Kas tave „užveda“?

Мерцал закат, как блеск клинка.

Свою добычу смерть считала.

Бой будет завтра, а пока

Взвод зарывался в облака

И уходил по перевалу.

**Отставить разговоры

Вперед и вверх, а там…

Ведь это наши горы,

Они помогут нам!**

А до войны вот этот склон

Немецкий парень брал с тобою!

Он падал вниз, но был спасен,

А вот сейчас, быть может, он

Свой автомат готовит к бою.

Отставить разговоры…

***

Здесь вам не равнина – здесь климат иной.

Идут лавины одна за одной,

И здесь за камнепадом ревет камнепад.

**И можно свернуть, обрыв обогнуть,-

Но мы выбираем трудный путь,

Опасный, как военная тропа.**

///

Мы рубим ступени. Ни шагу назад!

И от напряженья колени дрожат,

И сердце готово к вершине бежать из груди.

**Весь мир на ладони – ты счастлив и нем

И только немного завидуешь тем,

Другим – у которых вершина еще впереди.**

***

Čia keista tema – tik suprantantiems rusiškai. Tik girdėjusiems ir mačiusiems V.Vysockį. Šiandien bandžiau tai padainuoti gimnazistams, po keliskart pabrėždamas paryškintas vietas – jokios reakcijos. Jie nesupranta. Jų „neužveda“. O aš nuo vakar, kai „parsitempiau“ žodžius iš interneto, dainuoju tyliai (kai kiti gali išgirsti) ir garsiai (automobilyje…) dainas, kurios mane veikia kaip narkotikai, kaip “Extasy” (tiesą sakant, nežinau, kaip tos tabletės veikia, bet numanau, kad kaip V.Vysockio dainos…).

O jus kas „užveda“? Ir aš gal noriu…

Atsakymai

Darth Vader, 2010-02-03 14:13:42

kas NEužveda – buvusių okupantų, atėjusių su savo vodka ir mongoliškais keiksmais, “kultūra”. T.y., užveda, bet tik neigiamas emocijas. Ne žmonės gi.

Užveda – istoriniai rimti filmai, kada galima išgyventi viską su herojumi.

Burgis, 2010-02-03 14:20:11

Darth: jei čia apie V.Vysockį – tai netinka, nes jis tuometinei valdžiai neįtiko… O rusų kalba nėra okupantų kalba – ji tiesiog viena iš pasaulio kalbų.

Rasa, 2010-02-03 14:23:53

Vaderi, pasakysiu tau nuoširdžiai. Kai tave paskaitau, tai kartais juokiuos, o kartais (kaip dabar 🙂 norisi tau lietuviškai kultūringai pliaukštelt per pakaušį, kad atsipeikėtum :))) Nors vis vien prajuokini 🙂

mokytoja, 2010-02-03 15:05:28

Kai tiek prisnigo, kai saulėta diena, žiūriu pro langą, o mintyse:

Зима!.. Крестьянин, торжествуя,

На дровнях обновляет путь;

Его лошадка, снег почуя,

Плетется рысью как-нибудь;

Бразды пушистые взрывая,

Летит кибитка удалая;

Ямщик сидит на облучке

В тулупе, в красном кушаке.

Вот бегает дворовый мальчик,

В салазки жучку посадив,

Себя в коня преобразив;

Шалун уж заморозил пальчик:

Ему и больно и смешно,

А мать грозит ему в окно…

Rasa, 2010-02-03 15:08:43

Kas “užveda”?

Gera muzika, įvairi, tame tarpe ir Vysockis 🙂

Geri šokiai, pav. Street dance (Hip-Hop, R`n`B, House, Locking, Popping)- tai ne mano amžiui, bet pažiūrėti man labai patinka 🙂 Arba kai šoka Bervingis, Cholina 🙂

Juokinga, bet geras pokalbis irgi veikia tonizuojančiai :)))) kai diskutuoji su artimais, įsijauti, kalbi viens per kitą, pasijauti, kaip “įkalęs” :))) Vaikai juokiasi kartais iš manęs 🙂

RascalLT, 2010-02-03 15:12:28

Rusai buvo mūsų okupantai, nes gyvename greta. Mes buvome jų okupantai, bet iš tų laikų jau nė vieno gyvo, tad pasimiršo.

Poezija užveda. Svarbu tinkamu metu rasti tinkamas eiles.

Bet šios eilės apie karą. Karas užveda, užvirina kraują. Bet vakarų civilizacija nebekariauja. Mes per daug turime ir bijome prarasti. Pragmatizmu apsikamšome ir gerai. Kas pakeis karo teikiamus malonumus?

Ramunė, 2010-02-03 15:19:01

Kelionės. Ir ruošimasis joms: informacijos rinkimas, studijavimas, ir ilgas mėgavimasis patirtais įspūdžiais.

Giedrius, 2010-02-03 15:23:50

Mane uzveda “challenging tasks” darbe….

O., 2010-02-03 16:16:57

P. Burgi,

nesistebėkite – šiuolaikinė karta nebesupranta rusiškai, net jei turi mokykloj tas porą pamokų(kaip kad ir mes nebepasieksime jų anglų kalbos lygio).

Ir – jokios prasmės cituoti Vysockį jo nežinantiems. Reikėjo gyventi drauge su juo, toj pačioj aplinkoj.

Be to – ką norite kalbėkite apie rusų kultūrą, lietuviams jie vis tiek – okupantai. Dar ir dabar sesuo turi kaimynų, beveik nesuprantančių lietuviškai – gyvena Sostinėje..

attente, 2010-02-03 16:20:06

labiausiai muzika, kad ir ta pati tūkstantį kartų girdėta, bet, besikeičiant nuotaikoms, požiūriams, ji vis įgauna skirtingas spalvas. prie to pačio galima priskirt koncertus, po kurių taip lengva ir gera būna 🙂

mylima veikla – gitara, šokiai, dainavimas – tai, kas padeda užsimiršti.

teatras. Muzikinis pagrinde – neapsakomas jausmas, kai visu kūnu laksto šiurpuliukai nuo gerų (!) balsų.

fotografija. aš po poros valandų slampinėjimo ir įvairių dalykų fiksavimo jaučiuosi pailsėjus ir vėl pasirengus panirti į kasdienį bėgimą.

rašymas. nebūtina kurti kažko meniško, bet dienos emocijų išliejimas popieriuj padeda nurimti ir viską sudėlioti “į stalčiukus” galvoje.

ir, žinoma, pokalbiai. geriau “gyvi”, bet nieko neturiu prieš kad ir tą patį skype. ypač su seniai matytais žmonėmis arba tais, kuriuos matai labai retai. kažkaip smagu būna išsikalbėt 🙂

Gita, 2010-02-03 17:10:57

Labai labai ačių už šias eilutes…kaip tik vakar naršiau po Jūsų svetainę, nes ieškojau čia patalpintų eilėračių, dabar jiems jaučiu alkį:) galvoju gal atrasiu Jūsų deklamuotus mums kažkada:) ir radau, sandėliuke.

Mane užveda rusų literatūra, geri rusiški filmai, užveda didelę patirti sukaupusių žmonių išsakytos mintys apie gyvenimą, santykius, meilę. Dar užveda kai kaskart gauni pamoką ir padarai gyvenimiškas išvadas, kurias taip ir norisi užsirašyti… užveda kai įsimyli ir vėl jautiesi kaip pirmokas, nieko nežinantis šioje srityje, nors tu artėji prie 30:)Karts nuo karto grįžtu prie liūdnokų tačiau realistiškų Remarko minčių, kurios taip pat užveda

01, 2010-02-03 17:42:39

Užveda geros emocijos, artimo žmogaus akių spindesys, gera muzika, pavasaris… Visa, kas gera, užveda georms emocijoms…

Rasa, 2010-02-03 18:48:16

Pasenau! Dievaži, pasenau… :))) Išvardinau visokių dalykų, o gi svarbiausią užmiršau! 😛 Labiausiai užveda mylimas žmogus! Kai esi įsimylėjus ir tavo mylimas žmogus tau parodo, kokia esi jam puiki ir svarbi- va ta būsena, kai atrodo, kad tau jau kalasi sparneliai ir tuoj pakilsi ir paskrisi… Ir viskas spalvotai ir viskas gražu, ir energijos nors vežimu vežk! 🙂 Ir kalnus gali nuversti mažuoju piršteliu… :)))

Rasa, 2010-02-03 19:02:34

Oi, gaunasi, kad kartoju Gitą, apie įsimylėjimą kalbėdama:))) Bet jos komentaro dar nebuvo įkelta, todėl prašau man atleisti… Be to apie meilę niekad ne per daug… 😛

renite, 2010-02-03 20:08:32

gerbemieji, koks karas, juk sios eiles is filmo ,,Aukstuma”, apie alpinistus, jaunimas gal ir nemare, bet vyresni turetu prisiminti, pats Vladimiras Visockis ir vaidino, mane taip pat labai uzveda jo eiles, o tarybiniais laikais daugeli jo eiliu oficialiai net nespausdino, o mes, 1973-ju studentai jas gaudavam is draugu slaptai, ir skaitydavom, dainuodavom …uzveda Jesenino eiles,yra ir musu puikiu poetu jai kalbet apie eiles, o siap ir gera knyga gali taip uzvest, kad nejauti laiko tekmes,ir per nakti visa perskaityt…

burgis, 2010-02-03 20:27:55

Papasakosiu apie konkretų užvedimą…

Moksleiviška vasara kolūkyje. Penki ar šeši paaugliai kaitroje visą dieną grėbia, krauna šieną. Vakare visi baisiausiai pavargę, bet labai nori maudytis. Nueiti iki kanalo (maudydavomės Prancūzų kanale, Klaipėdos raj.) toli, bet pievoje dirbo traktoriukas MTZ su priekaba. Ir štai – kai reikia važiuoti, traktoriukas neužsiveda!

Apie dvi valandas mes jį stumdome po pievą dainuodami „užvedančią“ dainą:

Draugai, prie pabūklų,

Visi į vietas!

Tai bus paskutinis paradas!

Be baimės, be gailesčio

Mūšį sutiks

Drąsus išdidusis „Variagas“!

Ir traktoriuką užvedėme! Nesvarbu, kad nuvažiavus prie kanalo jau temo ir niekas maudytis nebenorėjo…

Įsiminiau šį epizodą kaip įrodymą, kad daina yra galinga jėga!

burgis, 2010-02-03 20:29:29

Moterims: pagaliau! Prisiminėte tikrąjį „užvedimo“ variklį – meilę! Vyrai bejėgiai be to variklio….

Simona, 2010-02-03 23:21:39

Užvedimo variklis tai tikrai meilė, bet ne tik vyro moteriai ar moters vyrui.

Briedis, 2010-02-04 08:21:06

Velniai rautų, mane irgi žiauriai kabina šios eilutės! Taip būtent šios. Dar Jurijaus Vyzboro yra keli kultiniai gabalai. Draugai gali paliudyti, apie mano mėgstamą frazę „vpiriot i v verx“. Mes net marškinėlius su ja buvom pasidarę.Aš taip atsakydavau į klausimus kur ir kaip mes toliau eisim. Aš būtent tuos gabalus niūniuodavau kai iš ties būdavo sunku. Žiauriai sunku. Kai dar sunkiau būdavo tada jau melsdavausi. ):

O „Vertikalė“ prastokas filmas. Ten tik du geri dalykai– Vysockio dainos ir keli dokumentiniai kadrai iš 1942 karo Kaukaze su divizija Edelweis. O šiaip filmas toks pats „geras“ kaip ir koks nors holivudinis „Vertikali riba“.

Meilė irgi veža. Dar veža, kai reikia išbalansuoti tarp Meilės ir meilės kalnams. ):

neda, 2010-02-04 08:59:16

Eilės – puiku, bet daugiabalsė vokalinė muzika atliekama “a capella” mane veža labiausiai ( apie meilę čia jau kaip ir susitarėm :)) Žmogaus balsas – tobuliausias instrumentas. Dabar laukiu vasario 10 d. koncerto Vilniaus filharmonijoje – dainuos vyrų vokalinis ansamblis iš JAV, esu juos girdėjusi, tikiuosi “pavėžės” kaip reikiant :)))

Lina, 2010-02-04 10:12:15

Ravelio ‘Bolero’

Ir dar daug kas. Vysockis – na ne, nors jo aistra, asmenybės jėga mane ir žavi.

Kai liūdna, prisimenu Puškiną:

Как мысли черные к тебе придут,

Откупори шампанского бутылку

Иль перечти “Женитьбу Фигаро”».

Na rusas jis rusas. Prašom O. taip plačiai neapibendrinti, nėra jie visiems “lietuviams vis tiek okupantai”.

Pagalvojau, kad kai žmogus tik subręsta pakankamai rimtiems įspūdžiams, būtent tuo metu įkritę į širdį dalykai užima ypatingą vietą ir ten pasilieka. Ir kai prisimeni, ‘veža’

sonata, 2010-02-04 20:32:39

perskaičiau visus komentarus – smalsu labai, kas normaliems žmonėms suteikia gyvenimo džiaugsmo… pavydas ima… muzika, menas, teatras – man visa tai padeda tik atsipalaiduot… ir labai apsidžiaugiau, radus Giedriaus komentarą – mane taip pat “užveda” iškeltos ar išsikeltos užduotys, kurias įveikiant reikia šoktelt “aukščiau bambos”:) Pvz. įtikint savo valdžią, kad nusistovėjusioj sistemoj reikia pakeisti vieną grandį ir daug laimi dirbantieji ir klientai, nors “niekas respublikoj taip nedaro” arba ketvirtoj dešimty kardinaliai pakeist specialybę arba penktoj dešimty pradėt mokytis argentinietišką tango… su pastaruoju dar vargstu:)))

Vilė, 2010-02-04 22:01:05

Užveda su pasitikėjimu į mane žvelgiančios mokinių ar ir nuosavų vaikų akys, puikiai atliktos mokinių užduotys, jų noras išmokti dar daugiau nei priklauso…

Gerbiamo Burgio kalba, superinis koncertas, kada artistas atiduoda visą save.

D., 2010-02-04 22:41:16

Mane tai užveža kai sutinki gerų, įdomių žmonių. Taip gera pasidaro, kad ne viskas taip blogai kaip kalba visi aplinkui. Tik kažkodėl nedaug apie tuos žmones kalbama, visiems įdomiau kažkokie pseudožvaigždės.

Tomas, 2010-02-05 13:50:15

Mane veždavo B.Burgio paskaitos, jo charizma, jo ironija… “stebėk čia tau patiks :)” ir man patiko tik alus skanesnis buvo už lauko teorijas ar Monte Carlo metoda… KTU mokslo žinių gavau lygiai nulį, nes nenorejau, bet is dėstytojų – asmenybių gavau daug labai daug, mane veždavo ne tai ką jie sako, bet tai kaip tai pasako.

zyle, 2010-02-07 20:07:06

Kažkaip vis sutampa, kad peržvelgusi delfį su “komentarais”, ateinu pas Burgį. Ir, žinote, mane “veža”! Man patinka skaityti ne budulių mintis, protingas, tačiau be panegirikos.

“Patinka tai, apie ką kalbėjo Rasa: Juokinga, bet geras pokalbis irgi veikia tonizuojančiai :)))) kai diskutuoji su artimais, įsijauti, kalbi viens per kitą, pasijauti, kaip „įkalęs“ :)))”

Kaifuoju užlipus į kalnus (nors jų mačiau ne tiek ir daug, tinka ir piliakalniai), kai į veidą pučia vėjas, o širdis atrodo išlips iš krūtinės.

Na, ir meilė. Čia be konkurencijos ir be komentarų…

AED, 2010-02-11 12:29:33

Если друг оказался вдруг и не друг и не враг а так

Если сразу не разберешь плох он или хорош

Парня в горы тяни рискни не бросай одного его

Пусть он в связке одной с тобой

Там поймешь кто такой

Если парень в горах не ах если сразу раскис и вниз

Шаг ступил на ледник и сник

Оступился и в крик

Значит рядом с тобой чужой

Ты его не брани гони

Вверх таких не берут и тут про таких не поют

Если ж он не скулил не ныл

Пусть он хмур был и зол но шел

А когда ты упал со скал он стонал но держал

Если шел за тобой как в бой

На вершине стоял хмельной

Значит как на себя самого

Положись на него

Значит как на себя самого

Положись на него

——————-

[…]Вот ходят сплетни что не будет больше слухов абсолютно

Ходят слухи будто сплетни запретят

И словно мухи тут и там ходят слухи по домам

А беззубые старухи их разносят по углам

Их разносят по углам

Burgis, 2010-02-12 14:33:19

AED: Taip!

MariusM, 2010-03-03 12:01:16

“Užveda” dalykai, kurie priverčia susimąstyti… knygos, filmai, mintys… Profesiniai ar šiaip iššūkiai gebėjimams… ir kuo didesni, tuo geriau, nes nėra nieko neįmanomo. “Užveda” mintys apie nesibaigiantį mokymasį ir augimą…

Ona, 2010-04-16 19:14:26

Mane užveda „neįveikiamos“ darbo užduotys… Bet nesant meilės turbūt visos užduotys būtų neįveikiamos.

mariux, 2010-04-20 15:39:34

http://www.youtube.com/watch?v=cvNoctAa6HI

Побледневшие листья окна

Зарастают прозрачной водой.

У воды нет ни смерти, ни дна.

Я прощаюсь с тобой.

Горсть тепла после долгой зимы

Донесем. Пять минут до утра

Доживем. Наше море вины

Поглощает время-дыра.

Это все, что останется после меня,

Это все, что возьму я с собой.

С нами память сидит у стола,

А в руке ее пламя свечи.

Ты такою хорошей была.

Посмотри на меня, не молчи.

Крики чайки на белой стене

Окольцованны черной луной.

Нарисуй что-нибудь на окне

И шепни на прощанье рекой.

Это все, что останется после меня,

Это все, что возьму я с собой.

Это все, что останется после меня,

Это все, что возьму я с собой.

Две мечты да печали стакан

Мы, воскреснув, допили до дна.

Я не знаю, зачем тебе дан.

Правит мною дорога-луна.

Ты не плачь, если можешь, прости.

Жизнь – не сахар, а смерть нам – не чай.

Мне свою дорогу нести.

До свидания, друг, и прощай.

Это все, что останется после меня,

Это все, что возьму я с собой.

Это все, что останется после меня,

Это все, что возьму я с собой.

Это всё…

mariux, 2010-04-20 15:44:54

Na, ir kai riesta būna- yra kas “išveža”:

http://www.youtube.com/watch?v=bXYg7zgAaGM

Baby I see this world has made you sad

Some people can be bad

The things they do, the things they say

But baby I’ll wipe away those bitter tears

I’ll chase away those restless fears

That turn your blue skies into grey

Why worry, there should be laughter after the pain

There should be sunshine after rain

These things have always been the same

So why worry now

Baby when I get down I turn to you

And you make sense of what I do

I know it isn’t hard to say

But baby just when this world seems mean and cold

Our love comes shining red and gold

And all the rest is by the way

Why worry, there should be laughter after pain

There should be sunshine after rain

These things have always been the same

So why worry now