Ko aš išmokau apie Mokytojus?

Albinos

Sveikinu jus, Mokytojai!

Pasikalbėkime… Šįryt pamačiau, kiek komentarų parašyta ankstesnėje temoje ir supratau – žmonės nori pasikalbėti. Nieko netrinsiu, tegu visi pagalvoja, kai pyksta, kad trinu, kai pyksta, kad netrinu.

Pasikalbėkime…

***

  1. Mokytojų negalima prievarta mokyti, Mokytojų negalima tikrinti pamokose! Mokytojui reikia sudaryti sąlygas mokytis ir stebėti – jei Mokytojas nesimoko, jį reikia pakeisti kitu žmogumi, kuris mokosi.

  2. Mokytojo negalima bausti! Bausmės nusipelnęs mokytojas turi arba išeiti iš mokyklos, arba viešai pripažinti kaltę ir stengtis ją išpirkti darbu.

  3. Mokytojas turi būti tiek mokytas, tiek išprusęs, kad visai nebijotų klysti, visai nebijotų pasakyti nežinantis, nemokantis ko nors.

  4. Mokytojas turi būti laimingas! Didelė nuodėmė nelaimingam žmogui eiti į klasę ir slėgti kitus savo liūdesiu, skausmu, neviltimi. Žinoma, Mokytojas turi teisę sirgti, gali nelaimės ištikti jo artimuosius, ir tada jis gali dalytis savo negandomis su kitais žmonėmis, su savo mokiniais, bet visuotinai Mokytojas turi būti laimingas dėl to, kad jis – Mokytojas. Į pamoką jis turi eiti kaip į šventę.

  5. Mokytojas turi teisingai gyventi! Jis neturi teisės sukčiauti, imti kyšių, paleistuvauti, veidmainiauti, girtuokliauti, tinginiauti… Mokytojas moko savo gyvenimu.

***

Ech, sunkus tas Mokytojo gyvenimas! Bet vargas Mokytojui, kuris yra tik mokytojas…

Sveikinu teisingai pasirinkusius!

Atsakymai

Rasa, 2015-10-04 10:42:42

Su Mokytojų diena visus visus Mokytojus 🙂

O palinkėti norėčiau, kad kuo daugiau Jūsų mokinių Jus pranoktų. Pranoktų gerąja prasme. Nes manau, kad geras Mokytojas ne tik atiduoda savas žinias, geras Mokytojas išmoko siekti daugiau, geriau, plačiau. Geras Mokytojas parodo kelią, išmoko eiti ir palinki sėkmės 🙂

Saulės širdyse Jums, kantrybės, nuoširdumo ir meilės vaikams 🙂

Ačiū visiems geriems Mokytojams.

P.S. ir nepamirškit būti griežtesni, nes labai jau “paleisti” vaikai šiais laikais 🙂

Sokolovas, 2015-10-04 11:23:47

Su Mokytojo Diena, gerbiamieji Lietuvos Pedagogai!

Jūsų tiek nedaug…Dėkui jums už pirmą parašytą žodį, už skaičių, pirmą kartą suraitytą…Už klaidą pastebėtą. Už širdžių liepsną, už kantrybę,

Už tai, kad esate…Dar esate…

Andrius, 2015-10-04 19:52:29

Ar nepersistengėt, sveikintojai? Šiandien yra pasaulinė gyvūnijos ir šv, Pranciškaus diena. Bet atrodo, kad visur ir visada norit būt pirmūnais (Rasa su Sokolovu).

Rasa, 2015-10-04 21:18:44

Andriui: nepersistengėm 🙂 O jei rytoj pamiršiu? Senatvė gi. Tai ne pirmūnavimas, tai apsidraudimas 🙂

Bet išties tai kažkodėl pamaniau, kad pirmą spalio sekmadienį švenčiam Mokytojų dieną. Turbūt suklydau. Nes ji seniau turbūt buvo taip švenčiama, o paskui iš Tarybinės patapo Tarptautine ir pasidarė spalio 5-ą. Bet juk aš tai užaugus kai buvo kitaip? Sokolovas, įtariu, irgi. Taigi mums atleistina 😛

Alma, 2015-10-05 11:35:22

Mieli pedagogai, visus sveikinu su profesine švente ir linkiu sėkmės ir kantrybės ugdant jaunąją kartą!