Kas augins jūsų vaikus?

1260 vaikų tėvų šį rudenį teks sukti galvą, kur palikti savo mažąsias atžalas, kol patys dirba. Laisvoms 490 laisvų vietoms Vilniaus darželiuose užimti buvo pateikta 1750 paraiškų. Ką daryti su į darželį nepatekusiomis atžalomis, nežino nei Vilniaus miesto savivaldybė, nei Vaiko teisių apsaugos kontrolierės tarnybos atstovai. Samdytis auklę, pagalbos kreiptis į senelius ar giminaičius arba leisti vaiką į privačią ugdymo įstaigą – tokia vaiko priežiūros dienos metu alternatyva kol kas yra realiausia.

(lrytas.lt)

Tuo neįmanoma patikėti! Gyventojų mažėja, moksleivių skaičius katastrofiškai mažėja, o vaikų darželių trūksta?! Tai įkurkite naujų! Kapitalizmas už lango. Jei žiopli ir nerangūs valdininkai negalėjo suplanuoti, numatyti, kažkas dabar turi už tai nukentėti, o kažkas – sumokėti, bet darželiai turi būti įkurti. Tuoj pat!

*

Palaukite, palaukite… O gal čia tokia valstybės politika, kad vaikai į darželius neitų? Gal darželiai nepasiteisina? Gal jie „nuostolingi“ (kam nuostolingi – tėvams ar valstybei)? Gal jie kenkia jaunosios kartos pirmaisiais gyvenimo metais?

*

Įtariu, kad čia taip skatinama privati iniciatyva, privatus darželių verslas. Tai ir pasakykite aiškiai: „valdiški“ darželiai vaikams netinka (net jei tėvams patinka), tik privačiuose darželiuose vaikai yra tinkamai prižiūrimi, maitinami, ugdomi. Ar jūs skaitėte apie tokius tyrimus, tokias išvadas?

*

O gal čia akcija prieš bet kokius darželius? Jau esu čia rašęs, kad mudu su broliu Sibire pačią pirmą dieną iš darželio pabėgome pro langą, todėl toliau mus augino senyva ir ligota močiutė… O štai mūsų vaikaičiai po atostogų noriai sugrįžo į darželį Stokholme. Bet gal vaikučius vis tik turi auginti tėvai? Žinoma, gali auginti seneliai, bet kiek jų – galinčių? Fiziškai galinčių ir darbų atsisakyti galinčių? Aš – nei toks, nei toks…

*

Mano išvada trumpa: geras darželis yra gerai! Blogus darželius reikia naikinti, o gerų reikia įkurti tiek, kiek reikia. (Tinka ir mokykloms…) Mes, seneliai, pasirengę už tai sumokėti. Iš pensijos. O jūs kaip galvojate?

Atsakymai

Burgis, 2012-08-13 18:47:49

Reitinguokite…

kibir-tele-vibir, 2012-08-13 20:40:23

Galvoju, kad yra labai mažai senelių, pageidaujančių iš pensijos sumokėti už gerą darželį (pavyzdžiui, po 1000 litų per mėnesį už vieną vaiką).

Taigi, turime tai ką turime, tai ką daugelis tik ir gali sau leisti – valstybės finansuojamus darželius. O čia jau gaunasi šneka apie visą valstybės ūkį: iš ko atimti, prie ko pridėti..

NiekurNeiva, 2012-08-13 20:46:46

Mažėjant mokyklų, šeimoms dar viena problema – transportas.

Kai prisimenu, kad vaikams iki darželio buvo 200m,

o iki mokyklos 400m, ir nereikėjo kirsti jokios gatvelės, tai sunkiai įsivaizduoju, kaip reiktų elgtis dabar, kai tie atstumai kažkur 3-5km… O kam 8km, 10km, 12km… Ir jei vaikučiai 2, arba visi trys? Ir skirtingose mokyklose…Tai jokios lošimų teorijos nepadės šeimos nariams PRIIMTINAI optimizuojant tokias transporto situacijas…

Žinia, jauni dabar gudresni – kažkaip išsisuka…

tylu, 2012-08-13 23:54:58

O kas čia?

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/darzelinuku_tvirkinimas_prasides_rudeni/