Kas tu toks?

Sutapimai, sutapimai…

Signataras Rimvydas Valatka (lrytas.lt) visus mus suskirstė į pedofilus ir kedofilus. Mane vienas nuolatinis šios svetainės lankytojas (žr. kitą temą) pasmerkė, manimi nusivylė dėl mano asmeninio požiūrio į vieną moterį. Nes aš galiu turėti tik KTUG direktoriaus vertą požiūrį į viską… O viena geradėja atsiuntė pavyzdžių, kaip gimnazistai užsiima tyrimais „Facebook“ erdvėje:

Ir ką turiu daryti, žinodamas, kad jau šiemet beveik 200 gimnazistų man paskyrė reitingą per devynis (iš 10)? Viską trinti, reikalauti ištrinti? Paneiginėti, teisintis?

Ne, galiu tik pamokyti, kaip pats buvau mokytas: a) ginčytis galima dėl dalykų, problemų, bet ne dėl asmeninių savybių, nuomonių; b) viešai reikia vengti įvardyti žmones vardais ir pavardėmis (paradoksas: jau rašiau, kad paplito mada prisistatinėti tik vardu, o štai žiniatinklyje “geliama” užrašant vardą ir pavardę…); c) nesureikšminkime nuomonių (nei mano, nei kitų žmonių…), reiškiamų virtualiojoje erdvėje; tai virtualios erdvės specifika.

Taigi nieko netrinsiu, prieš nieką nekovosiu. Skaitykite.

Atsakymai

eismo, 2010-02-08 10:34:55

Linkiu neapsirgti puikybe 😉

Burgis, 2010-02-08 11:04:55

eismo: gaudamas tiek kritikos – nerizikuoju.

Povilas, 2010-02-08 11:24:52

Gal aš netinkamas šiam pasauliui: mane slegia manęs vertinimas garsiai – nesvarbu, ar vertinimas teigiamas, ar neigiamas. Buvau šokiruotas, kai vieno skambaus tautiško renginio metu buvo ištarta mano pavardė ir buvau priverstas per sausakimšą salę veržtis prie scenos paiimti Padėkos raštą “Už gerą darbą…” (vėliau pamačiau, kad pavardėje padaryta klaida). Tokie pagerbimai, mano galva, žemina žmogų. Kur kas geriau, kai į kabineto “užkulisį” atklysta vaikas ir padėkoja už ką nors, atrodo, visai nereikšmingą dalyką…

eismo, 2010-02-08 12:18:24

Povilas: kam ko reikia …