Kaip rengti pobūvius?

Artėja ruduo – vestuvių metas. Susitikimų šventės. Derliaus dienos. Tinkamas metas rengti pobūvius. Gal kam nors bus naudinga, jei aš čia parašinėsiu, kokie pobūviai dabar man patinka, kokių trūkumų siūlau vengti? Nesu žinovas, bet esu pobūvių mėgėjas… 🙂

*

  1. Maisto įvairovė – kuo mažesnė! Pastebėta, kad net maži vaikai mėgsta valgyti kiekvieną patiekalo dalį atskirai. Kam tas vargas, kam tos išlaidos rengiant dešimtis patiekalų? Ne tie laikai, kai maisto įvairove ir gausa norėtum gėrėtis, mėgautis. Dabar svarbiau – maisto kokybė ir pateikimo estetika. Gėlės ant stalo svarbiau už salotas.

  2. Karšti patiekalai pobūvio pradžioje, prieš užkandžius? Gerai, bet tada kuklūs užkandžiai („vieno kąsnio“) ir desertas – švediško stalo principu. Kitaip liks daugybė nesuvalgyto maisto arba bus daug apsunkusių nuo persivalgymo.

  3. „Suneštinis balius“? Nenoriu… Nebent „dirigentas“ būtų virtuozas. Kitaip vėl bus maisto kakofonija ir nesuderinamų gėrimų kriokliai.

  4. Vieni nori pasikalbėti, kiti nori pašokti, treti nori padainuoti… Labai svarbu, kad viena grupė neimtų diktuoti savo valios kitoms. Visi laisvi ir lygūs!

  5. Kviestiniai muzikantai ir dainininkai – rizikinga. Gera, kai jie nelabai matomi, mažai kalba, bet gerai pataiko sustiprinti svečių linksmybės bangas, puikiai groja ir dainuoja, netinginiauja. Bėda, kai jie linksminasi ir verčia svečius jiems pritarti.

  6. Samdyti vakaro vedėjai – dar rizikingiau… Retas kuris pajunta ir „pagauna“ renginio nuotaiką, padeda, o ne trukdo. Gal geriau trys keturi savi stalo „komendantai“?

  7. Ekrane rodyti nuotraukas, vaizdo įrašus, šmaikščias pateiktis – rizikinga. Išmuša ritmą. „Kine“ apima miegas. Gerai, jei „filmas“ trumpas, rengėjų komentarai kibirkščiuojantys ir įžiebiantys linksmas, taiklias svečių replikas.

  8. Man patinka fejerverkai! Romantiška, sunku „išmokti“, priminimas, kad vakarėlis baigiasi…

  9. Nemėgstu, kai daroma „kaip pas visus“. Geriau blogiau, bet naujau, „kaip pas jus“, kaip šiandien, o ne kaip anksčiau.

  10. Atėjus pasisveikinti ir susipažinti – smagus ritualas! Jis gali būti ilgas. Išeiti noriu „angliškai“ – neatsisveikindamas (išskyrus – su šeimininkais!), netrikdydamas pobūvio ritmo.

***

Žinoma, per kelias minutes aš čia parašiau tik tai, kas staiga šovė į galvą. Principus, taisykles reikėtų apgalvoti ir su jumis pasitarti…

Atsakymai

Burgis, 2012-08-11 19:12:33

Šį tą pataikiau?…

Darius, 2012-08-12 09:25:09

Fejerverkai gražu ir romantiška, bet ne 24.00 miesto viduryje. O šitos kvailos tradicijos laikosi visi triukšmingai švenčiantys savo gimtadienius. Dėl to kiekvieną penktadienį-šeštadienį miegamuosiouse miesto rajonuose “Naujieiji metai”…

Saulius, 2012-08-12 10:29:22

Paskutinis punktas patiko 🙂

A., 2012-08-12 23:19:57

Perskaičius dažniausiai minusuoti norisi, bet šį kartą ačiū! Nepatiko tik fejerverkai.

Saula, 2012-08-13 13:31:33

Atostogauju savo sodybėlėje prie nedidelio ežero. Vakarais ten tyla net spengia 🙂 Tik “užknisa” kiekvieną penktadienį ir šeštadienį 24:00 šaudantys fejerverkai ir iki paryčių “bumčikas”, tarsi prie pat ausies aidintys iš komercinės baliams statytos sodybos kitame ežerėlio krante. Su visu savo pozityvu ir polinkiu linksmybėms (jei padorumas leistų išeičiau iš visų balių paskutinė:-)) na, nenoriu priverstinai klausytis girtų balsų choro ar “bumčiko” (melodijos nesigirdi), ar blogiau – kokio hard roko.

Kai tie uždarbiautojai statė sodybą, kaimynų sutikimo neprašė. Mūsų kaimo ulyčioje tik 5 namai. Visi tapome biznierių įkaitais…