi. čia tiesioginė priklausomybė tik padauginta kelis sykius.

O apie senį šaltį, tai mes lietuviai tokiu niekada netikėjom ir netikėsim. gerų švenčių ir geriau mažiau suk galvą dėl vaikų, o pasidžiauk, nes matosi, kad nebedaug beliko laiko kartu pabūt.

Elena, 2019-12-20 17:00:16

Kaip skiriasi žmonių lyrizmas, dvasingumas, švento melo supratimas gerbiamų Sokolovo ir Petro.

Mielas Sokolovai (atleiskit, kad taip į

Jus kreipiuosi, bet

Kalėdiniu laikotarpiu galima ir jausmingiau), išlaikykit turimas savo savybes ilgam ilgam. Su tokiais žmonemis gyvenimas spalvingesnis įdomesnis gražesnis.

Nuostabių Naujų Metų Jums ir visiems visiems čia besilankantiems. Ir aišku asmeniškai gerb.p B.Burgiui.

Sokolovas, 2019-12-20 17:14:53

Elenai:

Dėkui! Ir Jums gražių Naujųjų Metų!

Rasa, 2019-12-21 00:50:27

Stebuklai vis dar vyksta. Netikėkit, jei kas sakys kitaip. Ir Kalėdų Senelis yra. Niekada tuo neabejojau. Nes jei abejoji, tai jis ir neateina. Kaip ateis tas, kurio nėra?

Va grįžau prieš kelias dienas iš darbo (gyvenu viena), o po mano eglute gražiausiai išrikiuota krūva dovanų- visiems, su kuo valgysiu kūčias- ir močiutei, ir man, ir mano sesei, ir anūkytėms mūsų… Net kvapą užgniaužė- juostelės nėriniuotos, kaspinėliai… Nežinau kas ten, vešiuosi viską į kaimą ☺

O dar… Niekada nepamiršiu kai man į darbą (aš tą dieną nedirbau) atnešė dovaną nuo Kalėdų Senelio. Ir ten buvo viduje parašyta – Rasai iš Burgio svetainės! Galit patikėt? Aš pati iki šiol nepaliauju žavėtis. Nuo tikro Kalėdų Senelio! Nes niekas nežinojo kur aš dirbu.

Stebuklai… Jie visur. Štai su anūke kaskart, kai atvažiuoja, apžiūrim mano septarianą- drakono kiaušinį. Ar dar neišsirito koks drakoniukas. Gabijai kyla įtarimų, kad jo galvytė ten jau turbūt sudžiūvo, nes kieta. Bet aš tai manau, kad drakonai labai ilgai ritasi, ko gi nepalaukus… Visada dėl visa ko patikrinam, ar niekas jame nepasikeitė. Laukiam…

Kai tampi jau tokių metų, kaip aš 😉 išties geriausia dovana ko gero tampa tiesiog laikas… Iš draugų norėčiau laiko, kad galėtume tiesiog pabūti kartu. Laikas sau. Laikas su artimaisiais. Laikas tiesiog gyventi…

O dar vienas iš stebuklų, kuris mane nustebina kasmet iš naujo, tai laiškas. Iš mano kalėdinio draugo. Nepažįstu jo, bet labai labai seniai, jis irgi čia rašė, ir iš čia mano el. paštą turi. Kažkada prieš kokius 10m. susirašėm keliais laiškais, puikus žmogus. Ir kasmet kalėdoms aš gaunu originalų nuostabų pasveikinimą el. paštu. Ir šiandien gavau. Ir taip gera ir šilta širdy.

Va tai ir yra tikri stebuklai. Kurie sušildo širdį…

Todėl šiandien aš tyliai sau po nosim niūniuoju:

…Tą naktį, tą naktį, tą naktį,

Kai sniegas už lango žibės,

Aš noriu, kad tu man uždegtum

Žvakutę ant savo širdies…

Iš tikro tai turėtų būt “žvakutę mano širdies”, bet mano širdis ir taip liepsnojanti, tai tegul kažkas geriau ant savo širdies uždega 🙂

Ramaus jums Kalėdų laukimo. Mažiau lėkimo 😉

Burgis, 2019-12-21 12:11:47

Visiems: Iki 2020 niekas niekam neparašykime nieko blogo! O jums visiems: ačiū, ačiū, ačiū! gero, gero, gero!

Dalius, 2019-12-21 17:45:58

A čia, Bronislovai, šiųmetė foto?😯Sokolovai, Kalėdų Seneliu ar kaip jį bepavadinsi, vaikai visada tikėjo ir tiki. Iki tam tikro amžiaus arba kol neatpažino persirengėlio arba koks cinikas neatskleidė Senelio paslapties…

Giedrius, 2019-12-22 01:17:13

STEBUKLO BELAUKIANT.

Šiandien kaip tik skaičiau: “Stebuklai jūsų gyvenime įmanomi, bet jūs patys kuriate prielaidas stebuklams jūsų gyvenime…”.

Turiu vieną receptą stebuklams daryti. Visai paprastą. Galės padaryti netgi pradedantys kulinarai ar stebukladariai 🙂

Sunkiau bus materialistams. Jie jų paprastai nepastebi, arba kai tiesiog jiems ant galvos tas stebuklas nukrenta, tik gūžteli pečiais ir abejingai tarsteli: – Atsitiktinumas. Sunkiau, bet įmanoma.

Taigi, receptas: Įgyti laisvę nuo materijos. Svajoti. Kurti. Džiaugtis gyvenimu, ypač tada kai nesiseka devynis kartus iš eilės. Džiaugtis kitų pasiekimais, ypač taip vadinamų konkurentų. Dėkoti gyvenimui už visas piktavalių išdaigas, nepavykusius projektus, sugriuvusius planus… Nesislėpti nuo sunkios akimirkos, stengiantis nuo jos pabėgti į praeitį arba ateitį, sugerti ją visą, nes ji juk atėjo atiduoti savo stiprybę bei išmintį. Argi galima atsisakyti tokios dovanos?..

O tada prasidės stebuklai 🙂 Pratinkitės prie jų!

Sokolovas, 2019-12-24 13:57:21

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (10)

Iš vietovės A į vietovę B išvyko turistas. Po 2 minučių iš vietovės A į vietovę B išvyko dviratininkas.

Nuvažiavęs 808 metrus, jis pavijo turistą, ir į vietovę B atvyko 3 minutėmis anksčiau už jį. Apskaičiuokite atstumą tarp vietovių A ir B, išreikštą metrais.

Burgis, 2019-12-25 16:04:52

Sokolovui: labai geras uždavinys!

O visiems – gražių švenčių!

Sokolovas, 2019-12-25 16:30:40

Gerb. Burgiui:

Dėkui! Ir Jums gražių švenčių!

Sokolovas, 2019-12-25 16:37:33

NAUJIESIEMS METAMS ARTĖJANT (11)

a, b, c- neneigiamieji skaičiai.

Jų suma

a + b + c = 88.

Apskaičiuokite

max(ab + bc + 84).

Sokolovas, 2019-12-30 21:11:28

PASIDARYKITE DOVANĄ GRAŽIAUSIĄJĄ

https://www.ematematikas.lt/forumas/naujiesiems-metams-artejant-21-pasidarykit-dovana-graziausia-t13333.html

mamaR, 2020-01-04 04:56:45

  1. Buvo visai nieko paskaičiuoti 🙂 o už ką susirinkime balsavo? Įdomu čia kartais sugrįžti. Maloniai įdomių metų visiems jums.