Kam daugiau duoti?

– Niekas nenori pas mus mokytis, nes mūsų pastatai seni, įranga visai nusidėvėjusi, duokite mums pinigų renovacijai! – reikalauja viena mokykla.

– Pas mus daugybė vaikų nori mokytis, bet vietos mums neužtenka, įrangos mums neužtenka ir atlyginimams lėšų trūksta. Padidinkite mūsų biudžetą! – reikalauja kita mokykla.

– Rezultatai žemės ūkyje labai priklauso nuo gamtos išdaigų, kartais mes prarandame didelę dalį derliaus, o jei ir neprarandame, tai įdėtas darbas neatsiperka. Duokite mums subsidijų! – reikalauja žemdirbiai.

– Pramonė, viską lemia pramonė! Lietuva turi būti pramoninė šalis, o ne agrarinė, bet iš pradžių investuokime į pramonę! – aiškina pramonininkai, verslininkai, prekiautojai.

– Mokslas, tik mokslas išves mūsų šalį į lyderių grupę! Mes neturime žaliavų, iškasenų, mūsų žemės nėra derlingos, investuokime į mokslą, į intelektinius darbus. Duokite pinigų, investuosime! – reikalauja žinovai.

***

Kam duoti: lyderiams, kurie ir taip lyderiai, ar atsiliekantiems, kurie vis tiek viską „pravalgys“ ir liks nepagerėję?

Linų beveik nebesėjame, cukrinių runkelių verslas beveik baigėsi, mikroschemų beveik nebegaminame, o pievagrybius auginame, o lazerius gaminame…

*

Šiaip jau geriausia, kai viską sutvarko rinka, bet kai vis tik reikia valstybei pinigus paskirstyti, tai aš tai valstybei patariu: duokite ten, kur gali būti proveržis. Duokite lyderiams! O „lūzeriai“ turi baigti savo veiklą ir imtis kito darbo.

Atsakymai

Burgis, 2014-03-31 10:14:12

Mes neprašome, tik siūlome…

petras, 2014-03-31 12:55:08

“kur gali būti”. gali būti, kad išmėtys pinigus kaip į balą, ir tada gali būti, kad visi liks lūzeriais.

D., 2014-03-31 14:41:34

JAV ir Lietuvos universitetų skirtumai – http://ktu.edu/sites/default/files/viesuju_rysiu_skyrius/studiju_aidai_2008_nr.11_p.4_interviu.pdf

Aušrius, 2014-03-31 15:06:22

Ačiū, D. Superinis straipsnis!

Kaimietė, 2014-03-31 16:48:07

Kad taip kažkam i ausį…

Ar ištikrųjų taip sunku gerai vadovauti (kad būtų proveržis)? Kodėl vienoms šalims sekasi, o kitoms – nė velnio? Nors iš esmės žmogus yra darbšti būtybė.

Kartais taip suima nervas… Suprantu, kad reikia pradėti nuo rinkimų.