Kaip gintis?

Komentaro kalba netaisyta:

*

Tikras pasityčiojimas iš besiginančiųjų !

Pavyzdžiui, tik pabandyk teisėtai laikomu ginklu nušauti įsiveržusį į butą plėšiką. Pirmiausiai pats pakliūsi į absurdiškas teisines manipuliacijas – ” galbūt, tai buvo ne plėšikas, o atėjęs pasiskolinti druskos”… ?

Būsi mėnesių mėnesiais tampomas iki pilno išsekimo.

Ir tik tuomet jei būsi nužudytas, galbūt, jau seimas imsis tyrimo…

O tie banditai, pašerti geriau nei valgo pensininkai, išėję laisvėn ir toliau sėkmingai eis “skolintis druskos”…

(www.delfi.lt)

***

Jų – plėšikų, vagių, žmogžudžių – nėra daug. Jų visai nedaug! Tai reikia suprasti.

Bet jie yra labai pavojingi, nes jie nevaldomi, nesustabdomi, neišauklėjami… Tai irgi reikia suprasti.

Jie bet kada gali peržengti bet kokią ribą. O kas, jei jie tą ribą peržengs, ir mano gyvenimas, mano vaikų gyvenimas, mano anūkėlių gyvenimas radikaliai pasikeis?… Tai man tada klausyti valstybės, kaip ji kovoja su nusikaltėliais, kaip ji „siekia“, kad nusikaltimų būtų mažiau? O kaip klausyti, jei mane užkas?…

*

Na, aš turiu dujų balionėlį, elektrošoko įtaisą, nupjautvamzdį, dar šį tą… Bet man neramu, kas bus, jei nespėsiu panaudoti? Dar neramiau, kas bus, jei spėsiu panaudoti? Nesu jau toks taiklus, koks buvau jaunystėje, galiu pataikyti ne į koją, o į akį…

***

Valstybe tu, valstybe, gal galėtum sumažinti mano nerimą?

Atsakymai

Burgis, 2013-09-23 15:23:46

Įverčiams…

qwerty, 2013-09-23 20:06:55

“…turiu dujų balionėlį, elektrošoko įtaisą, nupjautvamzdį, dar šį tą…”, – kartais tas “šis tas” gali būti ir labai netikėtas dalykas.

Pavyzdžiui gebėjimas tinkamai atsakyti į klausimą ar ištarti kokios nors kalbos specifinį garsą.

Šiomis valandomis Kenijos sostinėje gauja islamistų laiko užpuolusi prekybos centrą (tokį tipinį,eilinį mūsų Akropolį, su boulingais, parduotuvėmis kavinėmis per tris aukštus eskalatoriais, etc).

Tai nuo jų apsiginti ir likti gyviems šimtams žmonių padėjo ne dujų balionėliai, elektrošoko įtaisai ar nupjautvamzdžiai, o religinio shiboleto žinojimas, užpuolikai prašė teisingai arabiškai ištarti Mohamedo motinos Aminah vardą. Tie, kas teisingai ištardavo liko gyvi, kas ne, buvo nužudyti.

Čia panašiai, kaip rusų šiboletas II pasauliniuo karo metu identifikuoti vokiečių šnipą (vietoje daroGa, jie tardavo daroKa, todėl būdavo sušaudomi vietoje).

Įdomu o koks galėtų būti lietuviškas šiboletas, kad lietuvį tarkime atskirti nuo ruso ar kokio lenko. Gal kas žino?

Adefagija, 2013-09-23 20:49:04

Pirmą kartą išgirdau tokį blatną žodį “šiboletas”.

Skamba kaip koks senovinis ginklas, bet esmę supratau.

O tai žydiškas greblavimas nėra šiboletas?

Arba žemaitiškas galūnių nukapojimas, nėra žemaičių šiboletas? Arba suvalkiečių balsių ištampymas – suvalkietiškas šiboletas.

Žemaičiai tai tikrai juokingai šiboletina 😀

qwerty, 2013-09-23 21:06:59

Kodėl primą kartą ir kodėl blatnas? Jau Biblijoje pradžia buvo: “Gilead then cut Ephraim off from the fords of the Jordan, and whenever Ephraimite fugitives said, ‘Let me cross,’ the men of Gilead would ask, ‘Are you an Ephraimite?’ If he said, ‘No,’ they then said, ‘Very well, say “Shibboleth” (שבלת).’ If anyone said, “Sibboleth” (סבלת), because he could not pronounce it, then they would seize him and kill him by the fords of the Jordan. Forty-two thousand Ephraimites fell on this occasion.” (iš Wikipedijos)

qwerty, 2013-09-23 21:10:36

Lietuviškai būtų – slaptažodis (nors tai netikslu)

Adefagija, 2013-09-23 21:25:04

Slaptažodis būtų parole, o šiboletas manau reiškia tarimą.

qwerty, 2013-09-23 21:31:13

Taip, Regina)

qwerty, 2013-09-23 21:33:56

Bet ne tik tarimą, tai bendros tos kultūros, kalbos žinojimas tam tikrame laike. Amerikiečiai šnipus tikrino pagal jų beisbolo žinias, nes tikras amerikietis apie beisbolą žino viską.

ak, 2013-09-24 14:12:08

Na reikia būti pasiryžusiam gintis, Nesileisti įbauginamam. na kaip mano žmonos brolis man aiškino – na tu prilupsi vieną banditėlį, bet jis turi gaują – rytoj tave pasirtiks trys.

Atsakiau jam paprastai – tie trys labai gailėsis su manimi susitikę… Jėi galėsiu – užmušiu iš jų bent du… Kažkodėl telšių vaikia manęs neužkabina, nors nęsu pasaulio čempionas. Ir Burgio bendraamžis esu. Ir elektrošoko neturiu. Tiesiog visad duodu į galvą kiek turiu sveikatos. Na ne tiek – užmuščiau vietoje. Na duodu, kad nugriūtų… Tad manau, kad svarbiausia yra ryžtingai gintis ir nesileisti banditėlių “apstojamam”. Svarbiausia apstotam – neišsigąsti. Visada reikia turėti kumščius arba ginklą. Senukui Burgiui patarčiau šauti visada mirtinai. Daug smagiau sėdėti kalėjime už tai, kad nudėjai tikrą LR išsigimėlį, nei už tai, kad jį tik sužeidei ar aplamai tik iš gąsdinai… Mano nuomone tuos, kurie sudegino mergaite – būtina nužudyti. Jie – jokie žmonės. Būtų padarę taip su mano dukra – teismas būtų tik mano. Ir jie labai prašytų manęs mirties…

qwerty, 2013-09-24 17:55:13

Komentatorius ak yra toks teisingas, toks piktas, kad net pats nepastebi, jog neapykanta jį paverčia ne ką geresniu,nei tie Dumbavos žudikai. Neapykanta nėra geriausias pasirinkmas, kartais abejngumas yra geriau.

Vilius, 2013-09-24 19:45:53

Valstybei reikia sugrąžinti mirties bausmę dėl tokių išgamų, kurie sudegino mergaitę.

senelis saltis, 2013-09-24 21:04:58

Petras gauna nemokamai pusryčius, pietus ir vakarienę – su ne mažesne norma negu reikia žmogui per parą vitaminų ir mineralų. Dirbti nereikia, sporto salė nemokama, šildymas taip pat, tik va elektra kainuoja.

Jonas pusryčiam suvalgo “buterbrodą”, eina į darbą, teoriškai turi 15min. pietums, praktiškai ne visada.

Darbą baigia 22h. Naktipiečiai kaip jau išeina. Už šildymą pritrūksta susimokėt, bet nieko, kitąkart “buterbrodas” bus toks http://img832.imageshack.us/img832/2457/desra.jpg ir bus tvarka.

Spėkit, kuris iš jų yra nužudęs žmogų? 🙂

petras, 2013-09-25 09:53:40

Seneli, gal ir per gerai kaliniai gyvena. tačiau Jonas yra laisvas ir turi labai daug galimybių. Petras to neturi (ir žinoma gerai, kad neturi). Ta prasme, nemanau, kad koks žmogus, vien dėl nemokamų pusryčių rinktųsi kalėjimą. na nebent badas prasidėtų, bet tuo atveju manau kalėjime būtų dar labiau riesta.

senelis saltis Petrui, 2013-09-25 22:31:43

Ne tai, kad dėl nemokamu pusryčių rinktųsi kalėjimą, bet tai, kad “bausmė” neatitinka bausmės sąvokos. Ir auklėjimas turėtų įeit, bet ten jau atvirkščiai gaunas.

P.S. asmeniškai man, nebūtų kalėjimas didelė bausmė, gal tik dviračio pasiilgčiau.

Daug žmonių sugeba padaryt nusikaltimą sekančią dieną po išėjimo, taip kad nemanau, kad ir jiem čia bausmė… greičiau nepatogumas.

petras, 2013-09-26 09:13:26

tas tai tikra tiesa 🙂 galėtų surast kaliniams sunkių darbų, kad nebūtų net laiko sukčiavimais per telefonus užsiiminėt 🙂 bet tas ES požiūris, labai humaniškas, bet ne į gerąją pusę. nežinau, gal jie ima modelį iš tų “labiausiai” išsivysčiusių šalių, tarkim skandinavų (pas kuriuos apskritai mažas nusikalstamumas buvo, žmonės kito mentaliteto ir pragyvenimo lygis kitas), bet dabar pas juos pilna imigrantų, kurių vis daugėja. Jie su savo supratimu ir manau ateity pas juos dažnės nusikaltimai, tik įdomu ar keisis bausmių sistema, ar ir toliau bus sanatorijos lygio 🙂 gal tada ir mums leis griežtinti tvarką (jeigu tik noro bus iš valdžios pusės).

ak, 2013-09-26 18:32:43

kaliniai būna įvairūs – štai mergina, gindamasi smogė peiliu ir sunkiai sužalojo bandžiusį ją išprievartauti niekšą. Štai vedybų aferistas – apgavo pagyvenusią našlę su savo meilę ir išvilioje kelias dešimtis tūkstančių… Smulkus kišenvagis ir t.t. Bet tie du vyrukai, kurie prievartaVO MERGINĄ, O VĖLIAU JĄ SUDEGINO AR VERTI BŪTI KALINIAIS? aR JIE APLAMAI YRA ŽMONĖS? aR JUOS VERTA KALINTI IR AUKLĖTI?