Kalbos perlai ir žirniai

Gerai jautiesi savo kailyje, kai yra žmogus, kuris tą kailį glosto ir atiduoda jam dalelę savo šilumos.

***

Žinau, kodėl šoko ištiktam žmogui duoda išgerti. Alkoholis toks bjaurus, kad instinktyviai verčia priešintis. O tai padeda atsigauti po patirto šoko labiau negu kas kita.

***

Bet aš įsitikinusi, kad vyras, su kuriuo praleidi naktį, bent akimirką tampa pačiu artimiausiu žmogumi; niekas manęs neįtikins, kad gali būti ir kitaip.

***

(Francoise Sagan. „Angelas sargas“)

***

It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.

***

(Antoine de Saint-Exupery)

***

Taip, taip, apie A.Exupery „Citadelę“, „Mažąjį princą“ mes čia jau diskutavome… Yra knygų, kurios atrodo lyg sudarytos iš citatų. „Greitojo maisto“ tipo F. Sagan kūrinys nėra toks, bet, greitai jį ryjant, akys vis tik užkliūva už kelių lakių posakių.

Žinoma, labiausiai cituotina yra Biblija ir kitos šventos knygos. Suprantama, per šimtmečius iš jų išsunktas visas vanduo, liko tik esencija. Šventiems raštams tai tinka, bet kai grožinių kūrinių rašytojai persistengia, man nepatinka…

*

Ir vis tik – kalbos perlai geriau nei žirniai. Rašau vėl suglumintas žirnių barstytojų rinkimų maratone. Jų klausant kartais atrodo, kad kalbos žirniai jiems byra ne tik iš burnų, bet ir iš visų kišenių. Įstabus gebėjimas kalbėti nieko nepasakant! Suprantu, kad jiems tai naudinga, bet man kas iš to?

*

Stebėkite, kaip jie gudriai kalbės iki rinkimų antrojo turo. Jokiu būdu nepasakys to, ko rinkėjai nenori išgirsti. Viskas vienam tikslui – išrinkite mus, išrinkite!

Bet jūs tik pagalvokite apie menkystę mokytis taip kalbėti! Polinkį žirniams, atmetant perlus. Gyvenimo mėnesių, dienų, minučių pražūtį po žirnių krūvomis…

Atsakymai

Burgis, 2012-10-16 09:39:00

Įvertinkite rinkiminių kalbų eksperto patarimą… 🙂

MariusM, 2012-10-16 10:39:47

dar būna kalbama spiromis…

laisvamanis, 2012-10-16 18:17:06

patarimą matau, eksperto – deja, ne. taigi – “minusas”

Burgis, 2012-10-16 18:30:05

laisvamaniui: jau ir už pokštus skiriate minusus? Liūdna… 🙂

sonata, 2012-10-16 19:14:57

Gerai dar, kad po žirnių… yra toks terminas – “logorėja”- viduriavimas žodžiais 🙂

nuoba, 2012-10-16 19:35:24

Atrodo, kad tie žirniai jau praradę galią. Kaip įrodymas galėtų būti atsitikimas su moteru numylėtiniu Čekuolių arba konservatorių statytomis kopėčiomis duobėje.

Saula, 2012-10-17 00:27:00

Geras! „Logorėja“- viduriavimas žodžiais 🙂

Dažnas reiškinys. Super įvardijimas!