Kiek dar kartų tai pasikartos?

Frida_Kahlo *

Istorija – pats didžiausias cirkas iš visų. Gerkliūgai arenų šeimininkai, vadovaujantys tautoms lyg trapecijų akrobatams, lyg dviračius minančioms meškoms, visi galiausiai griūva pasliki veidu į purvą, o paskui stebisi, kas galėjo atsitikti. Kaip galėjome šitaip neapsižiūrėti, leisti rastis koncentracijos stovykloms, kodėl niekas nesusizgribo sustabdyti gulagų, kaip pasaulyje atsirado atominė bomba? Ak taip, visai užmiršau, mes buvome pernelyg užsiėmę, šokinėjome per lankus ir nieko nepastebėjome, mums reikėjo vartytis ant trapecijų, išdarinėti akrobatinius triukus, būti gerais krikščionimis, būti gerais marksistais, būti gerais tėvais, nesižvalgyti nei į kairę, nei į dešinę, žiūrėti tik tiesiai į priekį lyg tam žirgui su raudona kokarda ir baltu gobtuvu, mes privalėjome vien tik klausytis arenos šeimininko botago švilpčiojimo ir nesupainioti judesių. Noriu būti tokia kaip Frida Kalo, tapyti kaip ji, ir galai nematė, kad ji buvo komunistė, man politika išvis neberūpi. Visa, ko noriu, tai išrėkti raudonus košmarus aštriomis linijomis kaip Frida Kalo.

*

Dominika Radulesku. „Juodosios jūros sutemos“. (2011 m.)

*

Frida_Khalo__Sin_esperanza_1945

Frida Khalo. Sin esperanza. 1945

(„Be vilties“)

*

Atsakymai

qwerty, 2016-02-07 19:38:56

Geras įrašas. Meniškas. Be pykčio. Todėl, neįprastas.

“…Gerkliūgai arenų šeimininkai, vadovaujantys tautoms…”

Gal kas žino, koks buvęs eilinis TSRS armijos karininkas vadovavo tautai ir dabar, šiomis dienomis, vis dar realiai yra garbinamas kaip Dievas?

Burgis, 2016-02-07 19:52:37

qwerty: ačiū Jums! Ką tik baigiau skaityti šią įdomią knygą apie paskutiniuosius N.Čiausesku valdymo metus Rumunijoje. Knygoje nemažai dirbtinio manieringumo, dirbtinio siužeto, bet du dalykai labai įdomūs: kokia buvo ta Rumunija; kaip aprašomi menininkai.

qwerty, 2016-02-07 19:57:33

Ar N.Čiausesku vis dar garbinamas Rumunijoje? Ar yra balzamuotas ir išstatytas apžiūrai, kaip Leninas? Teisingas atsakymas – tas buvęs TSRS karininkas yra Kim Ir Senas. Protų mūšis vakarui gavosi)

skaitytojas, 2016-02-08 09:36:10

Manau, įsivėlė klaidelė- dailininkės vokiškos kilmės pavardė rašoma Kahlo .

Burgis, 2016-02-08 12:50:06

skaitytojui: ir aš taip galvoju! Bet nukopijavau tiesiai iš interneto parašą prie paveikslo…

*

Bet ir pastabus gi tamsta! :-)))