Dabar pertrauka, laukiu kitos grupės studentų. Ką veikiu? Rašinėju, skaitinėju… Žinoma, kompiuteriu, kompiuteryje! Nes kompiuteriai dabar – visur…
*
O jei turėčiau po ranka knygą, ką skaityčiau – knygą ar žiniatinklio straipsnelius, komentarus? Šiandien turėčiau skaityti knygą, nes juk knygos diena! Ir skaitysiu. Dabar darbe turiu Harlan Coben detektyvą, o namuose ant stalo – serbų noveles. Ar aš galiu žiniatinklyje paskaityti Branislavo Nušičiaus novelę? Gal ir galiu, neieškojau, bet knygoje – patogiau.
*
Laikraščius, žurnalus skaitau (skaitinėju, peržvelgiu…) beveik vien žiniatinklyje? Kodėl? Trys priežastys svarbiausios: 1) nieko nekainuoja; 2) informacija pateikiama anksčiau nei ją išspausdina; 3) yra komentarų. Atidžiai komentarų neskaitau (kaip ir nelabai įdomių įrašų…), bet peržvelgiu, ir tai visai kitoks „skonis“ – rašiniai su skaitytojų „padažu“. Kartais komentarai mane domina net labiau nei įrašas.
*
Tai ar dar reikia knygų? Reikia, reikia! Jei nebūtų tokios brangios, pirkčiau ir pirkčiau…. O jūs? Dabar rašau studentams konspekto konspektą. Ar pirks? Parašyčiau matematikos vadovėlį 5-7 klasių moksleiviams, bet kaip parduoti? Valstybė turėtų pamatyti, kad problema – ne tik kainos, PVM, bet ir legalus knygų platinimo procesas tiems, kurie yra grafomanai-mėgėjai, o ne profesionalai. Bet aš ką nors sugalvosiu…
Atsakymai
Burgis, 2012-05-07 09:48:56
Įverčiams…
Pentium100, 2012-05-07 10:34:03
Man patogiau skaityti tekstą kompiuteryje nei knygoje. Galima tekstą padidinti, sumažinti, yra paieška. Prireikus daryti ką nors kitą, failą galima palikti kaip yra, nereikia pažymėti puslapio ir t.t.
Be to, daugelis knygų pačios užsiverčia, taigi, jei aš skaitau knygą ir dar kažką veikiu (pavyzdžiui, sprendžiu knygoje esančius uždavinius), tai reikia tą knygą prispausti su dideliu svoriu, bet tada tas objektas uždengia dalį teksto.
laisvamanis, 2012-05-07 11:41:12
gerb.B.B., kodėl save priskiriate grafomanams, kai kalba yra apie matematikos vadovėlius? labai prieštarauju.
taip pat sveikinu Jūsų įkurtos/sukurtos gimnazijos auklėtinį Andrių iškovojus sidabrą BOI 2012
Burgis, 2012-05-07 14:47:08
laisvamaniui: ačiū, ačiū! Koks geras Jūsų komentaras!
Lina, 17hp, 2012-05-08 00:58:51
Tarp popierinės knygos ir kompiuterio ekrano yra dar vienas sprendimas – skaityklė. Kol kas savojo Kindle tik laukiu, bet jau išbandžiau draugės, labai patiko. Planšetės tokiu tikslu nepirkčiau, mat būtent patiko elektroninis popierius – nešviečia, nėra atspindžių. Ir turi tiek kompiuterio, tiek knygos privalumus – lengva, telpa daug knygų, neužsivertinėja, veikia paieška.
*
Jūsų studentų vietoje norėčiau ir elektroninę versiją galėti įsigyti, ypač jei su nuorodomis, kurios leistų peršokti į kitas susijusias temas. Žinoma, lietuviai studentai draugiški, taupūs ir gudrūs, o elektroninėmis knygomis labai patogu dalintis, tad gali tekti paieškoti kokios nors paskatos pirkti. Kol kas sugalvoju tik vieną – “taip pigu ir paprasta, kad galima ir nusipirkti”. Tokią knygą ir aš nusipirkčiau, vien iš smalsumo 🙂
O dėl vadovėlio moksleiviams… nežinau, kokie iššūkiai kyla dėl platinimo, bet iš poreikio pusės lygtais trūksta kokybiškų vadovėlių elektroniniu formatu, kurie būtų pritaikyti būtent vartyti (naudoti?) planšetėje ar kompiuteryje. O tokiam vadovėliui sukurti, spėčiau, turite (galite prieiti) geresnius resursus nei dauguma kitų vadovėlių sudarinėtojų. Gal tai būtų verta dėmesio galimybė?
P.S. Siūlau pasidomėti Seth Godin mintimis apie knygų platinimą (pradžiai čia ar gal čia) – šiek tiek ne tradicinio požiūrio pamąstymui.
Burgis, 2012-05-08 10:18:26
Ačiū, miela Lina, aš jau baigiu „prinokti“ Kindle įrenginiui…
Žydrūnas, 2012-05-08 10:47:27
Taip Kindle geras dalykas, naudojuos jau kelis mėnesius. Labai patogu, tas vadinamas elektroninis popierius praktiškai nesiskiria nuo realaus, pirmą kartą kai pačiupinėjau bandžiau iškrapštyti jį iš ten visaip, galvojau koks laikraštis užkištas ekrano apsaugai :)))