Kas nuteis teisėjus?

Mes visi kasdien teisiame. Štai aš pasmerkiau studentą Artūrą už tai, kad jis pasmerkė mane. Šiandien su tuo studentu ir jo draugais bandžiau pakalbėti apie akademinę moralę – likau nesuprastas… Nenustebčiau sužinojęs, kad du išėjo iš auditorijos protestuodami prieš „teisėją“ Burgį…

*

Teisėjai ėmėsi teisti kai kurių norvegų didvyriu laikomą Breiviką. Vienus teisia teisėja N.Venckienė, kiti teisia teisėją N.Venckienę. Aukščiausiojo teismo pirmininkas visaip stengiasi įteigti, kad jis labiau teisėjas už kitus teisėjus ir teisesnis už visus teisiamuosius, o žmonės (kai kurie) neklauso, nors tu ką. Teisia tą pirmininką.

*

Jūs pastebėjote, kiek daug pas mus arogantiškų, pasipūtusių teisėjų, advokatų, prokurorų? Jūs pastebėjote, kaip aršiai jie gina savo neklystamumą, teisinį pranašumą? Žinote, kodėl? Todėl, kad įvairiausių revoliucijų, perversmų laikais įniršusi minia žiauriausiai keršija ją teisusiems žmonėms. Nebežiūrėdama jokio teisumo! Prisimenate epizodą iš E.Hemingvėjaus romano „Kam skambina varpai“? Akmenimis pasimėgaudami užmušė… Ispanai ispanus. XX amžiuje.

*

Ne vienas pastebi, kad Norvegijoje rusena neapykanta kitataučiams, ypač musulmonams. Kadaise būdamas JAV aš pajutau tokią vieno nedidelio miestelio mero neapykantą juodaodžiams, kad mane apėmė baimė…

*

Tai ką daryti? Mokytis iš gamtos! Nėra nei visai teisių (liūtų), nei visai kaltų (kiškių). Visi moka pulti, bet moka ir atsitraukti. Visi moka pasirinkti gyventi ten ir taip, kad kuo mažiau trukdytų kitiems. Nes trukdančius baudžia.  Visi turi ginklų (dantų, nagų, greitų kojų, slepiamos spalvos apdarų ir pan.), bet ne kasdien kaunasi. O kai kaunasi, visiems aišku – tas teisus! Ir niekas jo nesmerkia. Liūtas nemedžioja pramogaudamas. Ir aš studentų nesmerkiu (nemedžioju tai jau tikrai!…) dėl pramogos.

 

Atsakymai

Burgis, 2012-04-16 14:58:06

Įvertinkite…

Dominykas, 2012-04-16 15:44:59

Tai ką pridirbo studentas? Leiskit ir mums nuteist! Venckai neįdomūs… 🙂

Burgis, 2012-04-16 16:05:49

Dominykui: nieko tokio nepaprasto mano žemietis nuo Plungės nepadarė, bet aš vis tiek stebiuosi, kad jau net žemaičiai nebesupranta, kas netinka…

*

Studentas atsinešė į egzaminą Einšteino uždavinio sąlygą ir rengėsi pateikti to uždavinio sprendimą kaip egzamino darbą. Aš tą sąlygą atėmiau vos egzaminui prasidėjus ir studentą išsiunčiau iš auditorijos net nepaklausęs vardo, pavardės – taip sušvelninęs jam bausmę.

Bet studentas Artūras šioje svetainėje apkaltino mane pažeidus net du Dekalogo straipsnius – apkaltino melu ir vagyste. Be to, rašė pašiepdamas mane kaip asmenį, o tai diskusijose laikoma neleistinu dalyku.

Šiandien supratau, kad jis savo nuomonės nekeičia, todėl rytoj teks paskelbti, kaip aš keičiu savo dėstymo ir egzaminavimo stilių. Kai kalba ginklai, mūzos tyli…

Studentas, 2012-04-16 22:04:17

Man nuoširdžiai gaila visų mūsų srauto studentų dėl to, kad jūs ketinate keisti savo dėstymo stilių iš esmės. Gaila unikalių paskaitų ir įdomių temų, kurios su jumis dar liko neaptartos. Aš tikiuosi, kad dar išliks tas paskaitų unikalumas, nepaisant šio nemalonaus įvykio.

Vladas, 2012-04-16 22:21:33

“Neteiskite ir patys nebūsite teisiami”

Nieko neprimena?:)

Arvydas, 2012-04-16 22:28:01

J. Erlickas?.. :))

Vladas, 2012-04-16 23:36:42

Dar pagalvok, Arvydai:)

Na ir pats pasitikslinau. Pasirodo tikta versija tokia:

„Neteiskite ir nebūsite teisiami; nesmerkite ir nebūsite pasmerkti; atleiskite, ir jums bus atleista“

Burgis, 2012-04-17 10:02:12

Studentui: nuoširdžiai dėkoju už gerus žodžius! Aš stengsiuos… 🙂

belzebubas, 2012-04-17 19:08:15

gerb. Burgi, kitataučiai nemėgsta kitataučių taip pat( o gal ir daugiau), kaip ir bet kokia kita tauta. Tik mes to nežinome arba nenorime žinoti ir mūsų apie tai neapšviečia spauda.

Beje tie kurie įsileidžia tokias mases imigrantų iš visai svetimų kraštų praktiškai ir yra patys toliarantiškiausi, ko nepasakysi apie kokius japonus.

Studentass, 2012-04-18 21:43:26

Mano nuomone, dėstytojas situacijoje dėl įvykio su Artūru yra visiškai teisus. Buvo aiškiai kelis kart pasakyta, kad sąlygu (ar kažko panašaus) nebus galima tureti. Juk iš viso kurso tik ponaitis Artūras ( kuris, manau, tiesiog paskaitų nelankė) turėjo sąlyga pasiėmęs.

Artūrui būtų tiesiog labai trumpas ir konkretus patarimas gyvenimui: visada pagalvok, prieš kažką darant.

Tiesiog nesusilaikiau šiek tiek nepakomentavęs. 🙂