Keisti panašumai

*

Oho, kaip užaugo mūsų karkliukas terasoje!

Tai reiškia, kad ruduo artėja.

Tai reiškia, kad „Zapad“ pratybos artėja.

Tai reiškia, kad karas artėja.

*

Tpfu, ką aš čia nusišneku!

Bet nenuostabu: kasdien man kala ir kala į galvą apie Rusijos grėsmę. Ir vis ryškiau matau tokį trigubą sutapimą:

  1. Šiaurės Korėja dabar įdomi tik tuo, kad ten – tragikomiškas diktatorius ir žvanginimas ginklais;

  2. Įsijunkite programą „Vremia“ ir per kelias minutes (ilgiau neištversite; bent aš neištveriu…) pamatysite tokį brežnevizmą, tokį asmenybės kultą, tokią „pakazuchą“, kad neišvengiamai pagalvosite apie Šiaurės Korėją, Venesuelą, Fidelio Kastro Kubą…

  3. Peržiūrėkite, perskaitykite viską, ką šiandien parodys, parašys apie Rusijos grėsmę Lietuvai ir neišvengiamai pagalvosite…

*

Ne, jūs pagalvosite ne taip! Reikia jus pamokyti, kaip reikia pagalvoti. Valdžia mus to moko, ir aš jus turiu pamokyti.

Na, pasakykite man, kokią grėsmę Šiaurės Korėja gali kelti JAV, Japonijai, Kinijai? Juk vienu sprigtu tą Š.K. visi pribaigtų… Bet tas vadukas nori parodyti, koks jis reikšmingas, kaip jis rūpinasi šalimi. Nori, kad visi galvotų apie karinę galią, pasididžiavimą savo šalimi, o ne apie skurdą ir gėdą…

*

Toliau galvokite patys…

Atsakymai

Evaldas, 2017-08-30 08:20:12

Pilnai pritariu – žiniasklaidoje pastaraisiais metais nieko daugiau nepamatysi, tik žmonių bauginimus: rusai puola, Šiaurės Korėja puola, pabėgėliai puola, net lietus ir tas šiemet kaip didžiausias blogis pateikiamas… Pozityvo žiniasklaidoje žiauriai trūksta. Nieko keisto, kad visi gatvėse ir vaikšto surūgę.

Sokolovas, 2017-08-30 09:27:25

PINIGŲ KARTA “SURŪGUS” NEVAIKŠTO

Nepanašu, jog dauguma žmonių galvotų apie tas “grėsmes”. Žvelgiu kritiškai į dabartinę santvarką (liberalųjį kapitalizmą), bet tai- mano, išeinančio su besileidžiančia saule žmogaus, pozicija.

Bet noriu būt objektyvus. Nevaikšto žmonės “surūgę”. Bent jau dauguma. Nueikite į bet kokio didmiesčio centrą, ir pamatysite,-šventės netgi per daug…Kitas dalykas, ar tai yra gėris…

Ir dar. Tie, kas augo ir mokėsi per pastaruosius tris dešimtmečius ( o laiko tėkmė!), jei tik norėjo ir stengėsi, materialiu požiūriu gyvena tikrai gerai. Kodėl išvažiuoja svetur? Liberalusis kapitalizmas ištrina Tėvynės sąvoką, panašiai kaip marksinis kapitalizmas trindavo Tėviškės sampratą (prieš šimtmetį jaunimas masiškai “emigruodavo” iš kaimų). Jauniems žmonėms (“pinigų kartai”) net dviejų tūkstančių eurų alga atrodo maža, jei kitoje ES (“mūsų plačiosios tėvynės”) šalyje jie gaus daugiau…

Taigi, “masinė emigracija” tėra tik reitingų kaupimo veiksnys tiems, kurie kas ketverius metus braunasi prie lovio. Mes ne Šiaurės Korėja, sienos bus atviros, ir emigracija (“migracija”) tęsis.

Aišku, kiek sunkiau vyresnės kartos žmonėms. Jokių iliuzijų, kad bus “padorios pensijos visiems”, artimiausiu metu būt negali. Tačiau…Dabartinė karta tikrai neverks dėl “mažų pensijų”. Kodėl? Nes jie neturės (jau dabar neturi) tradicijos laukt, kol jiems “duos, padidins, ant lėkštės pateiks”. Jie pasiima patys. Gerai tai, blogai tai- priklauso nuo subjekto pasaulėžiūros bei vertybių.

Bet…Pinigų karta surūgusi nevaikšto.

Juozas P., 2017-08-30 12:11:05

Ne visai paprasta su ta Šiaurės Korėja- jei apie 50 mln. pietiečių žinom jų gaminamais SAMSUNG/ HYUNDAI/ etc, tai tie 25 mln. šiauriečių kryptingai suvaryti į karo pramonę irgi kai ką gali… bent jau baimės įvaro.

Gal Vakarai atras kokį ginklą, kaip kovoti su fanatizmu… nors vargu – einama klaidžiais toleRASTIJOS keliais, vedančiais iki tikrų nesąmonių…

Amerika tuoj nugriaus paminklą Kolumbui, demokratijos lopšyje visuomenė susiskaldė į dvi grupes, kaip kad mūsuose …

Europa pamažu, bet nuosekliai ir neišvengiamai afrikėja, Paryžiuje tas jau atsitiko.

Vietoj to, kad pasinaudoti Rusija kovoje su islamizmu išpučiama jos grėsmė…

Lietuvoje gi mūsų pačių žiniasklaida žudo mus pačius…

Kad visai nesurūgti reikia bent pasikalbėt – kaip pikinių liemenių klube…

Sokolovas, 2017-08-30 20:43:19

Beje, bent jau man kol kas visiškai neaišku, kokie IŠ TIKRŲJŲ yra “kai kieno” ryšiai su Putinu.

Nes visa ta isteriška kampanija “rusai puola”, ta perdėta, kitose šalyse analogo neturinti kampanija, man labai primena tai, kas “klasikoje” yra vadinama PRIEDANGA.

buves juristas, 2017-08-30 21:58:25

kokia prasmė galvoti kas pas fokusininką skrybelėj. Kad tai žinoti, reikia pačiam būti fokusininku

Pentium100, 2017-08-30 22:04:38

Šiaurės Korėjos vadovui vienintelis būdas išsilaikyti poste – turėti daug didelių ginklų, nukreiptų į Pierų Korėją. Libija ir Ukraina jau buvo atidavę savo masinio naikinimo ginklus ir kas joms gavosi? Pas vienus apsilankė amerikiečiai, pas kitus – rusai.

Paulius, 2017-08-30 23:00:13

Kažkodėl kartas nuo karto man nejučia kyla mintys, kad yra kryptingai dirbama Lietuvos, tautos naikinimo tikslu. Na negaliu patikėti, niekaip, kad valdžioje tokie, atsiprašau, debilai, nesugebantys sukurti bent kokios, bent pusėtinos ilgalaikės vizijos, strategijos pakelti tą šlubuojančią ir griuvinėjančią šalį. Kai kainų skirtumai, ne procentais, o kartais yra aiškinami rinkos dydžio skirtumais ir kitais “makaronais” (o kaip tada lyginti su broliais latviais, ar estais?), nebelieka jokių iliuzijų. Nors kita vertus, jeigu pagrindinės šalies problemos yra kažkieno prezidentinės ambicijos, tiesiog naivu tikėtis, kad paprastų žmonelių lūkesčiai yra daugiau verti.

petras, 2017-08-31 08:01:07

Pauliau, iš kur tu ištraukei, kad pagrindinė valstybės problema yra kažkieno prezidentinės ambicijos ? nes žinai, jei vienam žmogui kažkas svarbu, nereiškia, kad ir daugumai tai svarbu 😉

Giedrius, 2017-08-31 09:08:18

Pritariu, kad vyksta kryptingas tautos naikinimo procesas. Per daug jau tarpusavyje derančių “nesėkmių” politiniame fronte, kad būtų galima tai paaiškinti tiesiog kvailumu… nors to taip pat pakanka 🙂

Tačiau įdomiausia, kad visa tai daroma pačių tautiečių rankomis.

Norint sunaikinti tautą ar valstybę, visiškai nėra būtina telkti kariuomenę, siųsti kareivius ir techniką kažką užkariauti ar sudoroti. Yra žymiai pigesnių bei paprastesnių būdų tai padaryti. Vienas geriausių – seniai išrastas ir naudojamas ideologinis ginklas.

Tereikia tos tautos atstovų smegenis užpildyti įvairiomis ideologinėmis klišėmis, kurios iš pirmo žvilgsnio būtų patrauklios, bet ilgainiui vestų į degradavimą bei išnykimą. Savotiškas vilkas ėriuko kailyje arba Trojos arklys.

Kaip matote – nieko naujo nuo Trojos laikų.

Visa ši ideologinė mišrainė pateikiama per mūsų brangiąją žiniasklaidą. Tai – jos pagrindinė užduotis, ne informuoti, o formuoti mūsų sąmonę, užpildant ją įvairiais, nesuderinamais su ilgu ir laimingu tautos gyvavimu, stereotipais.

Bet… Visada yra bet… Nėra to blogo, kas neišeitų į gera ir kas mūsų neužmuša – daro mus stipresniais. Kas sugebės savo viduje atmesti bei išorėje atsiriboti nuo visko, kas mus naikina, tas išliks ir taps jau visiškai kitu žmogumi. Užgrūdintu ugnimi, vandeniu bei varinėmis triūbomis 🙂 O iš tokių žmonių sudaryta visuomenė bus žymiai vieningesnė, darnesnė ir laimingesnė… ir kaip to pasekmė – turtingesnė galų gale 🙂

Taip kad… per asperum ad astra…

Sokolovas, 2017-08-31 10:49:04

Giedriui:

Dabar niekas ir neužmuša, ne tas laikmetis. Dabar sutrypia, pajuokia, paniekina…Nes…

“…Ir tik nedaugelis nujaus, ar net aiškiai supras, kas vyksta. Bet mes juos paversime pajuokos objektais ir visuomenės atmatomis…”

Paulius, 2017-08-31 10:53:04

Petrai, čia tik vienas pavyzdys iš daugybės kitų. Prieš tai buvo kažkieno meilės ir lovos reikalai, vėliau dar visa eilė reikalų, pastaruoju metu – mano minėtasis. Gal ir ne daugumai tai svarbu – bet pažiūrėkime, kiek veiklos turi tam tikri veikėjai – pasisakymai, svarstymai, nuomonės, prieštaravimai, interviu, pasirodymai televizijoje ir pan. Ar jie tai daro laisvu nuo darbo laiku ir už savo pinigus?

Mūsų valstybė – tai bulvarinių reikalų kontora. Na o tai, kas svarbu, važiuoja nuokalnėn iš inercijos, arba kitų, tyliųjų ir taip ryškiai nematomų rankomis vairuojama į niekur.

Paulius, 2017-08-31 11:07:39

Pavyzdys, kaip galima pakenkti mūsų valstybei prisidengiant viešojo intereso gynimu ir žmonių saugojimu nuo kažko baisaus yra istorija su Skyway (A.Junickio naujos kartos styginio transporto sistema). Buvo planuojama statyti testavimų, sertifikavimo ir demonstravimo parką Lietuvoje, Šiaulių savivaldybėje, buvo netgi skirtas sklypas. Paskui buvo pakeltas triukšmas, į kurį įsitraukė ir aukščiausi valstybės vadovai, A.Junickis apšauktas sukčiumi ir rusų šnipu (nors iš tiesų jis -baltarusis) ir išvytas iš Lietuvos, netgi užvesta byla.

Ką turime po 3 metų? Technologija sėkmingai vystoma Baltarusijoje, pristatoma tarptautinėse parodose, greitai viso pasaulio akys nukryps į mažą ir niekuo neįpatingą (išskyrus tai, kad ją, kaip sakoma, valdo paskutinis Europos diktatorius) šalį, kaip inovacijų lyderę.

O Lietuva, nieko ypatingo, tik prarado galimybę pati būti tokia šalimi.

Ar tai ne akivaizdus kenkimas valstybės interesams?

Kodėl iš šalies pasitraukė stambūs investuotojai? Na matyt negali čia klestėti verslai, kurie nežaidžia pagal vietines taisykles.

Giedriau, visiškai sutinku su tamstos nuomone, tačiau ar nebus per vėlu tiems užsigrūdinusiems taisyti padarytas klaidas. Mūsų planetai, kaip sako A.Junickis, laiko liko nei daug, nei mažai – kelios kartos, keliasdešimt metų, kol pasieksime negrįžtamą tašką, jeigu visuomenė, pasaulis, technologijos ir požiūris į mūsų planetą nesikeis. Industrializacija ir užterštumas sunaikins mus. Tuomet teliks pirkti labai, neįsivaizduojamai brangų bilietą, bet tik į vieną pusę – už planetos Žemės ribų.

Giedrius, 2017-08-31 14:29:18

Sokolovui:

Sunaikinti neturėjau galvoje tik užmušti. Tai dar, palyginus, būtų humaniška. Dabar naikinamos sielos. O tai – nepalyginamai didesnis nusikaltimas… Šaipomasi, kritikuojama, tyčiojamasi iš žmonių ir iš visko kas jiems brangu bei šventa… Tai sunku pakelti… Daug kas dėl to pradeda gerti ir kitaip save naikinti… Vėl gi, savižudybės – iškalbinga statistika http://www.vpsc.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=355%3Aduomenys-apie-20112013-m-saviudybi-skaii-pasiskirstym-pagal-ami-lyt-savivaldybes-ir-mirties-prieastis&catid=14%3Asaviudybi-statistika&Itemid=24&lang=lt

O būna dar blogiau. Žmogus lyg ir gyvas: vaikšto, kalba, valgo, dauginasi, kažką veikia, bet jau nebejaučia gailestingumo, atjautos, ištikimybės, pasiryžimo pasiaukoti už idealus, meilės… Tai jau nebe žmogus, tai – biorobotas – idealus vartotojas, gyvenantis tik gyvūniškais instinktais: valgyti ir daugintis.

Pauliui:

Geologijos-mineralogijos mokslų daktaro, kand. į fizikos-matematikos m.d. A.N. Dmitrijevo straipsnyje “Technogeninis iššūkis Saulės sistemai” pateikiami duomenys apie tai, kad Žemėje sukurta technosfera, kuri daro tiesioginę įtaką magnetosferai bei litosferai. Natūralius gamtinius procesus išstumia dirbtiniai technogeniniai procesai. 2004 metais technogeniškai judančių objektų dinamika savo mase 3,4 kartus viršijo gamtinių masių dinamiką. Technogeninė elektromagnetinė spinduliuotė 1kv.km. JAV 1999 m. 6,2 mln kartų viršijo natūralią geologinę-geofizinę spinduliuotę 1kv.km. virš Ramiojo ir Atlanto vandenynų…

Kažin, kas nors skaičiuoja kuo visa tai baigsis?..

Bet 🙂 … Visada yra bet :)) … Yra ir gerų naujienų! Mes visada turime galimybę rinktis, kiekvieną gyvenimo akimirką: ar elgiamės kaip bejausmiai robotai iš išskaičiavimo, ar elgiamės garbingai net ir tuomet kai mums už tai gresia nemalonumai… Viskas mūsų rankose. Tereikia pasiaukojančių pavyzdžių…