Kartais reikia nueiti medžių viršūnėmis…

Jūs, darbo žmonės, dar negalite suprasti, koks keistas jausmas, kai trečiadienio pietus pavalgęs išvažiuoji sau į Anykščius, pasilieki ten nakvoti, valgai ir vaikštai, maudaisi baseine, rūpiniesi kūnu ir siela… Vilniaus SPA tikrai geras! Rekomenduoju visiems – su vaikais ir be vaikų.

***

Aš labai rūpinausi kūnu (pirmąjį pusdienį nuėjome 5,5 km…), bet dar labiau – vidiniu atsinaujinimu. Kai pastovi prie Puntuko, kai eini medžių lajos taku, taip viskas viduje susiderina, nurimsta ir pasirengia…

*

Mūsų amžiuje retkarčiais reikia pasirengti. Geriau suprasti akmens kietumą, medžių aukštį, vandens srovių paslaptis… Ilgaamžiškumą ir laikinumą reikia suprasti. Gamtos ramybę reikia perkelti į save.

***

O dar du tokius gerus uždavinius sugalvojau ir išsprendžiau! Kam? Tam. Vidiniam man…

Atsakymai

Da, 2018-06-21 22:19:40

Nugyvenote ir gyvente prasmingą gyvenimą. Tai nuostabu! Stiprybės ir sveikatos Jums ir Jūsų artimiesiems.

Giedrius, 2018-06-22 20:42:46

Apčiuopti neapčiuopiamą, pamatyti nematomą, išgirsti negirdimą… bent jau pamėginti išmatuoti begalybę, kad suvoktum savo pažinumo ribotumą ir nenustotum nuolat stiebtis… Ko gero, tai neprilygstamasis baronas Miunhauzenas vadino “pakelti save už plaukų”. Puiki frazė iš filmo “Tas pats Miunhauzenas” (1-oji scena):

– Jūs tvirtinate, kad žmogus gali pakelti save už plaukų?

– Būtinai! Mąstantis žmogus tiesiog privalo reguliariai tai daryti.

* * *

Beje, 1993 metais Vašingtone buvo atliktas įdomus eksperimentas. Vašingtono gyventojai surinko 5 mln dolerių ir pasikvietė 4000 jogų. Mieste buvo vykdomi grupiniai meditacijos seansai, siekiant sumažinti mieste nusikalstamumą. Eksperimentą stebėjo 27 mokslininkai iš įvairių JAV universitetų. Jis truko 55 dienas. Likus savaitei iki jo pabaigos policija ir spauda pranešė, kad nusikalstamumas išties sumažėjo. Mokslininkai pateikė išvadą: transcendentinė meditacija mažina nusikalstamumą, socialinį stresą ir stiprina pozityvias tendencijas visuomenėje. Pasibaigus eksperimentui, nusikalstamumas vėl grįžo į pradinį lygį.

* * *

Koks paradoksas! Tai kas neapčiuopiama duoda labai netgi apčiuopiamą rezultatą!..

Rasa, 2018-06-23 22:30:24

Taip. Gamtos ramybę reikia perkelti į save ☺

Manau jau rašiau tai kažkada. Šį gabaliuką iš labai mano mėgiamos knygos. Bet šiandien stebuklinga naktis… Todėl galima ir pasikartoti:

„Medžiui nerūpi būti atpažintam ir pripažintam, jis tik pražysta vieną rytą, atėjus pavasariui, ir paskleidžia, ką turi gražiausio, skaisčiausio, ir perkeičia pasaulį aplinkui save, kiek išeis- nors per sprindį.

Jo šaknys giliai žemėje nematomos be atvangos skverbias, rausias; jo šakos aukštai danguje be paliovos stiebias, sprengias; žydi jis tik pats sau ir, tik pats sau žydėdamas, žydi visiems. Tatai mes jį prarandame, žiemai užspeigus, bet ne jis mus, vienišasis, mes ilgimės jo, pavasariu šaukdami, bet ne jis mūsų, kuris Gyvena. Tokia yra medžio galia.

Medžiui neknieti mūsų meilė, mūsų dėmesys, kurį mums sugrąžina tarsi veidrodis atmušęs. Medis nieko nepaima, kas jo prigimčiai savaime neskirta, neatsisako nieko, ko jėga iš jo neatimam arba kuo jo prigimtis ir pati neatsikratytų. Jis tik leidžia priglusti skruostu prie tokios šiurkščios, abejingos ir vis dėlto jautrios, pralaidžios gyvai dvasiai žievės, apglėbti rankomis kamieną ir giliai patirti, kaip mylime patys save. Tokia yra medžio meilė.

Medis su niekuo niekuomet nesirungia, nesigalynėja, dėl nieko nesiima nei ko varžosi, drovisi, o tik geria saulę išsiklėtęs, tiek saulės, kiek tenka, visą ligi paskutinio lašo, nė spindulėlio mažiau, be lūkesčio, užmojų, nusivylimo ir apmaudo, be įniršio, nekantrumo ir baikštaus susikaustymo, be godulio ir saiko, visą, visą dangaus šviesą, kiek tik išlijo ir susismelkė jo susitaikiusion, ramiai stačion lajon.“

skaitytojas, 2018-06-24 10:58:31

Nuskambės proziškai,bet medis rungiasi su medžiu dėl saulės šviesos,erdvės,maistinių medžiagų.Eglės,beržai stelbia pušis, obelys stelbia slyvas,trešnes…Gamtoje kova už būvį vyksta nuolatos.

Giedrius, 2018-06-24 13:53:29

Iš Išminties Knygos:

“Nuvažiuokite į mišką ir pažiūrėkite kas vyksta miške.

Ten yra nudžiūvę medžiai ir sutrūniję kelmai. Bet yra ir jauni ūgliai. Ir gyvenimas tęsiasi. Dūzgia bitės, čiulba paukščiai, žydi gėlės. Viešpatauja visiška harmonija. Kiekvienas iš jūsų yra unikali gėlelė šiame miške. Todėl jūs turite tiesiog žydėti ir jausti Meilę viskam, kas jus supa.

Imkite pavyzdį iš jus supančios gamtos. Kiekviena gėlelė tiesiog žydi. Ji nekovoja nei su nudžiūvusiais medžiais, nei su sutrūnijusiu kelmu…”

Sokolovas, 2018-06-25 09:34:46

O aš kaip tik šiandien važiuoju į Anykščius. Kaip tik į SPA Vilnius ! Būsiu ten savaitę…

Ten jau buvau tris kartus. Dabar būsiu ketvirtą kartą.

Beje, ir man ten buvo apsireiškęs uždavinys, vėliau pavirtęs 2018 metų Naujamete snaige. Su taisyklinguoju aštuonkampiu.

Kas buvo SPA Vilnius, -žino, kuo čia dėtas aštuonkampis. O kas nebuvo, tas…nenutuokia, kas yra visavertis poilsis !

Ilsėkitės Anykščių SPA Vilnius !

MIMOZA, 2018-06-25 19:37:20

Burgiui ir Sokolovui.

Nulipkit iš medžių viršūnių ant žemės ir eikit mokyti vaikų.

Vilniaus licėjui verkiant reikia matematikos mokytojų.

Elena, 2018-06-25 21:03:54

Mimozai,-

nesiulykit p.Burgiui ir mokytojui Sokolovui nulipti ant žemės iš medžių viršunių. Jie jau pakylėti virš mūsų. Likite ten. Viršunėse Jus įdomesni, protingesni, naudingesni. …Ten Jus gražesni mūsų žemės-žmonijos žiedai. Likite savimi.

MIMOZA, 2018-06-26 17:40:23

Anykščiuose nėra interneto, kad Sokolovas dar neapsireiškė su savo uždaviniais?

Burgis, 2018-06-26 21:05:10

MIMOZAI: vis tik man atrodo, kad rašo Adefagija… Ne, aš nenusileisiu iš savo skrydžio aukščio ir į mokyklą negrįšiu!

Sokolovas, 2018-07-02 17:35:08

Jau grįžau.

Internetas Anykščiuose yra, bet kompas pas mane namie ant stalo stovi…:)