Kalba yra draugas, o ne priešas

Kalba mylimoji klajos —

Lyg ta tremtinė be namų, —

Klegės svetima vietoj jos

Įnirtusio šuns lojimu.

*

Šį S. Nėries posmelį jau esu citavęs šioje svetainėje. Bet kaip jis tinka šiais emigracijos laikais! Apie kurią „šuns kalbą“ rašo poetė? Eilėraštis parašytas antrojo pasaulinio karo metais, kalbama apie vokiečių kalbą. Dabar ši kalba yra kur kas mielesnė už, pavyzdžiui, rusų kalbą, tiesa?

*

Laikai keičiasi… Kas galėjo patikėti, kad po tiek nepriklausomybės metų Kauno ( nacionalinio identiteto miesto, laikinosios sostinės…) gimnazistai Vilniuje bus apdovanojami rusiškais diplomais? Aš galėjau! Niekada nesutikau ir nesutiksiu, kad kalba būtų politizuota. Džiaugiuosi, kad gimnazijoje dirba aktyvi ir sumani rusų kalbos mokytoja Astrida Mongird, kuri jau ne pirmą kartą palydi gimnazistus ant garbės pakylos.

*

Šį kartą pirmokas Rokas pripažintas geriausiu tarp skaitovų, antrokai Gabrielė ir Ąžuolas – geriausiais tarp atlikėjų. Jie dalyvavo Vilniaus universitete surengtame festivalyje-konkurse. Pasigėrėkite ir pasveikinkite!

 

Atsakymai

Burgis, 2012-05-25 08:45:17

Įverčiams ir sveikinimams…

NiekurNeiva, 2012-05-26 19:49:37

DRĄSI MINTIS (straipsnelis kaip iliustracija):

«Семь шагов: как развить интерес и способности вашего ребенка»

http://pintosevich.com/metodika/publications/stati/item/3860-sem-shagov-kak-razvit-interes-i-sposobnosti-vashego-rebenka

Sako, Isaac Pintosevich vienas kiečiausių pasaulyje Asmenybės tobulinimo ekspertų.

Aš žinau ‒ Tu gali ! (patarimas + citata + anekdotas)

http://pintosevich.com/

***

Mačiau nedidelį interviu, totalus pozityvas, geras kalbėtojas, greita reakcija, žinios. Užkliuvo “skatinantys laiškai” (Вдохновляющая рассылка) su būtina trijuje «patarimas + citata + anekdotas» – taigi, tai tiesiog B.B. pastovių kronikų su savo tiesioginiu ir netiesioginiu poveikiu KOMERCINIS VARIANTAS. Neįtikėtinas panašumas!! Tik mums nereikia mokėti. O štai nuo I.P. svetainės tiesiog dvelkia komercija…

PASIKARTOSIU: tiesiog tai, ką daro B.B. ir I.P. savo forma, priemonėmis (poveikiu?) neįtikėtinai panašu. Gal tik man, gal klystu?

Burgis, 2012-05-26 20:00:17

Ačiū, NiekurNeiva, aš jau svajoju taip užsidirbti… :-)))