Knygoje – kaip gyvenime. Gyvenime – kaip knygoje…

pal

– Aš dėsčiau… – pradėjo. Paskui vėl: – Aš dėsčiau šiame universitete beveik keturiasdešimt metų. Nežinau, ką būčiau daręs, jeigu nebūčiau tapęs dėstytoju. Jeigu nebūčiau dėstęs, gal būčiau… – Jis nutilo, lyg negalėdamas susikaupti. Paskui ryžtingai išpyškino: – Aš noriu visiems jums padėkoti, kad leidote man dėstyti.

***

John Williams. „Stouneris“.

*****

Džiaugiuosi, kad vėl turiu daugiau laiko skaityti knygas.

Nusiminęs stebiu, kaip mūsų švietimo sistema nemoka vaikų vesti tikros literatūros keliais. Vien literatūros VBE ko verti…

Kita vertus, ko norėti, jei ir knygynai užversti skaitalu, rasti gerą knygą – problema.

O kas yra gera knyga?

Vaikystėje perskaičiau visas Main Rido (Thomas Mayne Reid) knygas, kurias pavyko rasti bibliotekose. Buvau sužavėtas! O štai dabar dar kartą perskaičiau (perverčiau…) „Kvarteronę“ ir stebėjausi – kas man galėjo patikti?

***

Perskaičiau pernai išleistą knygą „Geriausių Švedijos detektyvų autorių apsakymai“ ir… šiaip sau. Trys-keturi apsakymai iš 17 verti dėmesio.

***

O „Stouneris“ – tikra knyga! Būtinai perskaitykite. Kaip tik dėl to, kad skaitysite, nieko negaliu pasakoti… Pasakysiu tik tiek: man patiko, kad tai beveik apie mane ir, laimė, ne visai apie mane…

*****

Ak, kokie padorūs mes sau atrodome, kai neturime pagrindo būti nepadorūs! Turi įsimylėti, kad sužinotum ką nors apie save.

***

John Williams. „Stouneris“.

Atsakymai

skaitytotjas, 2016-07-19 10:45:36

Ačiū,tik iš Jūsų sužinojau apie tokį rašytoją ir šią knygą.

qwerty, 2016-07-19 16:35:58

Skaitytojau, kokia nauda Jums iš to, kad sužinojote dar neaišku. Gal dar ne laikas Jums tai knygai, gal ne Jums ta knyga apskritai, etc. Yra daug priežasčių neskubėti taip egzaltuotai dėkoti.

skaitytotjas, 2016-07-19 18:20:32

Matyt,neturiu tokių ekstrasenso sugebėjimų ,kaip tamsta qwerty,nežinau ,ar Jums laikas šiai knygai,nežinau,ar ne Jums ši knyga apskritai,etc. Bet pasitikiu p. Burgio rekomendacija.

juristas, 2016-07-19 20:02:48

Burgiui: ačiū, aš irgi nežinojau apie šią knygą, reikės nusipirkti. Tinklapyje http://www.goodreads.com apie ją vien teigiami atsiliepimai (net vadina šedevru), nors ten visada labai priekabiai vertina. O ką manote apie S. Kingą (Stephen King)? Kritikai sako, kad iš dabar gyvenančių rašytojų jis yra Nr. 1

Matilda, 2016-07-19 22:00:11

Kai rašytojas Ne RAŠO, o KEPA, jis tampa amatininku. Nelaikau Kingo geru rašytoju. Na, gal ,,Švytėjimas” dar buvo vertas dėmesio, o toliau- užsakymų vykdytojas. Galite sutikti, galite- ne.

Burgis, 2016-07-19 22:41:34

Juristui: pritariu Matildos išvadai…

Juozas P., 2016-07-20 10:16:42

Yra toks “protingas” patarimas – neskaitykite gerų knygų, skaitykite tik geriausias.

Čia kaip su Bernardu Šo posakiu- neklausykite jokių patarimų, šito taip pat…

Alma, 2016-11-08 17:17:00

Ačiū už knygą. Būtinai įsigysiu ir perskaitysiu. Beje, patiko ir Jūsų rekomenduota knyga “Minutė tiesos”. Ačiū 🙂