Knygos gimsta kaip vaikai

Gavau dovanų knygą: Bob Burg ir John David Mann, „Misija: Kitoks karjeristas“. (Atkreipkite dėmesį į pirmojo autoriaus pavardę…)

Knygos ambasadoriai – Vladas Lašas ir Marijonas Mikutavičius. Knygos viršelyje – ženklas „Tarptautinis bestseleris“.

***

Ketvirtadalį tos knygos jau perskaičiau. Per valandą. O, kiek daug dabar tokių knygų išleidžiama! Ir visos – tarptautiniai bestseleriai! Kas pasidarė su žmonija?!

***

Jau žinau, kas toje knygoje bus toliau: penki principai. Pirmasis – štai, 34-ajame puslapyje: „Vertės principas. Duoti daugiau už mažiau.“ Iš viso knygoje – 122 puslapiai. Proporcijas supratote?

***

Niekas versle, pasaulyje iki šios knygos nežinojo principo „Duoti daugiau už mažiau“? Nepatikėsiu! Bet tai, kad knyga verčiama į daugybę kalbų, kad ji noriai perkama rodo – ne, niekas nežinojo to principo!

***

Ir tada aš galvoju – tuoj gims mano knyga. Mano vaikas. „Matematika gimnazistams“. Ne, ji tikrai netaps tarptautiniu bestseleriu. Mano vaikas netaps įžymiu net Lietuvoje… Bet kai gimė mano tikrieji vaikai, ar aš galvojau apie tai, kad noriu jiems pasaulinės šlovės? Ne! Ar aš mažiau mylėčiau savo vaikus, jei jie būtų visai nežymūs, visai? Ne!

***

Taip ir su knygomis. Na, negaliu aš pamilti tų tarptautinių „vadybos“ bestselerių, nors tu ką! Perskaitau ir čia pat pamirštu. Ne, aš nerandu jose to, ką randa tie pasaulio pirkėjai. O štai tos (irgi bestseleriai!), kuriose yra matematikos, psichologijos, tikrų minčių, sunkiai suvokiamų faktų – mane žavi!

***

Taip yra todėl, kad ir žmonės man patinka ne tie, kurie patinka tam tikrai žmonijos miniai…

Atsakymai

Burgis, 2014-11-20 10:35:04

Skaitinėju, skaitinėju…

Rasa, 2014-11-20 11:14:01

🙂 Tarptautinis bestseleris… Šitas pasakymas man nebeteko prasmės, kai perskaičiau kokios yra 10 visų laikų skaitomiausių knygų. Nes tam sąraše yra: “Harry’is Potteris”; “Žiedų valdovas”; “Alchemikas”; “Da Vinčio kodas”; “Saulėlydis („The Twilight Saga“)” ir pan. Nuo tada esu nusivylusi pasaulio skoniu ir tikrai gerų knygų ieškau beveik pagal tik savą supratimą 🙂 Na, dar vienas draugas įdomių parodydavo 🙂 Nesakau, kad paminėtos knygos yra blogos, bet yra puikesnių iš tų mažiau skaitomų 🙂 Gerų daiktų neturi būti per daug.

Štai čia galėtume pratęsti ir pokalbį apie „Vertės principas. Duoti daugiau už mažiau.“ Nežinant viso teksto, pasakyčiau, kad tai ubagų gėrio filosofija. Ir dar kieniečių.

Andrius, 2014-11-20 11:26:35

Daug minčių galvoje.

  1. Kas ir kodėl dovanoja tokias knygas? Manau, kad šiais laikais yra net ir tokių knygų, kurias dovanojant galima įžeisti.

  2. Atmetus dovanojimo faktą: jaučiu pagarbą ir susižavėjimą B. B., kad jis ne tik kad į rankas tokią knygą paėmė, bet net ir skaityti ėmė. Matyt čia pasireiškė žemaitiškas užsispyrimas. 🙂

Rasa, 2014-11-20 11:37:58

Andriui: Dovanoja tokias knygas tie, kurie galvoja, kad tai puikiausia knyga pasaulyje. Nes kai dovanoji mielam ar gerbiamam žmogui, juk parenki labai nuoširdžiai.

Todėl jau seniai nedovanoju kitiems tokių knygų, kurios įdomios man 🙂 Nes dar nepamiršau, kaip seniai seniai iš visos visos širdies padovanojau tokią gražią (mano tuometiniu supratimu) knygą vienam žmogui, o jis paskui pasakė, kad gavo dovanų knygą, kuri kaip maistas greito maisto restorane, t.y. š… paprastai (mano kalba) sakant 🙂

Dabar tai šypsausi prisiminus, bet tada buvo skaudu.

Saulius, 2014-11-20 12:21:55

Vadybos bestseleriai daugiausia naudos turbūt atneša tik jų autoriams.

Gal galite plačiau pareklamuoti, kada tiksliau, kokiuose knygynuose ieškoti? O gal yra galimybė tą knygą įsigyti su autoriaus parašu “iš pirmų rankų”?

Nebūtinai vaikas turi būti įžymus – svarbiausia, kad jis būtų laimingas eidamas gyvenimo keliais ir klystkeliais.

Ačiū Jums, kad šiame gyvenimo etape jau antri metai aš iš savo vaiko girdžiu vos ne kas dieną (tikrai dažnai) “koks as laimingas, kad mokausi KTU gimnazijoje”.

O kai vaikas laimingas, tai ir tėvai laimingi.

Burgis, 2014-11-20 12:48:41

Sauliui: ačiū Jums! Tikiuosi, kad knygą spės išspausdinti iki gruodžio 15 dienos, o gal net mano gimtadieniui… 🙂

Kai ji bus, aš čia parašysiu.

chemikas Rimas, 2014-11-20 13:10:55

Laukiu Jūsų knygos. Pirksiu bent 3 – dvi dovanosiu savo mokiniams.

sonata, 2014-11-20 14:02:11

Ir aš laukiu. Jei knyga tikrai bus išleista nustatytam terminui – vieną kalėdinę dovaną jau turėsiu. Ir tikrai neatsitiks kaip Raselei, kuri dovanojo savo pamėgtą knygą – negaliu sakyt, kad alpstu nuo matematikos, nes ir po trisdešimt metų kartais sapnuoju savo baisiausius košmarus – algebros ir analizės pradmenų kontrolinius 🙂 Bet pažįstu žmogiuką, kuris bus labai laimingas gavęs “Matematiką gimnazistams”.

MK, 2014-11-20 18:04:15

O kas tą knygą Jums dovanojo? Žmogus ar kokioj prezentacijoj buvot? Jei dovanojo žmogus, tai perskaitęs šį įrašą gali daugiau nieko Jums nedovanot. O jei prezentacijoj dalino, tai reikėjo tiesiog neimt…

Andrius 2, 2014-11-20 21:39:53

Kaip būtų šaunu turėti šią knygą su autoriaus parašu… Tikrai atsiras mano septintokui po eglute. Vis dar saugau “Moksleivio žinyną” su prierašu gerbiamam bendraautoriui ir B.B. autografu. Atsimenu, kaip buvo šaunu būnant gimnazistu prisidėti (kad ir labai nedaug) prie jos atsiradimo.

Giedrius, 2014-11-20 23:12:49

Knyga parašyta. Istorija išaiškėja. Padedamas taškas. Lieka prisiminimai. Padėka autoriui už darbą. Geri ketinimai įvertinami pažadu neteršti pastangų blogu žodžiu. Skaitytojas atsakingas už laiką, autorius už savo darbą. Yra tokių knygų apie kurias nedaugelis žino. Kažkieno pamesti vaikai…

4vejininkas, 2014-11-21 05:23:16

Jungtinėje Karalystėje teko keletą savaičių praleisti knygų spaustuvėje. Imant vidurkį, per pamainą išspausdindavo iki dešimt skirtingų autorių parašytų knygų, tiražai milžiniški, kas keisčiausia retai teko matyti knygos viršelį be pavadinimo “BESTSELLER”.

Nesuprantu, pagal kokius kriterijus knyga gauna šį statusą, nesidomėjau, bet logiškai mąstant pagal parduodamų knygų kiekį.

Įdomiausia, kad dar prieš pasiekiant parduotuves jau ši knyga įgyja “BESTSELLER” statusą. Ką supratau, kad tai didžiulis verslas, už kurį gaunami milžiniški pinigai, įtikinant pirkėja, kad tai labiausiai parduodama knyga, nesvarstant kas per turinys pas ją.

MK, 2014-11-21 09:16:42

4vejininkui: tai gal tavo spaustuve spausdindavo nebe pirmą knygos tiražą? Bestselleris nėra koks nors oficialus titulas…

scania, 2014-11-21 11:35:47

Užrašas ant knygos „bestseleris“ reiškia, kad ant knygos viršelio parašytas žodis „bestseleris“ ir daugiau nieko.

Čia kaip lietuviai ant naujo filmo dvd rašo „kultinis“ 😀

AG, 2014-12-08 22:54:11

Buvo puikus Jusu ir seniai isleistas matematikos vadovelis. Mano vaikai is jo mokesi. Butinai nusipirksiu si nauja Jusu darba. Manau anukams tikrai bus nuostabi dovana Pazinojau Jus pries daug metu. Mes mokemes viename fakultete. Sekmes Jums

Neringa, 2015-03-26 10:01:19

Pone Burgi, ar pavyko vis gi perskaityti knygutę iki galo? 🙂