Karjeros dienos. Nekrizenk.

Man patinka šis rytoj prasidedančių “KTU karjeros dienų” žodis “Nekrizenk”. Daugiaprasmis. Nekrizenk – tai rimta. Nekrizenk – nebijok krizės, neskatink krizės ir pan.

Susirinks darbdaviai ir save jiems siūlantys. Įdomu, įdomu… Jei skaitytum tik “Lietuvos rytą”, galėtum pagalvoti, kad dabar niekas nieko į darbą nepriima, tik atleidinėja. Bet vis tik darbuotojų kaita yra. Ką tu, jaunas žmogau, pasiūlysi darbdaviui? Kaip pasiūlysi, kad tave, o ne kitą pasirinktų?

Keletas patarimų, minčių:

  1. Pateik save visą, nepamiršk net mažiausių smulkmenų (pavyzdžiui: pats remontuoju savo automobilį, suprantu latviškai, mano brolis dirba Danijoje ir pan.).

  2. Visų darbdavių prioritetai skirtingi, vikriai sukeisk akcentus: vieniems pirmiausia girkis mokslu, kitiems – IT išmanymu, tretiems – gera sveikata ir pan.

  3. Darbo ieškok taip, kad nekiltų nė mažiausios abejonės, kad žadi DIRBTI, ilgai ir intensyviai dirbti.

  4. Bet nesukurk įspūdžio, kad tau mirtinai reikia bet kokio darbo – nusipiginsi, visi supras, kad pats žinai esąs nieko vertas.

  5. Klausinėk konkrečiai, parodyk, kad išmanai smulkmenas (“Hondoje” saugikliai yra dviejose vietose, informacija knygoje nesutampa su informacija ant dangtelių…).

  6. Būk pasirengęs svarstyti netikėčiausius pasiūlymus. Džekas Londonas, prieš tapdamas rašytoju, buvo indų plovėjas…

  7. Nenusimink, jei pirmi devyni atsakymai bus neigiami. Juk tau reikia tik vienos darbovietės, tiesa? Čia kaip su santuoka…

  8. Svarbiausia: nesidomėk, kokia nauda tau, o įrodyk, kokia nauda tave samdantiems. Kapitalistas turi gauti savo dalį.

  9. Tikriausiai niekas nieko tau nepasiūlys, bet vis tiek naudos bus – pats išmoksi rinktis darbuotojus savo bendrovei.

Atsakymai

Jovita, 2009-03-18 14:35:08

Pridurciau desimta punkta: labai idemiai klausyk ir isimink ka darbdavys kalba, ko klausia, ko jam reikia. Taip parodysi, kad tau idomu, moki mokytis, ir veliau mokesi klausytis ir suprasti darbdavi ir klientus.

Ignas, 2009-03-18 15:53:30

Pridesiu 11-a: Tvarkingai apsirenk (ne ne.. nebutinai kostiumas, tiesiog tvarkingai), atrodyk savimi pasitikintis ir sypsokis. Gera nuotaika, nuosirdus bendravimas ir pasitikejimas savimi dar niekam nepakenke. Sekmes visiems!

Andrius, 2009-03-19 13:42:17

Nepersistenk besišypsodamas, išlik santūrus (ne susikaustęs) 🙂

GZ, 2009-03-20 23:42:10

Atsiminiau vieną savo darbinį interviu, tokį “sportinį”, ne iš didelio poreikio. Visą laiką prasišypsojau, kažkuriuo momentu net priskaldžiau jumorėlio apie tai, kaip ir kuo aš jiems tinku. Tie žmonės (visas ketvertas) rimtais veidais į mane žiūrėjo, tokį visai nenatūraliai neišsigandusį, ir turbūt galvojo — gal koks narkuša ar ką…

To darbo negavau, nors techniškai turėjau tikt. Visai nepergyvenau, o į sekantį interviu eit buvo kaip tai paprasčiau. Panašiai kaip egzaminai — pirmą, antrą, trečią jaudiniesi, paskui atsibosta. Labai sveikas sportas.

Bet pasakysiu, kad man turbūt nei vieno darbo iš esmės nepadėjo gauti šie visi triukai, nors jei būčiau daręs viską prieš pateiktas rekomendasijas, gal būtų ir nepasisekę. Mano akim, ateisi pasikaustęs savo srityje — darbdavys, kuris tikrai žino ko jam reikia ir moka įvertinti, paims ir be šypsenų. Kaip tą lietuvaitę, kur priėmė į MIT — kur čia aš neseniai skaičiau ? 🙂 Su ja gal ir visai interviu nebuvo ?