Kiek lavonų reikia detektyvui?

Girtuoklis senelis iš darželio vietoj anūkėlės Emilės pasiėmė Kamilę… Šių dienų detektyvas. Geras. Šiurpus.

*

Perskaičiau klasikinį Simon’o Beckett’o detektyvą „Mirties chemija“. Penki lavonai, du žmonės išsigelbėjo per stebuklą. Efektui sustiprinti viena iš nužudytųjų – nėščia. Du psichiškai nenormalūs žudikai. Efektui sustiprinti vienas iš jų dar ir fiziškai neįgalus. Svarbiausias komponentas – autoriaus išmanymas, kaip irsta (yra) lavonai. Musės, kirmėlės, kvapai… Fonas – nuošalus miestelis, keisti jo gyventojai, miškai ir pelkės…

*

Svetainės lankytojai klausė, ką manau apie Ričardo Gavelio kūrybą. Atsakymas tinka šiai temai. Šioje svetainėje rasite seniai seniai mano skelbtų „Vilniaus pokerio“ ištraukų ir formuluotę: šlykštumas literatūroje neturėtų pranokti šlykštumo gamtoje. R.Gavelis ir S. Beckett’as – talentingi rašytojai, šlykštumus aprašė įtaigiai. Pagalvokime, ar malonesnis būtų jūsų šeimyninis gyvenimas, jei prieš guldami kartu kartu ir paskaitytumėte, kaip kis jūsų organai, kaip maišysis skysčiai ir pan. Dar pagalvokime, ar mes nenuskriaudžiame tyrų, drovių jaunų žmonių, pasiūlydami jiems baisumus, šlykštumus, pabrėžtinai pateiktą natūralizmą?

*

Dabar „lygiagrečiai“ skaitau amerikiečių knygą „Žvaigždžių žmogus“ apie pirmąjį kosmonautą Jurijų Gagariną ir Algimanto Čekuolio knygą „Faktai ir šypsenos“. Abi – geros knygos! Kodėl? Todėl, kad autoriai padirbėjo rinkdami medžiagą, todėl, kad autoriai išmano tai, apie ką rašo. S.Beckett’as irgi išmano mirties chemiją – negaliu ginčytis. Man, sulaukusiam 60+, ir jo knyga gera, bet jaunimui rekomenduočiau kitas dvi…

Atsakymai

Burgis, 2012-08-10 16:49:06

Įvertinkite…

Dominykas, 2012-08-10 19:15:44

Na, kodėl šičia esate minusuojamas – variantų neturiu… Gal ir sąmokslas 🙂

NiekurNeiva, 2012-08-11 00:22:50

Kartais pagalvoju, kad dabar dažniau ne knygos rašomos, ne filmai kuriami, o daromi(?) PROJEKTAI: viskas apskaičiuota, viskas procentaliai, viskas dozuota pagal madą ar reitingus. Pvz. gal prieš kokius 20 metų dar buvo gražaus jauno kūno kultas, dabar akcentas akivaizdžiai persimetė gulinėjimo link; senesniuose ale siaubiakuose buvo greičiau psichologinis natūralizmas, dabar kūniškas ar net chemiškas. Dar daugiau, vis dažniau santykiai tarp žmonių įvardijami “chemija”…

***

P.S. Optimizmui pakelti siūlau pasidomėti MSL “Curiosity” (ne Smalsumas, greičiau Žinių troškimas, proto smalsumas; «Любознательность», bet ne «любопытство» – Любопытной Варваре нос оторвали…)

NiekurNeiva, 2012-08-11 10:37:09

Rytas protingesnis už vakarą:

«daromi(?) PROJEKTAI» tiesiog reiktų keisti

PARDUODAMI PROJEKTAI !

ieva, 2012-08-11 20:46:58

nėra gerai apie lavonus rašinėti