Klinikos

Čia žmonės laukia… Tyli, kenčia. Koridoriuose tvyro nerimas, baimė. Laimė, kad tai šen, tai ten vaikšto viltis. Baltu chalatu.

***

Visų akyse parašyta: “Aš lauksiu tiek, kiek reikės! Aš kantrus. Taip, aš bijau, bet aš ištversiu tą baimę, nerimą, kad tik po to, vėliau (kada nors!) būtų geriau!”

***

Kokie skirtingi čia žmonės… Susitaikę. Geresni nei buvo. Susidirginę, nervingi. Perdėtai kalbūs. Perdėtai tylūs…

***

Dabar kur nors susiraskite ir paskaitykite Dagestano poeto Rasulo Gamzatovo eilėraštį “Lopšinė, kurią motina dainuoja savo sergančiam sūnui”. Sena motina – suaugusiam sūnui.

Atsakymai

skaitytojas, 2016-06-15 09:59:03

Jei nebūtų tų iki šiol gyvuojančių sovietinius laikus primenančių popierinių “pacientų kortelių”,o tik pacientų duomenys aplankuose ir rinkmenose e.tinkle,manau ,eilių būtų mažiau. Taip pat reikėtų vietoje šeimos gydytojų institucijų steigti tyrimų centrus (berods jau buvo čia rašyta),kur pacientai būtų iš karto tiriami (be siuntimų)ir nustatomas gydymas.Neneigiu gydančio žodžių,ištartų gero gydytojo,poveikio,bet ,pakeitus sistemą, būtų mažiau ir nežinios,baimės bei kančios.

Rasa, 2016-06-15 10:18:21

Песня, которую поёт мать своему больному сыну

(Р. Гамзатов)

***

Наполняй весь дом табачным духом,

Пей бузу, вина захочешь – пей,

Можешь не жалеть меня, старуху,

Только выздоравливай скорей!

В край далёкий уезжай, сыночек,

И оттуда писем не пиши,

В жёны выбирай кого захочешь,

С городскими вдовами греши.

Я тебя баюкала когда-то,

Согревала на груди своей.

Пей вино, кури табак проклятый,

Только выздоравливай скорей.

***

Šita? 🙂

Rasa, 2016-06-15 10:26:06

Rasulo Gamzatovo eilės puikios 🙂 Ačiū, kad priminėt 🙂

…Я слышал, что стихами Авиценна

Писал рецепты для больных людей,

Я слышал, что излечивал мгновенно

Больных своею музыкой Орфей.

А я не врач, не сказочный целитель,

Но все же людям дать могу совет:

Друг друга по возможности любите,

Любовь – вот снадобье от наших бед…

Burgis, 2016-06-15 10:31:48

Rasai: taip, šitas eilėraštis.

skaitytojas, 2016-06-15 10:34:04

Gerai,kai Klinikos ( Santariškių ar Kauno) sąlyginai netoli,o ką daryti staiga susirgusiai senutei,gyvenančiai kaime,kur autobusas pravažiuoja kartą per dieną ar kelis kart per savaitę? Kur greitosios pagalbos automobilis laiku gali ir nespėti? Kur artimiausioje ligoninėje nebėra ištisų specializuotų skyrių? Matyt,tikėti,kad ir eilėraščiai gydo…

Giedrius, 2016-06-15 18:28:19

Šiek tiek apie tikrąsias ligų priežastis:

“Tuomet, kai nedieviški jausmai užvaldo žmogų, tai panašu, lyg per jo subtiliuosius kūnus praūžtų uraganas. Ir jeigu jus dažnai užvaldo neapykanta, liūdesys, pavydas ir kiti negatyvūs jausmai, tai kiekvieną kartą per jūsų subtiliuosius kūnus pereina uraganas po uragano, ir, galų gale, jūsų subtilieji kūnai pavirsta į draiskanas, ir jau nebegali tarnauti kaip dieviškosios energijos laidininkai. Tokiu atveju pradeda sirgti jūsų fizinis kūnas. Jus užklumpa įvairios ligos, kurios verčia jus ieškoti pagalbos pas įvairius žiniuonis ir gydovus.

Ir jums neapsakomai pasiseks, jeigu savo kelyje sutiksite tą gydovą, kuris gydys ne jūsų kūną, o jūsų sielą.

Nes, visų pirma, gydymas reikalingas jūsų subtiliesiems kūnams. Jūsų emociniam kūnui, jūsų atminties arba eteriniam kūnui, ir jūsų mentaliniam kūnui. Būtent šie kūnai, būdami labiau kintančia jūsų dalimi, ir nuolatos veikiami negatyvių minčių bei jausmų, suyra visų pirma.

Fizinio kūno ligos yra tik subtilesnių kūnų suirimo ir jų sirgimo pasekmė. Todėl pirmiausia gydyti reikia jūsų sielą. Jums reikia suvokti, kad savo neteisingais veiksmais, mintimis ir jausmais privertėte kentėti savo fizinį kūną…

Ir pirmas žingsnis į jūsų išgijimą yra supratimas, kad niekas kitas nekaltas dėl jūsų ligų, tik jūs pats. Ir visas savo ligas išprovokavote tada, kai pykote, kenkėte kitiems žmonėms, burnojote, netinkamai elgėtės, vartojote jūsų organizmą teršiančius produktus ir gėrimus…

Deja, visa jūsų civilizacija nukreipta į jūsų sielų naikinimą. Ir daugelis taip vadinamų meninių filmų daro jūsų subtiliesiems kūnams poveikį panašų į cunamio. Saugokite save ir ypatingai savo vaikus nuo tokių kūrinių peržiūrų. Nes jų subtilieji kūnai neturi pakankamos apsaugos ir visas tas košmaras, kurį jie mato jūsų televizorių ekranuose, tiesiog programuoja juos ligai ir mirčiai…

Išeiti iš šio užburto rato galima bet kurią akimirką. Viskas ko reikia – tiesiog priimti sprendimą ir veikti savo gyvenime vadovaujantis Dieviškais principais”.

Ingrida, 2016-06-15 20:33:33

Giedriui: gražus tekstas, skamba kaip muzika, pamaniau, kad čia Jūsų tekstas, tik paskui pastebėjau kabutes… Ką citavot?

Ingrida, 2016-06-15 21:08:23

,,Reikia taip nuskaidrėt, kad nematomi taptume žolei, tarsi mūsų nėra, kad kiti dar galėtų ateiti”

Giedrius, 2016-06-15 21:45:19

Ingridai:

Citavau Išminties Valdovus iš tritomio “Išminties žodis”. Jeigu rašyčiau aš, tai kreipinyje rašyčiau mes, o ne jūs 🙂 Dar kol kas tiek nesusireikšminau 😀

Yra atskirai tokia plona knygutė – “Apie sveikatą, laimę, darbą ir pinigus”. Ten išrinkta iš to tritomio viskas apie minėtus dalykus.

qwerty, 2016-06-15 22:02:24

Giedriau, gyvenate iliuzijų Pasaulyje.

Giedrius, 2016-06-15 22:26:43

qwerty:

laikas parodys 🙂

O iš tikrųjų tai mes visi gyvename iliuzijų pasaulyje. Nes šis pasaulis yra tik mūsų sąmonės atspindys. Kaip atvaizdas veidrodyje.

Pasikeis mūsų sąmonė – iš karto pasikeis ir pasaulis.

Tik va, kad ta žmonių sąmonė yra pats bukiausias ir nepaslankiausias dalykas tame pasaulyje. Na niekaip paskutinius kelis tūkstantmečius nenori keistis 🙁

qwerty, 2016-06-15 22:52:45

Giedriau, kalbu apie tai, kad kiti iš tavęs reikalauja veiksmo. Nėra tokie durni. Žodžiai yra niekas, o veiksmas – viskas. Toks yra dėsnis. Žodžiai gerai tik po veiksmų.

Giedrius, 2016-06-15 23:30:30

qwerty:

Tai juk mes čia tam ir esame, kad veiktume. Ateinam šion žemelėn tam, kad per veikimą suprastume paprastus šio pasaulio dėsnius. Aš pats paskutinius 16 metų tik tai ir darau, kad veikiu 🙂 Tik yra toks vienas nedidukas skirtumas tarp dviejų tą patį veikiančių žmonių… Tai jų tikrasis ketinimas arba motyvas!

Evangelijoje yra tokie žodžiai: “Tuomet du bus kartu lauke, ir vienas bus paimtas, o kitas paliktas. Dvi mals vienomis girnomis, ir viena bus paimta, o kita palikta” (Mt 24:40).

Du žmones, kurie daro iš pažiūros tą patį darbą skiria jų tikrasis motyvas. Kodėl jie tą darbą dirba. Dievas vertina pagal tikruosius motyvus. Ar taisai pvz. batus dėl to, kad uždirbtum pinigų? Ar taisai batus, kad žmonėms būtų patogu ir malonu juos avėti?

Tarp šių dviejų variantų yra milžiniškas skirtumas. Ir rezultatas tų darbų taip pat bus skirtingas. Aš juk rašiau, netikėkite, tikrinkite, eksperimentuokite, VEIKITE… tik su teisingu motyvu, nukreiptu į bendrą gėrį. Tada net nepajausite iš kur pas jus kišenėse visada yra pakankamai pinigų, namuose maisto, visko ko tik jums reikia ir šiaip gyvenimas atrodys šviesus gražus, harmoningas ir be jokios įtampos galvoje – bankrutuos ten SODRA ar ne 🙂

Problema, kad žmonės užmiršo šias tiesas. O dabar pasirodė Mokymas, surašytas “Išminties žodyje”, kuris kaip šifro raktas padeda suprasti esmines gyvenimiškas tiesas, t.t. užrašytas ir Šventajame Rašte.

Tai kodėl tuo nepasinaudojus ir nenuveikus daug gerų darbų visiems, t.t. ir sau?