Kiek šventas adventas?

Kaip gerai, kad šalies biudžetas tvirtinamas advento laikotarpiu! Visi tie, kurie užbaigė priesaiką žodžiais „Tepadeda man Dievas“, šiomis dienomis nė už ką nesutiks meluoti, veidmainiauti, sukčiauti, patenkinti savo godumą…

*

Nesantuokinės išdavystės baigėsi! Bent iki Kalėdų.

*

Kontrabandininkai nedirba (nevagia) – advento laikotarpis šventas.

*

Vakar Kaune įžiebė įdomią eglutę, net per TV rodė. Aš probėgomis žiūrėjau ir bandžiau suprasti, kiek toje šventėje šventumo – suprask religijos. Jei su religija nesietina, tai gal ir eglutė ne Kalėdų, o Naujųjų metų? O jei sietina, tai ar jūs matėte tą sąsają? Nematėte? Kodėl? Nes nė neieškojote.

*

Gimnazistai nuostabiai papuošė gimnaziją! Kiek širdies šilumos,  kiek išradingumo! O juk kalėdiniu laikotarpiu moksleiviai atostogaus… Šventas jų darbas, šventas! Ir aš niekada jų neklausiu apie jų tikėjimą – tegu patys savęs paklausia.

*

Mes švęsime mūsų šventes. Savaip. Norėčiau, kad ir jūs savęs pasiklaustumėte, ką švenčiate, kodėl švenčiate, nes žmonės turi žinoti, suprasti ir jausti. Kitaip jie gyvena labai apytiksliai…

Atsakymai

Burgis, 2011-12-05 15:08:39

Įvertinkite mano nuostatą…

petras, 2011-12-05 16:35:41

Aš tai kalėdų niekada ir nešvenčiau kaipo religinės šventės, na nebent kai mažas buvau (lengva įtikint). kodėl kalėdas, tiksliau kūčias “švenčiu” jau sakiau, o vėlykas dėl to, kad pramogų visokių yra su kiaušiniais 😀 (ir aišku bet kokiu atveju susitikimas šeimos, giminės, juk kiekvieną savaitgalį būtų sudėtinga susitikt).

Iš arčiau, 2011-12-05 17:58:08

Man Kalėdos (ypač su sniegu) pati gražiausia šventė apskritai 🙂 Nežinau, kažkodėl per tas šventes tokia ramybė ateina ir šiaip sueina giminių platus ratus, laimės, džiaugsmo daug ir pan. Man ir į Kalėdų eglute visai smagu paveisėt. Kas liečia Krikščionišką pusę, prisipažinsiu, nuo to laiko kai diedukas mirė per kūčias, nebeinu į bažnyčią. Ne dėl to kad Dievu netikėčiau, tiesiog nebeinu. Ir nesuprantų tų kurie eina, kad reikia. Geriau džiaugsmingai Kalėdų rytą pakelti vyno taurę 🙂

Martynas, 2011-12-05 18:08:53

Matlankiu šventumo nepamatuosi. Tačiau jei žmonės papuošia save, savo aplinką (eglutę, namus, klases, gatves, parduotuves), pabando padovanoti nesavanaudiškai, pamėgina tyliai pažvelgti į save laiko perspektyvoj – reiškia jo yra. Jeigu nors dieną (savaitę, mėnesį) metuose įsileidi siekį gyventi gražiau, teisingiau, taikiau, geriau – atsiranda rizika, kad netgi „šventam laikui“ pasibaigus gyventi šventai norėsis toliau, nebegalėsi kitaip. Tokiai rizikos adventas laukia iš mūsų kasmet.

Kol nebegalėsim kitaip.

Ieva, 2011-12-05 21:15:44

VALDANTIEJI NUSKRAUDĖ PENSININKUS. NETESĖJO PAŽADŲ. LIŪDNA.

o mes baigsim darbus ir sustosim. pabūsim, su tais kurie šalia mūsų ir tais, kurie toli, nes jie nepaliko mūsų.

Marius A., 2011-12-06 09:22:51

Gimnazistai nuostabiai papuošė gimnaziją!

Kiek širdies šilumos, kiek išradingumo!

Nuostata teisinga, o iliustracijų – trūksta!

Leiskite ir mums pasidžiaugti ne tik žodžiais, bet ir vaizdais 😉

Burgis, 2011-12-06 10:55:50

Mariui A.: nuotraukos neperduoda jausmo… :-). O ir fotografuoti neturiu laiko. Bet gal rasiu…

Marius A., 2011-12-06 22:41:46

Netiesa – perduoda! Tai, kas daroma su meile – visada perduoda jausmus, emocijas ir teigiamą energiją.

Netikite? Peržvelkite savo senesnius įrašus – anūkai, akvariumas, pasodintos pušaitės ir nukastas sniego takelis – viskas perduota ir atvaizduota!

Burgis, 2011-12-07 09:25:19

Mariui A.: jau užsakiau nuotraukų, paskelbsiu… 🙂