Tvora, pušelės, rododendras… Tai mūsų kiemo kampelis. Neabejoju, kad ir jūs turite pasaulyje jaukią, savo vietelę. Kokius augalus labiausiai mėgstate? Mano draugas Antanas kažkada pasakė, kad eglutės sukelia liūdesį – dabar sode niekaip negaliu atsikratyti minties, kad jis teisus. Bet rutulinės ir kūginės eglutės kieme – tikras grožis! Nemėgstu tujų, nes jos primena kapines, bet – paradoksas! – auginame kelias dekoratyvias tujas – tos man patinka!
Atsakymai
Justė, 2007-05-27 13:18:53
Kokia graži Jūsų kiemo tvora!Savo namo dar neturiu, bet kada nors būtinai turėsiu:)
Gamtoje man labiausiai patinka tokios vietos, iš kurių “toli matosi”. Ir tik gamta. Kalnuose, kai kur pažvelgsi – nesimato jokio civilizacijos požymio, uola ant jūros kranto, kai matosi tik neaprėpiami jūros toliai.. Toks raminantis erdvės pojūtis. Norėčiau, kad kada nors pro mano namo langą matytųsi toli toli nuvilnyjančios lietuviškos kalvelės, apaugę pievų gėlėm:)
Linas P., 2007-05-28 13:27:32
musu kieme daugiausia grozio suteikia japoniska vysnia. visa issikerojus, palinkus, kaip padidintas ‘bonzai’ medelis. ypac tada kai suzydi visa, arba uzmezga vaisiu – raudonos, siek tiek pukuotos uogos, skoniu primenancios tresnes auga ne ant kodetliu, o ant paciu sakeliu :] grazus medis, teisingas medis 🙂
Rasa, 2007-05-28 16:06:07
Viens is dvieju: arba direktorius labai greit ravi savo soda 😀 arba anadien is balkono ko gero kaimyno neravetu darzu gerejos 😀
Is tiesu labai grazus kampelis. Del augalu, pav. egluciu, man laaabai patinka ” kanadietiskos” 🙂 gal direktorius jas vadina kuginem? Tokios svelnutes, uzauga iki 1,4m. mazdaug. O siaip, labai labai grazu magnolijos, ypac japoniskosios ( be japonijos siom dienom niekaip). Maciau tik karta zydincia, bet ant juodu saku dideliausi ziedai balti- tikrai tikras tyras grozis ( japonai taip ja ir apibudina, kaip tyrumo simboli). Noreciau mamai nupirkti, tik jos labai lepios, sako.
Kadangi savo sodo neturiu, tai tik dar turiu mazulyte vilti kada nors pasisodinti savo maza parka 😀 , kol kas man pati maloniausia vieta pas tevus, kaime, senajam sode, netoli aviliu… Ten nera grazu, bet… ten atskrenda lakstingalos dvi 😀 tetis mane mokino jas atskirti. Kai atsiguli ten ant zoles, girdi, kaip duzgia bites, uzuodi nupjauta zole, klausai, kaip ciulba pauksciai, zvelgi i fantastiska pasauli debesyse, i visa tai isiterpia kibiru barskejimas ir vaiku pasirekavimai- tada pajauti tokia tiesiog budistiska ramybe- tyra akimirkos laime… O dar ten auga pakalnutes ir gal jau siemet prigije prazys jazminai (tikrai stebuklingo kvapo). Tai va tokia mano puikiausia vietele. Ji turi tik viena trukuma, man niekaip nesiseka ten apgyvendint eziuko! Patys zinot, eziukas yra eziukas, tai yra GERAS! visom prasmem 😀 Pradedant istorijom apie eziuka ruke, anekdotais ir baigiant tuo, kad jis man fantastiskai grazus gyvunelis 😀 Jau kiek buvau parnesus, pabega ir viskas bjaurybukai, o vieta ten jiems butu tikrai tinkama. Net atsidusau prirasius, manau labai gera turet savo nama su savo sodu.
Tadas, 2007-06-02 00:20:41
Dar būtų gražiau jei rododendrą ir pušikes sujungtumėte i vieną “darželį” gražiai apkastumėte, kaip nors nesimetriškai, vingiuotai. Dar į tą “darželį” galėtumėte įkomponuoti kokį nors žeme slenkantį augalą (pvz, tują geltonos spalvos), dar įsodinti kokį augalą ant stiebo (pvz kiekvienam medelyne rasite nusipirkti tokį medelį, neatsimenu dabar pavadinimo, žydi baltais ir rūžavais lapeliais, jį galima karpyti, ir suformuoti burbulą, atrodo labai gražiai). Į tą darzelį ikomponuoti kokį gražų nemažą akmenį. Bet su akmeniu problema iš kur jį gauti. Jums tikrai patiktų… Juoda žemė, labiau išryškina augalus, nei jie auga pavieniui žolyne. Augalų gausa ir spalvų įvairovė sukuria neapsakomą grožį. Tik aišku nereikia persistengti.
Tadas, 2007-06-02 00:24:40
Dar norėjau paklausti kas če per tvora? Man patiko. Gal galėtumėte daugiau apie ją papasakoti? Kiek aš suprantu ten karklo šakelės susmaigstytos į žemę ir supintos? Ar daug su tokia tvora vargo? Ir kaip ją prižiųrėti? Ar reikia karpyti, ir kas kiek laiko?
Burgis, 2007-06-04 14:23:20
Tadai: ačiū už patarimus; tvorą iš žilvičių pasodino tokia suvalkiečių firma. Gražu ir patogu, darbo nedaug, bet karpyti reikia, purkšti nuo ligų…
Linui P: nesupratau?
Free Chechnya, 2007-06-05 22:36:26
Nenoriu buti kazkoks pernelyg kritikas, bet nepatinka man nei kazkokie dekoratyviniai darzeliai, nei tujos, nei tvoros… cia skonio reikalas o del skonio sakoma nesigincijama, o pykstama ir susipykstama 😀 labiausiai man patinka paprasta trumpai nupjauta golfo pievute, kai turesiu nama tikiuosi aplink savo nama tokia apzeldinsiu… nors tiesa pasakius man ir namas nepatinka geriau kotedzas ar butas, o butas aukstame dangoraizy :), nors ka as sakiau del skonio… 😀
Lina, 2007-06-24 21:07:46
Užaugau kaime savo sodyboj, netoli upės. Mylėjau gamtą, bet kaip stipriai pradėjau suprasti tik tada, kai pirmiesiems mokslo metams atvažiavau į bendrabutį. Nuo pačios pirmos dienos man kiekvienas augalėlis, laukinis gyvūnėlis, debesėlis ir žvaigždelė tapo labai svarbūs.
Iš valgomus vaisius vedančių tai mūsų sodyboj labiausiai patinka šilauogės, valgomasis sausmedis ir mūsų vadinamosios “juodosios avietės” (iš tikrųjų, tai Cumberland veislės juodauogės avietės, kurias dažnai dėl panašumo vadina gervuogėm). Taip pat labai džiaugiuosi mūsų “mini raiste” (gal 4 kv. m.) augančiomis spanguolėmis.
Dar pas mus auga toks gražus grakštuolis skiepytas sausmedis.
Bet vis vien alyvos dėl savo kvapnių žiedų ir “laukinė obelis” (į ją labai patogu įlipti (ir stebėti kylančią ar besileidžiančią saulę) ir ji auga mūsų mažytėj pievoj, kuri man panaši į laukinę pievą) sulaukia daugiausiai mano dėmesio 🙂
Ir, kad ir kur bebūčiau, nė vienas gluosnis, beržas, klevas ar pušis (dažnai dar ir išsikeroję ąžuolai) neprasprūsta nesulaukę mano šypsnio (bent mintyse)…
O žiemą labiausiai patinka sedulos. Ypač raudonomis šakelėmis. Tada jos labai gražiai atrodo sniego fone.
Genovaitė, 2007-06-25 22:13:15
Nuostabi tvora…pušelė…rododendras…
Kaip taip greitai ji galėjo užaugti?
Dar reikėtų pastatyti nors vieną aviliuką su Kaukaziškomis bitelėmis.
Žmona galėtų bitininkauti…
Sekmės! Važiuosime ekskursijon.